Конячка, конспект комплексного заняття з розвитку мовлення та ізо. діяльності

Конспект заняття з декоративної аплікації в молодшій групі «Конячка»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії.

Програмне зміст:

Читання дітям віршів з циклу «Іграшки» А. Барто. Заучування напам’ять вірша «Конячка».

Цілі:

Виховувати у дітей вміння слухати, запам’ятовувати невеликий за обсягом вірш, читати напам’ять не поспішаючи, чітко вимовляючи слова і, особливо, закінчення слів; вчити дітей чітко вимовляти звуки. Виховувати у дітей чуйність, потреба приходити на допомогу тим, хто її потребує; вчити наносити штрихи і проводити в різних напрямках прямі лінії: похилі, довгі, короткі.

Обладнання:

Ілюстрований збірник віршів з циклу «Іграшки» А. Барто. М’які іграшки – Зайчиха, Кіт. Іграшковий вантажівка з кузовом. Малюнок конячки без гриви, чубчика і хвоста за кількістю дітей, олівці.

Конячка, конспект комплексного заняття з розвитку мовлення та ізо. діяльності

Хід заняття:

– Діти, подивіться, яку гарну книгу купила Зайчиха для своїх зайчат. Давайте його розглянемо і прочитаємо.

Хто це на картинці намальований? Бичок. У цій книзі є про нього вірш. Послухайте:

Іде бичок, хитається,
Зітхає на ходу:
– Ох, дошка кінчається,
Зараз я впаду.

(Читання супроводжується обігравання.)

– Давайте покатаємо кота в машині. Як тільки машина рушає, кіт починає нявкати, вистрибує, перекинувши вантажівка. (Обігрується.)

– У цій книжці є вірш про вантажівка. Послухайте його:

Ні, даремно ми вирішили
Прокатати кота в машині:
Кіт кататися не звик –
Перекинув вантажівку.

– Подивіться на цю картинку. Хто на ній зображений? Конячка. І про неї є вірш в заячої книжці.

Я люблю свою конячку,
Причешу їй шерсть гладко,
Гребінцем пригладжений хвостик
І поїду верхи в гості.

(Читання супроводжується ігровими діями: причісується шерстка «гладко», хвостик пригладжується гребінцем.)

– Гребінець – це ось така гребінець без ручки і трохи вигнута.
– А що значить причешу «гладко»? «Гладко» – це як? (Відповіді дітей.)
– Послухайте, яке важке слово нам зустрілося – «шерсть». Давайте потренуємося його вимовляти правильно. (Читання вірша ще 1-2 рази. Діти допомагають вихователю читати, потім декламують самостійно. Щоб їм було цікавіше, приготовлена конячка, на яку дитина, яка прочитала вірші, може сісти і «скакати верхи». Крім цього, кожна дитина отримує листок з намальованою конячкою.)

– Діти, а давайте з вами пограємо в чарівництво. Я чарівниця і зараз перетворю вас в конячок. Крибле-крабле-бумс! (Діти «скачуть, як конячки» і цокають.) А тепер я перетворюю вас назад у дітей. Крибле-крабле-бумс!

– Діти, подивіться, що забув намалювати художник у наших конячок? Гриву, хвіст і чубчик. А ви вмієте їх малювати? А хочете навчитися цього? (Вихователь показує порядок виконання малюнка. Коли малюнки будуть готові, можна запропонувати домалювати ще травичку (сонечко), щоб конячці було що поїсти, (було тепло і світло)). Спостерігаючи за роботою дітей, вихователь спонукає їх робити гриву (хвіст, чубок) густий і рівною: «Що б конячка була красивою».

По закінченню заняття діти з вихователем віддають книгу Зайчихе і розповідають, чому навчилися на занятті.

Скачати конспект заняття «Конячка»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання