Конспект інтегрованого НСД в старшій групі, тема: «Неправильна казка Андрія Усачова»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Познайомити дітей з віршем Андрія Усачова «Живіт-животок».
Вчити дітей проводити помічати схожість і відмінності між цим твором і російської народної казки «Теремок».
Уточнити знання про авторській казці, казкаря.
Продовжувати вчити чітко і розгорнуто викладати свої думки, переказувати закінчення казок.
Вправляти в умінні бачити форму предмета і зіставляти її з геометричною фігурою, в отсчитывании заданого кількості предметів, в порівнянні предметів по товщині.
Продовжувати вчити утворювати множину імен іменників у родовому відмінку.
Розвивати творчу уяву, мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, дрібну моторику.
Виховувати інтерес до сучасної дитячої літератури.
Обладнання:
Книга А. Усачова «Неправильныеа казки».
Кольорові силуетні зображення млинців, пластикові тарілочки з цифрами.
Лист-тло з зображенням геометричних фігур, кольорові силуетні зображення ватрушки, коржика, пампушки, торта, пирога для наклеювання; клейкі олівці; підкладні аркуші.
Солоне тісто жовтого кольору, дощечки для ліплення, стеки, горох, квасоля, намистини.
Хід заняття:
– Хлопці, чи багато ви знаєте казок? Назвіть свої улюблені казки? (Відповіді дітей).
– Серед названих вами казок є російські народні, є і авторські казки. Що значить авторські казки? (Відповіді дітей). У цих казок є автор — людина, яка придумала їх. Авторів казок ще називають «казкарями». Казку «Червона шапочка» написав Шарль Перро, а казку «Снігова королева» – Ганс Християн Андерсен. Ці казкарі жили давно в далеких країнах.
– Сьогодні ви познайомитеся з казкою написаної недавно. Її автор Андрій Усачов живе, як і ми, в Росії. Він сучасний казкар. Послухайте його казку «Живіт-животок».
Читання вірша «Живіт-животок»
Ось — Живіт-животок,
Він не низький, не високий,
Він не вузький, не широкий —
Расчудесный такий Живіт
Середніх розмірів.
Пробігала повз Пампушка-Ватрушка,
Побачила Живіт і питає:
— Це чий тут Животик-живіт?
Хто-хто в невисокому живе?
Ніхто їй не відповідає.
Зраділа Пампушка і стала в Животі жити.
Прийшла Плюшка-Пампушка,
Побачила Живіт і питає:
— Це чий тут Животик-живіт?
Хто-хто в невисокому живе? —
А з Живота відповідають:
— Я, Пампушка-Ватрушка,
А ти хто?
— А я — Плюшка-Пампушка.
— Іди до мене жити.—
І стали вони жити разом.
Тут прибіг Коржик:
— Це чий тут Животик-живіт?
Хто-хто в невисокому живе?
— Я, Пампушка-Ватрушка.
— Я, Плюшка-Пампушка,
А ти хто?
— А я — Коржик-Без-Рук-Без Ніжок!
— Іди до нас жити! —
І стали вони жити втрьох.
Незабаром прискакав Пасочка:
— Це чий тут Животик-живіт?
Хто-хто в невисокому живе?
— Я, Пампушка-Ватрушка.
— Я, Плюшка-Пампушка.
— Я, Коржик-Без-Рук-Без Ніжок,
А ти хто?
— А я — Пасочка-Борошна-І-Яєчок.
— Заходь до нас! —
І стали вони жити вчотирьох.
Прибігає Пиріг і питає:
— Це чий тут Животик-живіт?
Хто-хто в невисокому живе?
— Я, Пампушка-Ватрушка.
— Я, Плюшка-Пампушка.
— Я, Коржик-Без-Рук-Без-Ніжок.
— Я, Пасочка-Борошна-І-Яєчок,
А ти хто?
— А я — Пиріг-Зубами-Клац.
— Заходь і ти! —
І стали вони вп’ятьох жити.
Тут з’явився здоровенний Торт і питає:
— Це чий тут Животик-живіт?
Хто-хто в невисокому живе?
— Я, Пампушка-Ватрушка.
— Я, Плюшка-Пампушка.
— Я, Коржик-Без-Рук-Без-Ніжок.
— Я, Пасочка-Борошна-І-Яєчок.
— Я, Пиріг-Зубами-Клац,
А ти хто?
— А я — Торт-Тортище-Листковий-Бочище!
Вільного місця не знайдеться?
— Немає! Немає! — закричали всі.
Але Торт-Тортище вперто поліз в Живіт:
Ліз, ліз, ліз, ліз…
— ОЙ, БАБУСЯ! — закричав переляканий Живіт. — Я ЗАРАЗ ЛУСНУ…
— ЇЖ, ЇЖ, ДИТИНКО! СКОРО І МЛИНЦІ ПРИСПІЮТЬ!
Бесіда «Дві казки»
– Цю казку автор Андрій Усачов назвав неправильною. Як ви думаєте, чому?
– Яку казку нагадало вам цей твір?
– Куди заселялися герої казки «теремок»?
– Назвіть героїв казки «Живіт-животок».
– Де вони хотіли жити?
– Пригадайте, чим закінчилася казка «Теремок»? «Живіт-животок»?
Дидактичний вправа-динамічна пауза «Склади млинці»
– Перед вами стоять тарілочки. На них — цифри. Ваше завдання — збігати на кухню (ігровий куточок), взяти зі сковороди млинці, принести і покласти їх на свою тарілочку. За один раз можна взяти тільки один млинець. А скільки млинців має бути на вашій тарілці, вам підкаже написана на ній цифра.
(Виконання завдання).
Дидактичний вправа «Товста і тонка пампушка»
Вылепите з солоного тіста дві пампушки — одну тонку, а другу — товсту. (Виконання завдання). Покажіть товсту пампушку, тонку.
Дидактичний вправа «Розклади випічку по тарілках»
– Перед вами намальовані тарілочки у вигляді геометричних фігур. Назвіть їх. (Відповіді дітей). А тепер розкладіть картинки з різноманітною випічкою, підбираючи їй підходить по формі тарілочку. Наклейте картинки на зображення тарілок.
(Виконання завдання).
Дидактичний вправа «Один-багато»
– Давайте спробуємо словами збільшити кількість мешканців живота.
Була одна пампушка — зробимо багато чого? … пампушок.
Одна фішка — багато … булочок.
Один коржик — … багато коржиків.
Один паска — … багато пасок.
Один пиріг — … багато пирогів.
Один торт — … багато тортів.
Один млинець … багато млинців.
Ручна праця «Випічка»
Дітям пропонується зробити з солоного тіста свій виріб за власним задумом.
В книзі Андрія Усачова ще багато неправильних казок, з якими познайомимося трохи пізніше.
Скачати конспект інтегрованого НСД в старшій групі дитячого садка, тема: «Неправильна казка Андрія Усачова»