Тематична добірка ігор та вправ для дітей раннього віку на тему «Колосок»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Продовжувати вчити дітей уважно слухати казку. Дивитися показ настільного театру, емоційно сприймати зміст.
Познайомити дітей з казкою «Колосок.
Збагачувати словник дітей з теми.
Формувати стійкі уявлення про величину, кількість, колір, геометричних фігурах.
Вправляти у ліпленні, наклеюванні, малювання пальчиками, пензликами і олівцями.
Розвивати вміння повторювати рухи за вихователем.
Розвивати мислення, моторику, зорове і слухове зосередження, координацію рухів.
Виховувати інтерес до казок.
Обладнання:
Іграшки-герої казки «Колосок», пшеничні колоски, зерна пшениці, борошно, тісто.
Кольорові силуети півника, будиночка, мишенят, колоска, картинка-фон.
Картинка-заготовка «колосок» для пальчикового малювання, пальчикові фарби, олівці жовтого кольору.
Пластилін жовтого кольору.
Картинка-заготовка «Колоски без стебел», жовта гуаш, пензлі.
Картинка-тло з зображенням лісу, мишеня, лисиці, двох грибів під деревом; вирізані з картону листочки різної величини.
Картинка-тло з зображенням колоска з овалів, овали, вирізані з жовтого картону, лічильні палички.
Колоски, вирізані з цупкого картону, різнокольорові прищіпки.
Гудзики різного кольору та величини, картинка із зображенням пирога з кольоровими колами, кольором і величиною соответствующии ґудзиків.
Картинка-заготівля з зображенням підносів різної форми, силуетні малюнки булочки круглої, овальної плетінки, квадратного пирога. Клей, мак, кунжут, пластилін червоного кольору.
Вирізані з кольорового картону серветки, блюдця, чашки, ложки.
Булочки. Сито. Горох (не лущений).
Аудіозапис: «Топ-топ».
Хід заняття:
Гра-вітання «Наші розумні головки»
Наші розумні головки
Будуть думати багато, вправно.
Вушка будуть слухати,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляються,
Один одному посміхаємося.
– Сьогодні нас чекає зустріч з казкою.
Показ настільного театру «Колосок»
– Жили-були двоє мишенят, Круть та Верть, та півник Голосисте горлечко. Мишенята було тільки й уміли співати та танцювати, крутитися і крутитися. Півник рано вранці піднімався, спершу всіх піснею будив, а потім приймався за роботу.
Якось підмітав півник двір і побачив на землі пшеничний колосок. Покликав півник мишенят:
– Круть та Верть, подивіться, що я знайшов!
Поприбігали мишенята та й кажуть:
– Треба його обмолотити.
– А хто молотитиме? — спитав півник.
– Тільки не я! — пропищав Круть.
– Тільки не я! — пропищав Верть.
– Гаразд, — сказав півник, — я обмолочу.
І взявся за роботу. Мишенята тим часом затіяли гру в лапту.
Закінчив півник молотити і крикнув:
– Гей, Круть, гей, Верть, подивіться скільки я зерна намолотив!
Поприбігали мишенята та й запищали в один голос:
– Тепер треба зерно на млин нести, борошна намолоти.
– А хто понесе? — спитав півник.
– Тільки не я! — відповів Круть.
– Тільки не я! — відповів Верть.
– Гаразд, — сказав півник, — я знесу зерно на млин.
Звалив собі на плечі мішок і пішов. А мишенята затіяли гру в чехарду. Стрибають один через одного, веселяться.
Повернувся півник з млина і покликав мишенят:
– Сюди, Круть, сюди Верть! Я борошно приніс.
Поприбігали мишенята, дивляться, не натішаться:
– Ай да півник! Ай да молодець! Тепер треба тісто замісити та хліб пекти.
– Хто буде місити? — спитав півник.
А мишенята знову своє:
– Тільки не я! — запищав Круть.
– Тільки не я! — запищав Верть.
Подумав, подумав півник та й каже:
– Видно мені доведеться.
Замісив півник тісто, натаскал дров, затопила піч. Як піч истопилась, посадив у неї хліб.
Мишенята теж часу не гають: танцюють, та пісні співають.
Випікся хлібець, півник витяг, поставив на стіл, а мишенята тут як тут. І гукати їх не довелося.
– Ох і зголоднів я! — пропищав Круть.
– Ох, як їсти хочеться! — пропищав Верть.
Швидше сіли за стіл. А півник їм каже:
– Зачекайте, зачекайте! Ви мені спершу скажіть, хто знайшов колосок?
– Ти знайшов! — голосно закричали мишенята.
– А хто колосок обмолотив? — знову спитав півник.
– Ти обмолотив! — тихше сказали обидва.
– А хто зерно на млин носив?
– Ти теж, — зовсім тихо відповіли Круть і Верть.
– А тісто хто місив? Дрова носив? Піч топив, хліб хто пек?
– Все ти. Все ти, — ледь чутно пропищали мишенята.
– А ви що робили?
Не знаю, що сказати мишенята. Стали Круть і Верть вилазити з-за столу, а півник їх не утримує.
Не за що таких ледарів і ледарів хлібом пригощати!
Дидактична гра «Виклади казку на картинці»
– Знайдіть на малюнку місце для хатинки, для півника і мишенят. Покладіть колосок під деревом.
Дидактична гра «Сховай мишеняти від лисиці»
– Вирішили мишенята виправитися — самим зробити пиріг і півника пригостити. Один мишеня тісто замісив, а інший в ліс пішов — грибів для пирога набрати.
Прийшов мишеня в ліс, побачив гриби. А ви бачите на зображенні гриби? Де вони? Під деревом. А скільки грибів під деревом? Два гриба.
Але не пощастило мишеняті, тільки хотів гриби зірвати — попався на очі лисиці. Швидше підберіть листочок, відповідного розміру, щоб заховати мишеняти від лисиці.
Дидактична гра «Склади колосок»
– З яких геометричних фігур будемо складати колосок? З овалів. Скільки колосків у вас на картинці? Один колосок. А скільки зерняток-овалів знадобиться для одного колоска? Багато. Викладіть овали на картинку. А тепер рахунковими паличками зробіть вусики колоску.
Малювання «Колосок»
– Намалюйте олівцем жовтого кольору вусики колоску. Залиште відбитки подушечки пальчика на місці зерен у колоску.
Ліплення «Колосок»
– З пластиліну жовтого кольору прямим розкочуванням скачайте ковбаску і прикладіть її до картону, злегка притисніть її зверху долонею. Покладіть паличку-зубочистку зверху на ковбаску-колосок (вздовж) і втисніть. А тепер беріть зерна пшениці і вдавлюють з двох сторін від палички.
Дидактична гра «Чого не стало»
Перед дітьми викладаються колосок, булочка, тісто. Накриваються хусткою. Один предмет ховається. Потім хустку знімається і дітям пропонується сказати, якогось предмета не стало.
Музично-динамічна пауза «Топ-топ»
Діти повторюють рухи під музику за показом дорослого.
Гра з прищіпками «Колосок»
– Зробіть з прищіпок колосків вусики.
Гра з гудзиками «Пиріг»
– Розкладіть гудзики на круги відповідного кольору і розміру.
Образотворча діяльність «Пиріжки та булочки»
– Наклейте на підноси пиріг і булки. Підбирайте піднос, відповідний за формою.
Посиплемо круглу булочку маком (попередньо змазавши клеєм), а овальну булочку — кунжутом. А ось пиріг зробимо з вишнями — наліпити з пластиліну червоного кольору кола-вишні на пиріг.
Дидактична гра «Чайний сервіз»
– Підберіть до кожного блюдця чашку і ложку, покладіть їх на серветки відповідного кольору.
Малювання фарбами «Стебла колосків»
– Намалюйте пензликом стебла колосків.
Вправа «Просіваємо борошно через сито»
Дітям пропонується ложкою покласти борошно в сито і просіяти борошно над підносом.
Ліплення із солоного тіста «Пиріг»
Діти роблять із солоного тіста кулю, розплющують його в коржик, розкочують тонкі ковбаски і викладають сіточкою на пиріг. У вільні місця вдавлюють горошини.
Дидактичний вправа «Що спочатку, що потім»
– Спочатку півник знайшов колосок, покажіть колоски.
Потім з колоска дістав зерна. Покажіть зерна.
Із зерен зробив борошно. Покажіть борошно.
З борошна зробив тісто. Покажіть тісто.
З тіста зробив пиріг. А ось пиріг покажу вам я. І пропоную спробувати його.
Проводиться дегустація пирога.
Скачати конспект ігрового заняття для дітей 2-3 року життя, тема: «Казка «Колосок»