Перелік документів для приватизації квартири, приватизація квартири з дітьми

Перелік документів для приватизації квартири, приватизація квартири з дітьми

 

Перелік документів для приватизації квартири, приватизація квартири з дітьми

Консультація з питання “Перелік документів для приватизації квартири, приватизація квартири з дітьми”, питання поставив Євген.

 

Питання:
Доброго дня. У мене проблема-не можу приватизувати квартиру. Справа в тому, що я одружений вдруге і дружина має дитину від першого шлюбу. Я його не всиновлював і паспорт він отримав на прізвище свого рідного батька, за отримання паспорта він прописався разом з нами як і годиться, і бере участь в приватизації.

При подачі документів на приватизацію, мені сказали, що я повинен надати заяви-згоди (завірена нотаріально) неповнолітнього на приватизацію квартири , в якій він з нами проживає і дана заява-згоди має бути підписана двома біологічними батьками,тобто до 14 років згоди не треба,від 14 до 18 років треба на це згоду.

У бюро приватизації мені сказали, що вони посилаються на поправку в Законі України про приватизацію за 2008р…Нібито до 2008 року такого положення не було, а зараз нібито ускладнили правила приватизації.

Питання.1)чи була така поправка? 2)чи потрібна така заява-згода? Спасибі.

 

Відповідь:

 

Добрий день Євгеній!

Згідно п. 18 Положення про порядок передачі квартир(будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, на яке затверджено наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16 грудня 2009 року № 396 громадянином до органу приватизації подаються:
Перелік документів для приватизації квартири:

  • оформлена заява на приватизацію квартири (будинку), житлового приміщення у гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі;
  • довідка про склад сім’ї та займані приміщення;
  • копія ордера про надання жилої площі (копія договору найму жилої площі у гуртожитку);
  • документ, що підтверджує невикористання ним житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;
  • копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;
  • заява – згода тимчасово відсутніх членів сім’ї наймача на приватизацію квартири (будинку), жилих приміщень у гуртожитку, кімнат у комунальній квартирі.

За неповнолітніх членів сім’ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини.

Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається пісьмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Прийняті документи реєструються органом приватизації в окремому журналі.

Тобто, якщо у приватизації приймає доля дитина віком від 14 до 18 років до заяви додається пісьмова нотаріально засвідчена згода батьків. При певних обставинах згоду на приватизацію житла дитиною можна отримати в органах опіки та піклування(наприклад якщо Вам невідомо місце проживання батька дитини).

 

Адвокат Тетяна Чикова

 

 

Друзі! На нашому сайті відкрито рубрику Безкоштовна юридична консультація онлайн Україна, де ви завжди зможете задати запитання та отримати юридичну консультацію безкоштовно! Завжди до ваших послуг, сайт “Свій будиночок в селі”

 

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь