Корекційна інтегроване заняття з розвитку мовлення з використанням здоров’язберігаючих технологій «Подорож у Королівство Здоров’я»

Корекційна інтегроване заняття з розвитку мовлення з використанням здоров’язберігаючих технологій «Подорож у Королівство Здоров’я»

Важливо: це заняття містить презентацію, конспект заняття та презентацію до нього можна завантажити за посиланням розташованої внизу сторінки.

Автори: вчитель-дефектолог Аксьонова Ірина Валер’янівна, вихователь Ткаленко Етері Олександрівна, ГУОЗ Обласний спеціалізований будинок дитини для дітей з органічним ураженням нервової системи з порушенням психіки р. Апатити Мурманської області

Цілі заняття:

Виховувати звичку здорового способу життя.
Вчити дітей піклуватися про своє здоров’я.

Завдання:

Формування немовного дихання.
Вдосконалення артикуляційної моторики.
Розширення активного словника.
Розвиток уваги, мислення, пам’яті.
Розвиток загальної та дрібної моторики.

Формуються вміння:

Відповідати на питання.
Відгадувати загадки.
Закріплення основних видів рухів: ходьба, утримання рівноваги, координація рухів.

Матеріали та обладнання:

Відеозапис (дитина читає вірш),
Комп’ютерна презентація «Вгадай – ка»,
Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку»,
Магнітна дошка, макет дерева, зубні щітки, мило, гребінець, зубна паста, рушники, будиночок Куталки, снігові грудочки, «струмок», місток – масажна доріжка, обручі, муляжі фруктів і овочів, натуральні шматочки фруктів, шматочки заморожених фруктів, шпажки для нанизування, следочки червоного і білого кольору, два відра з водою (гаряча і холодна з крижаною крихтою).

Попередня робота:

Перегляд мультфільмів:

«Митя і мікробус» до/студії «Союзмультфільм» автор сценарію Е. Агранович, режисер М. Кам’янецький.
Мультсеріал «Смішарики»: «Руки», «ГРЗ», «Їжачок і здоров’я».
Мультсеріал «Лунтік»: «Невидима бруд».

Бесіди:

Звідки беруться хвороби.
Як перемогти простуду.
Навіщо робити зарядку.
Як стати сильним.
Для чого чистити зуби.
Чому щипає мило.
Про користь вітамінів.

Хід заняття:

Діти входять в зал і вітаються з гостями.

Вихователь:

Діти подивіться, який сьогодні чудовий день! У нас багато гостей, і у них у всіх хороший, радісний настрій. Вони всі бадьорі і здорові. А ось наша дівчинка потрапила в полон до королеви Застуді і їй дуже погано і сумно.

Дитина читає вірш «Грип» С. Михалкова (відеозапис).

Вихователь:

Ви хочете допомогти дівчинці і врятувати її з полону королеви Застуди?

Діти:

Так.

Вихователь:

Хочете бути сміливими, здоровими, міцними і не хворіти?

Діти:

Так. Хочемо.

Вихователь:

Тоді я пропоную вам вирушити у дуже цікаву подорож у Країну Здоров’я.

Як весело, як весело
Відправитися з друзями
Загадкове подорож
Ходімо разом з нами!

Вихователь і діти підходять до доріжці. На ній білі і червоні сліди.

Вихователь:

Що це таке?

Діти:

Сліди. Білі. Червоні.

Вихователь:

Як ви думаєте, чиї це червоні, гарячі сліди?

Діти:

Це залишила Застуда. Це висока температура.

Вихователь:

А коли буває висока температура?

Діти:

Коли болить голова. Коли людина хворіє. Заразився, прохолов. Коли не загартовуються.

Вихователь:

Все вірно. І коли людина хворіє, то у нього поганий настрій і немає сил. Ви хочете бути бадьорими і веселими? Тоді давайте всі разом зробимо зарядку.

