Конспект заняття з валеології для середньої групи дитячого садка, тема: «Ось ми які!»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Розширити і систематизувати знання дітей про зовнішній будові свого організму.
Активізувати словник дітей з теми «Частини тіла і обличчя».
Навчити дітей виконувати оздоровчий масаж вух.
Вправляти у вживанні дієслів.
Продовжувати вчити дітей відгадувати загадки.
Розвивати дрібну і загальну моторику, мислення.
Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
Обладнання:
Картинки з зображенням різних етапів життя людини (немовля, дитина, дорослий, старий).
Картинки з зображенням фігурок людини в різних позах.
Аркуші паперу, простий олівець, гуаш, серветки.
Хід заняття:
– Всі люди різні. Кожен з вас єдиний і неповторний. І ніде на всій нашій величезній землі не знайдеться такого ж хлопчика або дівчинки.
Але є і багато спільного у нас з вами:
Є на наших пальцях нігті,
На руках – зап’ястя, лікті.
Череп, шия, плечі, груди
І животик не забудь.
Є коліна, є спина,
Але вона всього одна.
Є у нас на голові
Вуха два і мочки дві.
Брови, щоки і скроні,
І очі, що так близькі.
Щоки, ніс і дві ніздрі,
Губи, зуби – подивися!
Підборіддя під губою.
Ось що знаємо ми з тобою!
Читання вірша супроводжується показом званих частин тіла.
Як влаштовано наше тіло?
Наше тіло влаштовано так: зверху — голова, потім шия і тулуб.
У тулуба є верхні кінцівки — ноги і нижні кінцівки — ноги.
Вправа «Виконай завдання»
Поклади руки на голову.
Поверті шиєю в різні сторони.
Помахай верхніми кінцівками.
Потопай нижніми кінцівками.
Нахили своє тулуб вліво, вправо.
Якими можливостями володіє тіло людини?
– Коли ви народилися і були немовлятами, ваше тіло було неслухняним: ви не вміли сидіти, стояти, ходити. Ви не могли навіть взяти в руки іграшку. Але ви росли і ставали старше, безпомічних немовлят перетворилися в сильних і вправних дітей. Коли ви станете дорослими, то будете вміти ще більше. А до старості тіло як би зношується і знову стає слабким. Людям похилого віку важко довго стояти і носити тяжкості. Ось чому ми поступаємося їм місце в транспорті і допомагаємо носити сумки.
Розповідь супроводжується показом картинок із зображенням різних етапів життя людини (немовля, дитина, дорослий, старий).
– Зараз ваше тіло рухливе, гнучке, слухняне, адже людина здатна керувати своїм тілом. Ми можемо змусити своє тіло стояти або бігти, малювати, дивитися і виконувати багато інших дій.
Дидактичний вправа «Назви слово, що позначає дію»
Діти називають дієслова. При утрудненні вихователь задає питання: «Що вміють твої руки?» «Що ти можеш зробити ногами?», «Що вміє голова?».
Динамічна пауза
– Під музику ви будете рухатися по групі. Коли музика перестане звучати, я покажу вам картинку, на якій намальовано людина в певній позі. Ви повинні прийняти таку ж позу.
Як зберегти сильне і здорове тіло надовго?
– Як довго наше тіло прослужить нам і буде молодим і здоровим залежить тільки від нас. А що для цього потрібно робити?
Займатися фізкультурою, їсти корисну їжу, дихати свіжим повітрям, бути чистим і охайним, вчасно лягати спати.
А от якщо не берегти своє тіло, воно швидко постаріти, стане слабким і хворим. Чого не можна робити зі своїм тілом?
Їсти шкідливу їжу, мало рухатися, рідко митися і бути брудним, курити, мало спати.
Самомасаж вух
Щоб вушка не хворіли,
Розімніть ми їх швидше:
Ось згинаємо, відпускаємо
І знову все повторюємо.
Козелок ми розімніть,
По вуху пальчиком ведемо.
І долонькою притискаємо,
Сильно-сильно розтираємо.
Пальчикова гімнастика «Про лівій і правій руці»
Дивіться-но, ось дві руки:
Права і ліва!
(витягуємо руки вперед, показуючи)
Вони в долоні можуть бити –
І права, і ліва!
(ляскаємо в долоні)
Вони мені можуть затиснути ніс –
І права, і ліва!
(по черзі затискаємо ніс правою і лівою рукою)
Долонькою можуть прикрити рот –
І права, і ліва!
(прикривають рот тієї та іншої)
Дорогу можуть показати –
І права, і ліва!
(показуємо напрямок то правою, то лівою рукою)
На носі вміють колупати –
І права, і ліва!
(імітуємо колупання в носі по черзі кожною рукою)
А якщо хто-то закричить,
І права, і ліва
Допоможуть вуха заткнути мені!
(затикаємо вуха)
З руками я завжди дружу –
І з правою, і з лівою!
(дружнє рукостискання)
І можуть бути ласкавими
І права, і ліва!
Обіймуть вас, до мене притиснуть –
І права, і ліва!
(обхоплюємо себе руками – «обіймаємо»)
Образотворча діяльність «Наші долоньки»
Діти обводять свою ліву долоню олівцем. Потім вмочують у фарбу подушечки пальців і залишають відбитки пальців у верхній частині намальованих пальців.
Відгадай загадку
Хто що смачне приніс –
Всі учує дитячий … (ніс)
Щоб потрапити в ціль хоч раз,
Потрібен гострий, влучний … (очей)
Жар швидше збити вам щоб,
Покладіть лід на … (лоб)
В крані нам дзюрчить водиця:
«Мийте чистіше ваші …» (особи)
Головою верти сильніше –
Бути без діла нудно … (шиї)
Назвіть орган слуху.
Дружно, хором! Це – … (вухо)
Будинок, де наша мова живе,
Називаємо всі ми … (рот)
Ви, хлопці, на порозі
Витирайте чистіше … (ноги)
Люблять працю, не терплять нудьги,
Всі вміють наші … (руки)
Першим пробувати звик
Частування всі … (мова)
Скачати конспект заняття з валеології «Ось ми які!» для середньої групи дитячого садка