Конспект корекційно-розвивального заняття з розвитку моторики для дітей середнього дошкільного віку «В гостях у бабусі»
Автор заняття: Петришенко Ганна Євгенівна, вихователь-методист.
Цілі:
Розвиток дрібної моторики рук, уміння погоджувати дії правої і лівої руки через цікаві ігри та вправи.
Вчити прийому видавлювання фігурок з тіста, використовуючи формочки.
Вчити характерною передачі образів рухами рук і пальців.
Виховувати самостійність, вміння цінувати результати своєї праці, прагнення допомагати людям.
Обладнання:
Малюнок з окулярами, намистинки, гумка для нанизування бус, тісто в мисці, формочки, деко, клейонка на робочий стіл, фартухи і косинки, кольорові олівці, розмальовки.
Хід заняття:
Діти заходять в групу в кутку стоїть будиночок.
Вихователь:
– Хлопці, а вам цікаво, хто живе в цьому будиночку? (Відповіді дітей). Давайте постучимся і дізнаємося (стукають).
Виносимо іграшку бабусю, вона щось шукає.
Вихователь:
Здрастуйте, бабусю. Що сталося, що ви шукаєте?
Бабуся:
Так ось стільки справ треба зробити, а окуляри кудись пропали.
Вихователь:
А ми з хлопцями вам допоможемо. Так хлопці? (Відповіді дітей).
Вправа на зорове сприйняття – гра «Знайди окуляри»
Вихователь:
Молодці, подивіться як можна показати руками окуляри. (Діти повторюють).
Вихователь:
– Хлопці, давайте пограємо. (Діти повторюють за вихователем).
Пальчикова гімнастика з елементами пластичного етюду
(Проводиться на вірші П. Синявського).
Стояла хата в селі,
(Діти пальчиками обох рук малюють в повітрі квадрат, зображують долоньками дах будиночка)
В ній жили смішні старенької.
(«Носики». Тримають пальцями кінці уявного хусточки, при цьому нахиляють голову набік)
Білизна зашивали мітелками
(Ліва рука стиснута в кулак. Правою кистю махають з боку в бік)
Підлогу підмітали голками,
(Двома руками «шиють» уявними голками)
Солили вовнянки у подушці
(«Солять» пальцями обох рук. Руки кладуть під щоку, нахиляють голову набік)
І йшли подрімати на діжці.
(Витягають руки вперед і з’єднують їх пальчик за пальчиком)
Їм снилася хата в селі,
(Пальцями обох рук малюють в повітрі квадрат, зображують долоньками дах будиночка)
В ній жили смішні старенької.
(«Носики». Тримають пальцями кінці уявного хусточки, при цьому нахиляють голову набік)
Білизна зашивали голками,
(Ліва рука стиснута в кулак, тримають у правій голочку, «шиють»)
Підлогу підмітали мітелками,
(Махають кистями обох рук вліво – вправо)
Солили вовнянки в діжці
(Солять пальчиками: витягають руки вперед, з’єднуючи пальці)
І йшли подрімати на подушки
(Потягуються. Руки кладуть під щоку, нахиляють голову набік)
Бабуся:
Ой, як добре! А ще хлопці, у мене порвалися намисто, і тепер не знаю, що тепер робити?
Вихователь:
Наші хлопці вам їх зараз зберуть.
Вихователь пропонує пройти за столи. На столах, на підносах лежать намистинки і гумка, дітям пропонується зібрати намисто, в кінці вихователь допомагає зв’язати кінці гумки між собою і намиста віддаються бабусі.
Бабуся:
Ой, які ж ви молодці!
Вихователь:
Скажіть, бабуся, ніж ми вам можемо допомогти?
Бабуся:
Завела сьогодні тісто на печиво. А як тепер куховарити і не знаю?
Вихователь:
Ми ж вам обіцяли допомогти. Правда, хлопці? (Відповіді дітей).
– Але перш ніж приступити до роботи з тестом ми повинні помити руки.
Діти йдуть мити руки, в цей час столи накриваються клейонкою, викладаються форми для печива, деко і тісто в мисці поділене на кількість дітей.
Вихователь пропонує дітям пройти до стільчика і надягти фартухи. Потім пояснює, як вони будуть працювати з тестом: спочатку кожен бере по колобку тіста і пальчиками на столі робить корж, а потім формочкою видавлюються фігурки. Печиво викласти на деко.
Бабуся:
Які молодці! Піду поставлю печиво в духовку.
Вихователь:
А ми поки з хлопцями помиємо руки.
Діти миють руки, а бабуся забирає лист на кухню.
Фізкультхвилинка «Пече пічка калачі»
Ча, ча, ча,
Ча, ча, ча –
(3 бавовни по стегнах)
Пічка дуже гаряча.
(4 стрибки на двох ногах)
Чі, чі, чі –
(3 бавовни над головою)
Пече пічка калачі.
(4 присідання)
Чу, чу, чу –
(3 бавовни за спиною)
Буде всім по калачу.
(4 стрибка на місці)
Чо чо чо –
(3 бавовни перед собою)
Обережно, гаряче.
(ходьба на місці)
Бабуся:
Спасибі, хлопці. Я вам за допомогу подарую розмальовки, але от біда, олівці переплуталися.
Вихователь:
Дякую за подарунок. А олівці, бабуся, ми з хлопцями все розкладемо по коробочках.
(Діти по інструкції беруть собі олівці. Наприклад: візьміть червоний, тепер зелений і т. д. Далі діти розфарбовують).
Структура заняття:
1. Вправа на зорове сприйняття.
2. Гімнастика для рук і пальців.
3. Вправа в повітрі з предметом.
4. Вправа на столі.
5. Фізкультхвилинка.
6. Вправа на сортування.
7. Графічні вправи.
Особливості:
1. Занатие орієнтовано не на біологічний, а на психо-фізіологічний вік дітей.
2. Розвиваюча навантаження поєднується з відпочинком.
3. У моделюванні заняття враховуються найбільш улюблені і знайомі дітьми образи і персонажі.
4. Чіткі і зрозумілі інструкції.
5. Структура корекційно-розвивального заняття повинна передбачати чергування різних видів діяльності.
6. Організація перерв з використанням релаксаційних вправ, вправ на зміцнення опорно-рухового апарату, а також вправ для очей.
7. Регулювання ступеня стомлюваності дитини за рахунок планування порядку пред’явлення завдань за ступенем складності (розминки і заключна частини заняття повинні бути більш легкими, ніж основна частина).
8. Вибір оптимального темпу роботи у відповідності з особистісними особливостями дитини.
Скачати конспект корекційно-розвивального заняття з розвитку моторики для дітей середньої групи дитячого садка, тема «В гостях у бабусі»