Фізкультхвилинка

Рано вранці на галявинку
один за одним ми йдемо
(Ходьба з високо піднятими ногами)

І всі дружно по порядку
вправи почнемо.
Раз – піднятися, потягнутися.
(Встати на носки, підняти руки вгору)

Два – зігнутися, розігнутися.
(Нахили вниз, встати, руки в сторони)

Три – в долоні три бавовни.
(Плескання в долоні)

Головою три кивки.
(Нахили голови)

На чотири – руки ширше.
(Руки в сторони)

П’ять – помахати руками.
(Помахи руками)

Шість – на місце тихо встати.
(Встати у вихідне положення)

Вихователь:

А ці білі сліди – сліди здоров’я. За яким слідах ми з вами вирушимо в дорогу? Звичайно, з білим!

Діти змінним кроком йдуть по білим слідах.

Вихователь:

Ой! Куди це ми з вами потрапили? Що це за хатинка? Хто в ній живе? Давайте постукаємо.

Пальчикова гімнастика

Голосніше пальчики стукайте
(Стиснути руки у кулачки)

Тук-тук-тук.
(Стукати вказівними пальцями)

Кулачки їм допоможіть
(Стукати міцно стиснутими кулачками)

Ту-тук-тук.

Виходить Куталка.

Куталка:

Здрастуйте, хлопці! Ой! Як у вас тут холодно. Я – Куталка! Завжди одягаюся тепло, але чомусь весь час хворію, мерзну. Як ви думаєте: чому?

Діти:

Ти дуже тепло одягнений. Тобі жарко. Тобі незручно ходити. Треба одягатися по погоді.

Куталка:

Навчіть мене, будь ласка, як потрібно правильно одягати.

Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку»

Діти на магнітній дошці «одягають» ляльок (хлопчика і дівчинку). Вибір одягу з двох варіантів – зимова і літня.

Куталка:

Дякую хлопці. Тепер я знаю, як треба одягатися, щоб не хворіти.

Вихователь:

Так, Куталка, одягайся по погоді і не болів. А ми з вами підемо далі. Не забудьте: можна наступати тільки на білі сліди!

Вихователь і діти підходять до «чарівного» дереву. На дереві висять зубні щітки, мило, гребінець, зубна паста, рушник.

Вихователь:

Хлопці, що це за дерево? Що це на ньому росте?

Діти:

Зубні щітки. Мило. Гребінця. Рушник.

Вихователь:

Для чого потрібні всі ці предмети? Для чого потрібно мило?

Діти:

Щоб мити руки.

Вихователь:

Коли потрібно мити руки?

Діти:

Перед їжею. Після прогулянки. Після туалету. Після малювання і ліплення.

Вихователь:

Для чого потрібно рушник?

Діти:

Щоб витирати руки після миття.

Вихователь:

Для чого потрібна гребінець?

Діти:

Щоб розчісувати волосся. Бути красивими. Бути акуратними.

Вихователь:

Для чого потрібна зубна паста і зубні щітки?

Діти:

Щоб чистити зуби. Щоб зуби були чистими і здоровими. Щоб добре жувати.

Вихователь:

Дивіться, ми потрапили з вами ліс. Тут свіже і чисте повітря. Хто це біжить нам назустріч?

Звучить бадьора музика. З’являється Здоровячок.

Здоровячок:

Привіт хлопці! Я – Здоровячок! Я вмію правильно робити зарядку для мови. Хочете і вас навчу.

Діти виконують артикуляційну гімнастику.

Артикуляційна гімнастика

Наші дітки рано встали
Чистити зубки побігли
Вправо–вліво, вправо–вліво
Чистимо зубки ми вміло!
(Рот відкритий в усмішці, «почистити» язиком за нижніми зубами і верхніми зубами (4-5 раз))

Пополощем з вами ротик.
(Імітація полоскання рота)

Владик наш гребінець взяв
(Закусити мова зубами)

І став зачісуватися.
(Рухи язиком вперед-назад)

Ми за ним не відстаємо:
Все покажемо язичком.

Далі дружно по порядку
(Відкрити рот. Язика за нижні зуби)

Разом робимо зарядку!
(Вигнути «спинку» і втримати під рахунок до 5)

А тепер граємо в м’яч,
Починай футбольний матч!
(Рот закритий. Мова з напругою впирається то в одну, то в іншу щоку)

Ось і снідати пора:
Кухар приготував тортик.
(Рот відкрити)

З смачним кремом він, ура!
Оближи швидше ротик.
(Облизувати нижню губу і верхню губу по черзі)

Вихователь:

Тридцять два веселих зуба
Вчепилися один за одного.
Вгору і вниз несуться в поспіху,
Хліб гризуть, гризуть горішки.

