Математична країна, конспект заняття з математики

Конспект заняття з математики, тема: «Математична країна»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії.

Цілі:

Познайомити дітей з незалежністю числа від кольору, величини і розташування в просторі.
Продовжувати вчити дітей рахувати в межах п’яти і з участю різних аналізаторів. Вправляти дітей у розрізненні геометричних фігур: кола, квадрата, трикутника, прямокутника. Вчити складати з геометричних фігур зображення будинків. Закріпити вміння дітей орієнтуватися в просторі: поняття «право», «ліво», «вгорі», «внизу», «в центрі». Спонукати дітей давати відповіді повними, поширеними пропозиціями. Розвивати мислення і увагу.

Обладнання:

Демонстраційний матеріал: картинки на незалежність числа, картина з зображенням математичного міста, зображення ворони.
Роздатковий матеріал: геометричні фігури (коло, квадрат, прямокутник, трикутник), листя, каштани, «лужки» (листи зеленого паперу), смужки для викладання.

Хід заняття:

Хлопці, рассаживайтесь на свої місця. Сідайте рівно і приготуйтеся працювати. Зараз у нас заняття з математики.
Ми з вами здійснимо подорож у математичну країну. Там зараз осінь, як і в нас. Подивіться на картинку. В математичній країні і вдома незвичайні. Вони побудовані з математичних фігур. Назвіть їх. З яких фігур побудовані будинки? Тільки давайте домовимося, що ви будете відповідати як дорослі, не одним словом, а повним реченням. (Відповідь має бути: «В математичній країні будинки побудовані з квадратів, трикутників і т. д.»).

Погляньте на свої тарілочки. У вас там теж є матеріал для будівництва будинків. Я пропоную вам ненадовго стати будівельниками і побудувати будиночки з ваших геометричних фігур. (Поки діти виконують завдання, вихователь задає питання індивідуально, наприклад: з якої геометричної фігури у тебе зроблений дах будинку, які фігури ти використав для вежі тощо) У вас вийшли гарні будиночки.
Зараз ви добре роздивіться, запам’ятайте і складіть назад на тарілку, а після заняття ми наклеїли їх на великий аркуш паперу, і вийде у нас картинка математичного міста.

Осінь, як відомо, пора дозрівання плодів, опадання листя і відльоту птахів. Ось і в нашій казковій країні дозріли плоди – яблука.
Чи однакові ці яблука? Немає. Різні.
Чим вони відрізняються? Кольором.
Порахуйте їх. А тепер порахуйте яблука з іншого дерева.
А кількість яблук на деревах однаково? Так.

Що ж це виходить? Колір різний, а кількість однакове. Отже, кількість предметів не залежить від кольору? Не залежить.

Вітер бешкетник зірвав листочки з дерев і впали вони на доріжки. Подивіться, чи однакові вони? Немає. Одні великі, інші маленькі.
Чим вони відрізняються? Величиною.
А тепер порахуйте, скільки листя впало на цю доріжку, а скільки на цю. Однаково. А величина листя різна. Отже, кількість предметів не залежить від чогось? Від величини.

А ось ластівки-красуні зібралися відлітати в теплі краї і вони сіли відпочити на гілки. Порахуйте їх. Тут, десь недалеко, загавкав собака, ластівки злетіли і полетіли. Знову все стихло і ластівки повернулися.
Подивіться, вони сіли на гілки так само як раніше чи інакше, в іншому порядку? Порахуйте їх ще раз.
Чи всі птахи повернулися? Всі. А сіли по-іншому. Це означає, що кількість предметів не залежить від їх розташування.

Фізкультхвилинка «Порахуємо»

Скільки точок бачиш в колі,
Стільки разів піднімеш руки.
(Картинка)

Скільки ялинок зелених,
стільки виконай нахилів.
(Картинка)

Ми присядемо стільки разів,
Скільки яблук у нас.
(Картинка)

Стільки раз зараз підстрибнеш,
Скільки пальчиків побачиш.
(Показ)

Стільки ніжкою ти притопнешь,
Скільки я грюкну в долоні.
(Оплески)

А зараз давайте порахуємо осінні дари на ваших тарілочках. Приготуйте рахункові палички. На верхню паличку викладіть листочки, а на нижню – каштани. Порахуйте, скільки листочків? Скільки каштанів? А чого більше?

Тут прилетіла ворона і закаркала. А ви послухайте, і порахуйте, скільки разів?

Восени, вранці стає прохолодно. А кращий засіб не мерзнути на вулиці – займатися фізкультурою. Я зараз буду стрибати, а ви сосчитаете, скільки разів.

А тепер ми з вами ще порахуємо. Я буду говорити на вушко кому скільки разів присісти, а інші будуть вважати. (Вихователь викликає дитину, він присідає 4 рази, діти вважають, після чого вихователь запитує дітей.) Ті, у кого вийшло 4, порахували правильно. А ті, у кого вийшли інші числа, помилилися – будьте уважніше!

Ну а зараз давайте трохи пограємо. Покладіть перед собою листи зеленого паперу. Це у нас буде галявина. У праву руку візьміть жовтий листочок. Подув вітер і зірвав наш листочок з дерева. Він впав прямо в центр нашої галявини. Покладіть його туди. А вітер все дує і кружляє листочок. Ось він поніс його «вправо», потім «вниз», «вліво», «вгору» і знову повернув його «в центр», в саму середину.

На цьому подорож в математичну країну закінчено. Попрощаємося з нею до нових зустрічей.

Скачати конспект заняття «Математична країна»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання