Конспект заняття по духовно-моральному вихованню для дітей середньої групи дитячого садка, тема: «У світі доброти»
Автор заняття: Булгарян Ануш Геворговна, вихователь МБОУ дитячий садок №2 «Веселка» р. Красноармейск, Московської області.
Мета:
Поглиблювати уявлення дітей про доброту, як про цінне, невід’ємне якості людини, уявлення про важливість і необхідність просити вибачення, відчуваючи в цьому внутрішню потребу.
Удосконалювати комунікативні навички (уміння вислухати товариша, щиро висловлювати свою думку, виявляти доброзичливість), навички культурного спілкування з однолітками, слідуючи мовному етикету, спонукати до осмислення загальнолюдських цінностей.
Домагатися доброзичливою інтонаційної виразної мови.
Матеріали:
Свічка, зернятка, насіння, жива квітка, зламана іграшка, порвана книга, брудна чашка.
Хід заняття:
Діти заходять в групу під музику, на екрані зображення сонечка з посмішкою.
Вихователь:
Давайте поздороваемся. Ви знаєте, що є гарна прикмета всім з ранку дарувати привіти. Давайте і ми так зробимо. Сонце червоному…
Діти:
Привіт!
Вихователь:
Небу ясному…
Діти:
Привіт!
Вихователь:
Люди дорослі й малі…
Діти:
Вам привіт від усієї душі!
Вихователь:
Кожен новий день треба починати гарним настроєм. А щоб настрій був хорошим, веселим, давайте станемо в коло, візьмемося за руки, закриємо очі, і передамо один одному, ту іскорку тепла і любові, що живе в нашому серці. Відчуйте, як по нашим рукам, з долоньки в долоньку, переходить доброта. (Беремо в руки запалену (безпечну) свічку і діти передають один одному свічку). Подивіться, як іскорка запалала від наших сердець. Нехай вона супроводжує вас все заняття. Посміхнемося і побажаємо один одному доброго ранку і радісного настрою. Сідайте діти, будь ласка, на стільчики. Сьогодні на занятті піде розмова про доброту. Дивовижне, чарівне слово! А як ви хлопці розумієте, що таке доброта?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Давайте повторимо хором і уважно вслухаємося в це слово-доброта. У давні часи, як розповідають книги, це слово вимовляли м’яко – доброта. Ласкаво тобі – добро від тебе, як це вірно! Хлопці подумайте і скажіть, про кого або про що можна сказати «добрий»?
Відповіді дітей:
Про людину, вчинок, шляхи, зустрічі і т. д.
Вихователь:
Добрий чоловік добрий, значить він ще якийсь?
Діти:
Уважний, дбайливий, не жадібний, ласкавий.
Вихователь:
А якщо людина недобра, він який?
Діти:
Злий, грубий, жадібний.
Вихователь:
Як ви думаєте, доброту можна помацати, чи є у неї запах, смак?
Діти:
Немає.
Вихователь:
Хлопці доброту можна побачити, побачити у вчинках, почуттях людини. Згадайте, будь ласка, свої добрі вчинки і розкажіть нам.
Відповіді дітей.
Вихователь:
Чи Легко бути добрим? (відповіді дітей). А зараз я попрошу вас прочитати вірш В. Тулупової «Доброта» і з допомогою вірша ми дізнаємося – чи легко бути добрим?
Діти розповідають:
Добрим бути зовсім непросто
Не залежить доброта від зросту,
Не залежить доброта від кольору
Доброта не пряник, не цукерка.
Доброта з роками не старіє
І від холоду зігріє
Треба тільки бути добрим
І в біді одне одного не забути
Якщо доброта, як сонце світить
Радіють дорослі і діти.
Вихователь:
Прекрасний вірш. А тепер ви нам розкажете, як проявляється це дивовижне якість в іншому вірші.
Діти розповідають:
Я слабким готовий допомагати
Потрапили раптом в біду.
Завжди привітний і здоровий
І правду кажу.
Ніколи Не скупився
Шкодую я інших,
Помилки всім завжди пробачу,
Забуду я про них.
З посмішкою я завжди дружу
Завжди я радий гостям.
Я вірною дружбою дорожу,
Люблю я всіх хлопців.
Вихователь:
Молодці хлопці! Тепер трохи пограємо, допоможемо мамі з пранням білизни.
Фізкультхвилинка «Ми білизна полощіть самі»
Дружно допомагаємо мамі –
Ми білизна полощіть самі
Раз, два, три, чотири,
Натяглися, нахилилися
Добре ми попрацювали.
Вихователь:
Коли людина робить добрі справи і вчинки, яке в нього обличчя буває у цю хвилину?
Діти:
Незлое, приємне, з добрими очима, з посмішкою.
Вихователь:
Зараз подаруйте один одному добро, посміхніться, подивіться один на одного ласкавим поглядом. (Звернути увагу дітей на демонстраційний матеріал).
Вихователь:
Хлопці, дивіться, як багато тут різних предметів – зернятка, квітка зламана іграшка, порвана книга, брудна чаша. Скажіть, який добрий вчинок можна зробити з їх допомогою?
Діти:
Зернятками нагодувати пташок, квітку подарувати іграшку відремонтувати книгу підклеїти, брудну чашку вимити.
Вихователь:
Молодці хлопці! Доброта це важливе людське якість, яке має чарівні слова, ви знаєте, хлопці, що це за слова?
Діти:
Спасибі, будь ласка, вибачте, вибачте, добрий день, ранок і т. д.
Вихователь:
Хлопці, а за що потрібно вибачатися?
Діти:
За поганий вчинок, за образливі брутальні слова.
Вихователь:
Так хлопці, треба вибачатися і просити пробачення, щоб тебе простили, не ображалися. Треба помиритися і тоді веселіше буде грати.
Дорогі мої хлоп’ята, давайте станемо в коло, візьмемося за руки, починаємо гру « Ми з тобою одна родина».
Гра «Ми з тобою одна родина»
Діти встають у коло, тримаючись за руки, вихователь пропонує повторювати всім разом текст і руху до нього.
Ми з тобою одна родина:
Ви, ми, ти і я.
Поторкай ніс сусіда праворуч,
Поторкай ніс сусіда зліва,
Ми з тобою друзі!
Ми з тобою одна родина:
Ви, ми, ти і я.
Обійми сусіда праворуч,
Обійми сусіда зліва,
Ми з тобою друзі!
Ми з тобою одна родина:
Ви, ми, ти і я.
Поцілунок сусіда праворуч,
Поцілунок сусіда зліва,
Ми з тобою друзі!
Підсумок заняття:
Вихователь:
Дітки, ви сьогодні добре попрацювали, дізналися про дивовижний людському якості-доброту. Давайте міцно візьмемося за руки і подаруємо один одному добро, посміхнемося і з поклоном всім скажімо чарівне добре слово «Спасибі, до наступної зустрічі!»
Скачати конспект заняття по духовно-моральному вихованню «В світі доброти»