Зянятие з математики для середньої групи «Дивна подорож»

Зянятие з математики для середньої групи «Дивна подорож»

Автор заняття: Козіна Людмила, вихователь вищої кваліфікаційної категорії комунального дошкільного навчального закладу №254 «Теремок» р. Донецька.

Мета:

Формувати вміння знаходити рівні за кількістю елементів предмети, вживати слова однаково, стільки ж, порівну, вчити утворювати число шляхом додавання одиниці, орієнтуватися в просторі використовуючи слова «під», «над»; розвивати увагу; виховувати спостережливість.

Матеріали:

Демонстраційний матеріал: магнітна дошка, три квітки (білого, блакитного, червоного кольору, три метелики, картка з цифрою 3, кольорові кружечки (15 шт)
 

Роздатковий матеріал: кольорові кружечки (15 шт.) на кожну дитину, картка з цифрою 3, паперові метелики, картки з двома горизонтальними смужками, картки з овочами (3 капусти, 3 моркви), кольорові шнурки 15 див.

Зянятие з математики для середньої групи «Дивна подорож»

Хід заняття:

1. Психогімнастика «Передай настрій»

Діти простягають рученята до сонечка, сонечко дало своє тепло і гарний настрій. Потім діти беруться за руки і передають свій гарний настрій і тепло одне одному.

2. Ознайомлення з числом і цифрою 3

Вихователь выкладывакт на магнітній дошці три квітки, два метелики.
– Чого більше: квіток або метеликів? (Відповідь дітей.)
– Що треба зробити, щоб перевірити? (Кожного метелика посадити на квітку.)

Вихователь пропонує одній дитині посадити метеликів, квіти.
– На скільки метеликів менше, ніж квітів? (Один)
– Що потрібно зробити, щоб їх стало порівну?

Діти пропонують додати ще одну метелика. Вихователь викладає ще одну метелика і звертає увагу дітей на принцип утворення нового числа шляхом додавання одиниці.
– Що можна сказати про кількість метеликів і квітів? (Метеликів стільки, скільки кольорів – три.)
– Як ви отримали трьох метеликів? (Додали один.)
– Молодці!
– А тепер погляньте, перед вами лежать картки. Що на них зображено? (Капуста, морква).
– Як все це можна назвати одним словом? (Овочі)
– Покладіть три качана капусти на верхню смужку, а дві морквини на нижню смужку. (Стежити за тим, щоб діти викладали картки зліва на право).
– Чого більше? (Капусти)
– Що треба зробити, щоб овочів стало порівну? (Додати ще одну морквину).
– Що можна сказати про кількість капусти і моркви? (Капусти стільки, скільки моркви — три.)

3. Физкульминутка

Раз, два – всі присіли
Потім вгору підлетіли
Три, чотири – нахилилися
З потічка вмилися,
П’ять, шість – всі в ліс,
Вітерець нас переніс
Сім, вісім – в сад
Там цвітуть квіти.

– Діти, подивіться нам вітерець приніс цифру 3. Вихователь пропонує дітям розглянути цифру, намалювати її в повітрі, на столі, потім з кольорових шнурочків викласти цифру 3. Якщо у дітей виникають труднощі, можна їм запропонувати викласти цифру спочатку по контуру на картці, а вже потім – без неї.
– У Вітерця є друзі – Сонечко і Дощик. Вони вирішили прикрасити галявинку: Вітерець розвіяв насіння квітів, їх полив дощик, а Сонечко зігріло своїми променями. І ось одного разу…

4. Гра «Весела галявина»

У грі закріплюється порядковий рахунок, просторові відносини. Вихователь розповідаючи, працює з демонстраційним матеріалом
… Прокинувшись вранці, Вітерець побачив, що розцвів перший квітка.
– Якого кольору перший квітка? (Блакитного) За ним почали розпускатися інші квіти.
– Якого кольору був наступний квітка? (Білого).
– А який квітка розквітала третім? (Червоний).
– Скільки всього квітів розцвіло на галявині? (Три).
– Якого кольору був перший, другий, третій квітка?
– Раптом вітерець зауважив, що на галявині з’явився ще один квітка. Він хотів підійти до нього, але пелюстки квіточки заворушилися, вона спорхнула і полетіла.

Вихователь роздає кожній дитині паперових метеликів. Діти, уважно слухаючи вихователя, показують, де метелик літала і ховалася.
– Метелик, літав над головою, потім сіла на долоньку, сховалася за спину, закапав дощик, метелик сховалася під долоньку, Знову виглянуло сонечко, метелик трохи політала і сіла на килим.
– Молодці хлопці! Діти, зараз ми з вами перетворимося на Чарівників і почнемо творити чудеса, а про дива ми з вами будемо творити з кольорових кружечків.

5. Вправа «Склади картинку»

Спочатку вихователь на килимі складає свої малюнки з кружечків, а потім пропонує дітям скласти малюнки. Діти виконують роботу.
– Молодці хлопці, гарні ви Чарівники. Такі красиві картини у вас вийшли!

6. Підсумок заняття

З якою цифрою познайомилися?
Якого кольору росли квіти на галявині?
Скільки було овочів?
Яке завдання сподобалося виконувати найбільше?

Скачати конспект заняття «Дивна подорож»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання