Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей молодшого дошкільного віку

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей молодшого дошкільного віку (перша молодша група) «Хто в гості прийшов?»

Автор заняття: вихователь МДОУ д/с №7 Чекменьова Ольга Павлівна, р. Конаково.

Цілі:

Розвивати можливості голосового апарату;
Ввести прийом звукоподражаний, що імітують голоси знайомих тварин;
Розвивати уяву, створюючи образ цих тварин, імітуючи їхні рухи і звички;
Формувати дикцію і швидкість вимови звукосполучень; активізувати мовний слух;
Використовувати прийом «залишеного дії» розрахований на впізнавання знайомого предмета (об’єкта) за загальними ознаками.

Обладнання:

Іграшки: собачка, зайчик, кішка.

Хід заняття:

Вихователь тримає загорнутого в пелюшку в пелюшку іграшкового зайця. Звертається до дітей:
– Я кого-то принесла в пелюшках. Ні, це не Оленка, хоча і в пелюшках. Давайте отгадаем: біленький, пухнастий, довгі вушка, коротенький хвостик. Хто до нас вчора приходив? З ким ми за лапку віталися? Правильно, Зайка!
(Показує іграшку).

Вихователь просить хлопців назвати іграшку «Зайчик», привітатися з ним за лапку. Пропонує повторити нові слова, похідні від слова «зайчик»: «зайчик», «зайченя», «зайченя».
Вихователь пропонує дітям пограти разом з зайчиком в гру. Діти виконують рухи відповідно до тексту, який з виразом читає вихователь.

Зайчик біленький сидить
І вухами ворушить.
Ось так, ось так!
І вухами ворушить!
(Прикладає руку до голови, ворушить «вушками».)

Зайчику холодно сидіти,
Треба лапочки погріти.
Ось так, ось так!
Треба лапочки погріти!
(Плескає в долоні.)

Вихователь звертається до Зайчика:
– Зайчик, ти обіцяв прийти в гості з друзями.
Зайчик відповідає:
– Під пелюшкою хтось ховається. Цей хтось голосно – голосно гавкає: «Ав-ав!» (Пауза.) Чужих у дім не пускає: «Ав-ав!», хвостиком виляє: «Ав-ав!». А ще він хлоп’ят грати викликає: «Ав-ав!» (Показує іграшку).

– Хто це?- запитує вихователь,- Собачка! Як гавкає собачка? («Ав – ав!»). Як велика собака гавкає? Правильно, голосно: «Ав – ав!». А маленька? Тихо: «Ав-ав!». (Малята повторюють звукосполучення, змінюючи силу голосу.)
Вихователь привертає увагу дітей до іграшці, яка стоїть біля стільця, запитує дітей:

– А хто це ховається під стільцем? Хто говорить: «Мяу – мяу! Ловлю мишей, молочко люблю»? Правильно кішка.

Діти на прохання дорослого імітують голос великої і маленької кішки, показують, як кішка тихенько бігає на своїх м’яких лапках.

Вихователь виставляє перед дітьми три іграшки: зайчика, котика й собачку. Просить показати і назвати кожну іграшку. Звертає увагу на їх відмітні ознаки: «У зайчика довгі вушка, а у кішки короткі. У зайчика короткий хвостик, а у кашки і собачки – довгі хвости. Собачка гавкає, а кішка нявкає».
Діти за вихователем повторюють звукосполучення голосно і тихо.
Далі вихователь пропонує покатати іграшки на машині, і заняття переходить в гру.

Скачати конспект заняття з розвитку мовлення для дітей першої молодшої групи «Хто в гості прийшов?»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання