Конспект інтегрованого заняття для середнього дошкільного віку «Подарунки для Левеня»
Автор заняття: Ошева Ольга Борисівна, вихователь МАДОУ «Дитячий садок № 6» р. Пермі.
Програмне зміст:
Продовжувати формувати уявлення про зимові зміни у природі. Активізувати і актуалізувати словник по темі «Зима», розширювати словник дієслів, прикметників. Закріпити поняття «пара», вміння розрізняти і називати геометричні фігури, вчити дітей створювати візерунок з геометричних фігур. Розвивати наочно-образне мислення, увагу. Виховувати акуратність при виконанні роботи, вміння взаємодіяти у парах, домовлятися один з одним.
Цілі:
Виховувати у дітей вміння слухати, запам’ятовувати невеликий за обсягом вірш, читати напам’ять не поспішаючи, чітко вимовляючи слова і, особливо, закінчення слів; вчити дітей чітко вимовляти звуки.
Виховувати у дітей чуйність, потреба приходити на допомогу тим, хто її потребує; вчити наносити штрихи і проводити в різних напрямках прямі лінії: похилі, довгі, короткі.
Обладнання:
Ноутбук, екран, м’яч, картки-схеми із зображенням погодних умов, рукавиці, вирізані з картону рукавиці, набори геометричних фігур, клей, серветки.
Хід заняття:
Вихователь:
Хлопці, наше сьогоднішнє заняття буде не зовсім звичайним. Хто є символом нашого дитячого садка?
Діти:
Лев.
Вихователь:
Хлопці, я сьогодні запрошую вас поспілкуватися з Лівої в мережі інтернет. Сідайте зручніше на стільчики.
На екрані з’являється лев і запитання від нього вихователь читає.
Вихователь:
«Здрастуйте хлопці! Я по телевізору дізнався, що у вас зараз зима. Я не знаю, що таке зима. Там, де я живу, завжди жарко. Розкажіть мені, будь ласка, яка у вас погода взимку?»
Вихователь:
Що будемо робити?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Допоможуть нам розповісти про зимову погоду – символи, які ми використовуємо у календарі спостережень. Подивіться на першу сходинку символів. Який з них підходить до зими? Поясніть. І т. д. з іншими символами.
Вихователь:
Молодці, давайт ще раз узагальнимо. І так, взимку сонце світить, але не гріє, день короткий, а ніч довга, на вулиці холодно, йде сніг.
На екрані з’являється Льова і запитання від нього.
Вихователь:
«Спасибі, хлопці, я все зрозумів про погоду. А чому у вас за вікном все біле? Що це таке?»
Діти:
Сніг.
Вихователь:
А з чого складається сніг?
Діти:
З сніжинок.
Вихователь:
А що таке сніжинка?
Діти:
Застигла крапелька води.
Вихователь:
Хлопці, згадайте наш досвід зі снігом. Як довести, що сніг-це вода?
Діти:
Потрібно занести сніг в тепло.
Вихователь:
Хлопці, опишіть, які вони, сніжинки?
Діти:
Пухнасті, холодні, загадкові, блискучі, колючі, іскристі і т. д.
Вихователь:
Молодці, а тепер давайте пограємо в гру зі словами. Вставайте в коло. Я буду задавати питання, а ви відповідайте і кидайте мені м’яч назад.
Вихователь:
Одна сніжинка, а багато?
Діти:
Сніжинок.
Вихователь:
Сніг, а лагідно?
Діти:
Сніжок.
Вихователь:
Хлопчик з снігу?
Діти:
Сніговик.
Вихователь:
Грудка снігу?
Діти:
Сніжок.
Вихователь:
Дівчинка з снігу?
Діти:
Снігуронька.
Вихователь:
Молодці хлопці, багато розповіли Леве про сніг, але здається його ще щось цікавить, давайте подивимося на екран.
На екрані з’являється Льова і запитання від нього.
Вихователь:
«Спасибі, я зрозумів, що таке сніг. А як з ним можна грати?»
Діти:
В сніжки, ліпити сніговика, будувати фортецю.
Вихователь:
Хлопці, а які зимові забави ви знаєте?
Діти:
Катання з гірок, на санчатах, лижах і т. д.
Физминутка (вірш про сніжинці)
З неба падають сніжинки,
Як на казковій картинці.
Будемо їх ловити руками
І покажемо вдома мамі.
(Діти піднімають руки над головою і роблять хапальні рухи, ніби ловлять сніжинки руками)
А навколо лежать замети,
Снігом замело дороги.
(Потягування – руки в сторони)
Не загрузнути в полі щоб, Піднімаємо вище ноги.
(Ходьба на місці, високо коліна піднімаються)
Он лисиця в полі скаче,
Немов м’який рудий м’ячик.
(Стрибки на місці)
Ну а ми йдемо, йдемо
(Ходьба на місці)
І до себе приходимо в будинок.
(Діти сідають на місця)
На екрані з’являється Льова:
«Дорогі діти, ви так багато розповідали про зиму, я теж хочу побачити зиму. Я б із задоволенням приїхав до вас, але боюся, змерзну…».
Вихователь:
Хлопці, що ж робити?
Діти пропонують одягнути Льову. Підвести дітей до думки, що одягнути Льову можна своїми руками.
Вихователь:
Молодці, звичайно можна одягнути Льову. Давайте для нашого Леви зробимо красиві рукавиці? У мене є заготовки для рукавичок, їх залишилося тільки прикрасити. Скільки рукавичок ви носите?
Діти:
Дві.
Вихователь:
А чому?
Діти:
Тому що у нас дві руки.
Вихователь:
А як по-іншому назвати число два?
Вихователь:
Пара.
Вихователь:
Правильно, пара. Тому і ви зараз разобьетесь на пари за бажанням. Кожна пара отримає заготівлю рукавиць. Я пропоную вам прикрасити рукавиці геометричними фігурами. Кожна пара підійде до столу і візьме собі геометричні фігури.
(Діти підходять до столу, беруть геометричні фігури).
Вихователь:
Якими будуть рукавиці в парі?
Діти:
Однаковими.
Вихователь:
А тепер пари проходять до робочих столів і приступають до роботи. Не забувайте, що ви працюєте разом, в парі, тому ви повинні домовлятися один з одним.
(Під час роботи вихователь ще раз звертає увагу дітей на те, що рукавиці повинні бути однаковими, що потрібно домовлятися один з одним, демонструє справжні рукавиці).
Після закінчення роботи діти вивішують свої роботи на мольберт.
Вихователь:
Давайте подивимося на пари рукавиць, які у нас вийшли. У всіх вийшли пари рукавиць? Чому? Що потрібно робити, щоб робота вийшла? З яких геометричних фігур ви складали візерунок?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Хлопці, давайте покажемо наші рукавиці Леві. Тепер йому буде тепло, і рукавиць вистачить на всю родину.
На екрані з’являється Льова і послання.
Вихователь:
«Дорогі хлопці, спасибі вам за подарунок. Мені дуже сподобалися ваші рукавиці, і я обов’язково до вас приїду. А зараз мені треба бігти, я хочу розповісти про зиму своїм друзям».
Вихователь:
Хлопці, що сьогодні вам особливо цікаво було виконувати на занятті?
Вихователь:
Що ви сьогодні розкажіть вдома про занятті?
Вихователь:
За що ми себе можемо сьогодні похвалити?
Вихователь:
Хлопці, мені було приємно працювати з вами, і я вам приготувала невеликі призи – наклейки із зображенням Лева.
Скачати конспект заняття “Подарунки для Левеня”