Підсумкове інтегроване заняття в першій молодшій групі «Дізнайся і покажи лісових тварин» на основі російської народної казки «Теремок»
Автор: вихователь першої молодшої групи «Карапуз» Антонова Ст. Л.
Освітні галузі:
Пізнання, формування цілісної картини світу, здоров’я.
Тема:
Дізнайся і покажи тварин, що живуть у лісі (на основі російської народної казки «Теремок»).
Мета:
Закріплення знань про лісових тварин на основі російської народної казки «Теремок» з елементами ТРВЗ.
Завдання:
Знайомство з лісовим звіром – їжак.
Закріплення знань дітей про лісових тварин (заєць, вовк, ведмідь, лисиця).
Формування навичок дітей дізнаватися і показувати диких тварин.
Формування навичок чути і виконувати прохання вихователя.
Формування умінь виконувати рухи, відповідні тексту.
Закріплення у дітей таких морально-етичних якостей, як співчуття і добре ставлення до казковим героям.
Форма проведення заняття:
Ігрова.
Тип заняття:
Інтегроване.
Застосовувані технології:
Ігрові, здоров’я-зберігаючі.
Методи:
Словесні, демонстрації.
Прийоми:
Показ, драматизація, прохання.
Обладнання та матеріали:
Ширма; 4 їли, прикріплені до ширми; іграшки, розкладені на столі: заєць, вовк, ведмідь, лисиця, їжак; картинки із зображенням зайця, вовка, ведмедя, лисиці, їжака; дидактична іграшка «Колобок».
Попередня робота:
1) Кілька разів розповісти дітям російську народну казку «Колобок» з використанням наочних посібників і без них;
2) Вивчення назв і зовнішнього вигляду лісових тварин з використанням наочних посібників;
3) Розучування рухів до віршів про зайця, вовка, ведмедя, лисиці та іже;
4) Прослуховування аудіозапису дитячої пісні про лісових тварин з музичного альбому «Ладушки», «Тінь-тінь-потетень».
Хід заходу:
Під час проведення заходу, діти стоять біля ширми.
Ігрова мотивація:
На лісовій галявині з’являється Колобок.
Вихователь:
Діти, хто це? (Відповіді дітей).
Вихователь:
Правильно, Колобок. Колобок втік від бабусі, дідусі і покотився в ліс. Ось котиться, котиться Колобок і бачить ялинку. А за ялинкою сховався (показує іграшку зайця)… Хто це? (Відповіді дітей).
Вихователь:
Звертається до певного дитині з проханням знайти і показати дітям картинку із зображенням зайця.
Викликаний дитина виконує завдання. Вихователь надає допомогу, якщо дитина не може у виконанні завдання. Заохочення.
Зайчик (вірш з рухами):
Зайчик біленький сидить вушками ворушить.
Ось так, ось так, він вухами ворушить.
(діти сидять навпочіпки і рухають кистями рук біля голови)
Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти.
Ось так, ось так, треба лапочки погріти.
(діти сидять навпочіпки і плескають в долоні)
Зайчику холодно стояти, треба зайчика поскакати.
Ось так, ось так, треба зайчика поскакати.
(Діти стрибають на місці).
Вихователь:
Поскакав зайчик, Колобок покотився далі. Ой, діти, дивіться, хто це за ялинкою сидить такий сірий, зубастий? Показ іграшки або картинки вовка. (Відповіді дітей).
Вихователь:
Звертається до певного дитині з проханням знайти і показати дітям картинку із зображенням вовка.
Викликаний дитина виконує завдання.
Допомогу, якщо дитина не може у виконанні завдання. Заохочення.
Дзига (вірш з рухами):
Біг лісом дзига,
(біг на місці)
Завалився на бік.
(зупинилися, сіли навпочіпки, долоньки разом під щічку)
Він поспав, полежав
І знову побіг.
(біг на місці)
Втік Колобок від вовка. А дивіться-но, хто це під деревцем сховався, такий великий, клишоногий. Показ іграшки ведмедя. (Відповіді дітей).
Вихователь звертається до певного дитині з проханням знайти і показати дітям картинку із зображенням ведмедя. Викликаний дитина виконує завдання. Допомогу, якщо дитина не може у виконанні завдання. Заохочення. Хлопці, а як ведмідь реве? (Діти імітують рев ведмедя).
Ведмедик (вірш з рухами):
Ведмедик клишоногий по лісу йде,
Шишки збирає, пісеньки співає.
(ходьба на місці)
Раптом упала шишка прямо ведмедика в лоб.
(б’ю долонею по лобі)
Розсердився ведмедик і ногою – топ.
(діти тупають ніжкою)
Вихователь:
Мишко пішов збирати мед, а колобок покотився далі. Ой, діти, дивіться, руда шахрайка. Показ іграшки лисиці. Хто це? (Відповіді дітей).
Вихователь звертається до певного дитині з проханням знайти і показати дітям картинку із зображенням лисиці.
Викликаний дитина виконує завдання. Допомогу, якщо дитина не може у виконанні завдання. Заохочення.
Лисичка (вірш з рухами):
Лисичка – сестричка по лісі бігла,
(Біг на місці)
Мишку побачила.
(Зупинилися, подивилися на ніжки)
Мишка злякалася
І в нірку – юрк.
(Закрила долонями очі)
На цей раз лисичка не з’їла Колобка, він від неї покотився. Але, от біда, Колобок заблукав у лісі. Хто ж йому допоможе? Дивіться-но, хто це сидить під ялинкою такий колючий. Показ іграшки їжака.
Вихователь:
Хлопці – це їжак, він колючий, сірий, маленький, його мордочка схожа на мордочку мишки, лапки маленькі верткі.
(Діти розглядають іграшку їжака, вивчають його).
Вихователь:
Звертається до певного дитині з проханням знайти і показати дітям картинку із зображенням їжака. Викликаний дитина виконує завдання. Допомогу, якщо дитина не може у виконанні завдання. Заохочення.
Їжачок (вірш з рухами):
Під березою на пагорбі
Старий їжак влаштував нірку,
(«риють» сидячи навпочіпки ручками)
А під листям лежать
Двоє маленьких їжаченят.
(Встають, які показують ежата маленькі)
Їжачок пошкодував Колобка і проводив її додому до бабі, дідові. Ось який добрий їжачок!
Підсумок заняття:
Діти, кого Колобок зустрів у лісі? Демонстрація зображень або іграшок тварин. (Діти називають тварин).
Рефлексія:
Сподобалося вам пригода Клобка? (Відповіді дітей).
Будемо ще з Колобком гуляти? (Відповіді дітей).
Скачати конспект підсумкового заняття інтегрованого заняття в першій молодшій групі «Дізнайся і покажи лісових тварин»