Хлопці, посміхніться один одному. Подивіться, які у вас міцні зуби. Які ви гарні, коли посміхаєтеся.

Здоровячок:

Діти! Щоб бути міцними, сильними, не хворіти, треба ще правильно дихати. Давайте я вас навчу.

Точковий масаж з елементами дихальної гімнастики

Гріємо наші ручки
(З’єднати долоні, потерти ними до нагрівання)

Гріємо кінчик носа.
(Злегка посмикати кінчик носа)

Тонкий носик.
(Вказівними пальцями злегка потягнути ніс)

Гріємо вушка.
(Вказівним і великим пальцями по вушній раковині проводимо зверху вниз)

Лебедина шийка.
(Погладжуємо шию рука від грудного відділу до підборіддя)

Носик, дихай!
(Вдих через праву ніздрю видих – через ліву, а потім навпаки)

Сдуем сніжинку.
(Вдих через ніс, видих через рот (2-3 рази))

Вихователь і діти дякують Здоровячка і запрошують його з собою в подорож.

Назустріч йде принц Ачхи і голосно чхає.

Вихователь:

Дивіться діти, принц Ачхи хоче заразити нас. Він послав на нас цілу хмару мікробів. Що нас потрібно зробити, щоб не заразитися?

Діти:

Гуляти на свіжому повітрі. Правильно дихати носом. Загартовуватися. Користуватися носовою хусткою. Закривати носовою хусткою ніс і рот.

Рухлива гра «Мікроби»

Принц Ачхи кидає у дітей «мікроби» (грудочки). У кого потрапить, той повинен почати чхати і вибути з гри.

Вихователь хвалить дітей за те, що вони були спритні і сміливі, і запрошує дітей продовжити подорож.

Спортивна гра «Подорож за вітамінка»

«Переступи через струмок»

Діти переступають приставним кроком з купини на купину.

«Не промочи ніжки»

Ходьба по масажної доріжці (профілактика плоскостопості).

Вихователь:

Які ви молодці! Дивіться, ми з вами потрапили на город. Хто – то тут все переплутав. Давайте наведемо порядок.

Рухлива гра «Зберемо урожай»

Діти сортують під музику овочі-фрукти, збираючи їх у кошики (муляжі).

Вихователь, похваливши дітей, пропонує їм сісти на полянці і відпочити.

Вихователь:

А ви вмієте відгадувати загадки?

Перегляд презентації «Вгадай-ка» (загадки про фрукти-овочі)

Вихователь:

Молодці! Всі фрукти і овочі містять багато вітамінів. Всі вони допомагають нам вберегтися від злих чар королеви Застуди. Тому зараз ми з вами приготуємо смачний і корисний «фруктовий шашличок». Здоровячок буде нам допомагати.

Контрастотермия

Діти підходять до стійки з тазиками: 1-з холодною водою і крижаною крихтою; 2 – з гарячою водою.

Здоровячок:

Що сталося? Це зла королева Застуда заморозила наші фрукти. Вона не хоче, щоб нам дісталися корисні вітамінки і ми всі були здорові і веселі. Треба врятувати вітамінки.

Діти дістають заморожені шматочки фруктів і опускають їх у гарячу воду. Растаявщие фрукти викладають на тарілку.

Вихователь:

Ось тепер ми з вами можемо приготувати «фруктовий шашличок».

Приготування «фруктового шашличка»

Діти і Здоровячок готують «фруктовий шашличок»: нанизують шматочки фруктів на дерев’яні шпажки.

Вихователь пропонує повернутися в групу і пригостити інших дітей «фруктовим шашалычком». А нашій дівчинці ми розповімо про те, як треба захищатися від королеви Застуди. Діти прощаються з гостями.

Скачати корекційна інтегроване заняття з розвитку мовлення з використанням здоров’язберігаючих технологій «Подорож у Королівство Здоров’я»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання