Летнеоздоровительная робота з дітьми, тема «День городника»

Летнеоздоровительная робота з дітьми молодшого дошкільного віку, тема «День городника»

Автор: вихователь вищої кваліфікаційної категорії Пряхіна Олена Миколаївна, муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад-центр розвитку дитини — дитячий садок №9 «Незабудка» міста Дубни Московської області.

Заходи:

1. Дидактична гра «Чудесний мішечок».
2. Рухлива гра «Огуречик».
3. Екскурсія на город.
4. Розглядання ілюстрацій на тему «Овочі».

Хід роботи:

Екскурсія на город з дітьми молодшої групи

Мета:
Дати дітям уявлення про те, як ростуть овочі; навчити впізнавати і називати моркву, ріпу, капусту, помідори, перець і кабачок.

Хід заняття:
Вихователь показує дітям грядки, пропонує повторити слова «город», «грядки». Звертаючи увагу дітей на зростаючу на грядці морква, педагог розповідає:

— Морквину не видно. Вона росте в землі. А над землею – пухнастий зелений хвостик. Зараз я потягну за хвостик і витягну морквину. Він витягує 1-2 морквини.
Діти розглядають їх, відзначають, що овочі брудні і їх треба помити. Потім вихователь показує дітям качани капусти, підкреслює, що вони великі, круглі, видно здалеку. Далі діти за допомогою педагога знайомляться з тим, як рас тут помідори. Якщо є можливість, вихователь показує їм зелені та червоні плоди. Розглянувши з дітьми овочі, педагог просить дитину (кількох дітей) показати, де ростуть морква, помідори, капуста; хвалить дітей, які знайшли потрібну грядку, пояснює іншим, що характерно для кожного виду овочів.

Дидактична гра «Чудесний мішечок»

Мета:
Вчити дітей впізнавати предмети за характерними ознаками.

Хід гри:
Організовуючи гру, вихователь підбирає предмети, знайомі дітям. Посадивши хлопців півколом, так щоб усі предмети були їм добре видно, дорослий проводить коротку бесіду. Потім просить кількох малюків повторити назви предметів, відповісти для чого вони потрібні.
— Зараз ми пограємо. Той кого я викличу, повинен відгадати, що я покладу в мішечок. Маша, подивися уважно на ті предмети, які лежать на столі. Запам’ятала? А тепер повернися! Я покладу іграшку в мішечок, а ти потім відгадаєш, що я поклала. Опусти руку в мішечок. Що там лежить? (Відповідь дитини) Ти правильно назвала предмет. Так можуть викликатися і інші діти. В порядку ускладнення гри пропонується інше правило: в мішечок кладуть кілька іграшок. Ніхто з дітей не знає про них. Викликаний дитина, опустивши руку в мішечок і намацавши одну з іграшок, розповідає про неї. Мішечок відкриється, якщо діти за описом дізнаються іграшку.

Рухлива гра «Огуречик»

1 варіант
Педагог вибирає Огуречік, який сідає в центр кола. Діти разом з педагогом ходять по колу і співають:

Огуречик, огуречик,
Ти зовсім як людина.
Ми тебе годували,
Ми тебе поїли,
На ноги поставили, (підходять до огуречику і піднімають його)
Танцювати змусили.
Танцюй скільки хочеш,
Вибирай, кого захочеш.

Огуречик танцює, діти плескають у долоні. Після танцю Огуречик вибирає на своє місце іншу дитину, і гра продовжується.

2 варіант
На одній стороні майданчика стоїть дорослий — це мишка, а віддалік малюки — вони огуречики, поруч з ними обкреслене крейдою коло — це будиночок. Дорослий читає віршик, під час якого малюки стрибають на двох ніжках до дорослого:

Огуречик, огуречик,
Не ходи на той конечик,
Там мишка живе,
Тобі хвостик відгризе!

На останніх словах малюки біжать в будиночок, а дорослий їх наздоганяє.

Скачати конспект «День городника»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання