Конспект заняття з математики в старшій групі «слідами Колобка»

Конспект заняття з математики в старшій групі дитячого садка, тема заняття «слідами Колобка»

Автор заняття: Смирнова Світлана Василівна, вихователь 1 кваліфікаційної категорії, д/с «Теремок», д. Кириллы, Рославльський район, Смоленська область.

Тема:

Утворення числа 8.

Дидактична мета:

Сформувати уявлення дітей про те, як утворюється число 8.

Завдання:

Закріплювати вміння рахувати в межах 10; закріплювати вміння порівнювати множини предметів, порівнювати їх; вчити розрізняти геометричні фігури (коло, овал, квадрат).
Розвивати логічне мислення, пам’ять, уяву.
Виховувати самостійність, бажання прийти на допомогу у важку хвилину, почуття співпереживання.

Матеріал:

Лічильний матеріал (морквини, різнокольорові смужки паперу, булки, бублики), малюнки валянок з геометричними візерунками, альбомні аркуші з зображенням слідів зайця, 3 коробки різної величини, фігурки звірів і сороки, фігурка Колобка.
Протягом заняття діти пересуваються від столу до столу до «оселі» зайця, вовка, ведмедя, лисиці. Потім повертаються у вихідну позицію.

Хід заняття:

1. Організація дітей

Діти, сьогодні вранці я побачила у себе на столі птицю. Ви знаєте, що це за птах? (сорока). Кажуть, що вона скрізь літаємо, все знає, на своєму довгому хвості приносить новини. Ось і сьогодні вона нам принесла якесь послання. Давайте прочитаємо.

Від бабусі пішов, Від дідуся пішов. Потрапив у біду. Врятуйте.

Підпису немає. Видно, хтось дуже поспішав. Ви не знаєте, від кого принесла сорока цю записку? (від Колобка). Діти, хто хоче допомогти нашому другові? Але подорож може бути небезпечним. Не боїтеся? Тоді вирушаємо в дорогу.

2. Підготовка до сприйняття нових знань, актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань дітей

(на підлозі аркуші з зображенням слідів зайця)

Звір, який на бігу Слід залишив на снігу. Ти сказати тепер мені можеш, Скільки тут ступало ніжок? (Чотири)

Ось сліди ведуть ще, Скільки їх тепер? (Вісім)

Діти, який звір залишив ці сліди? (заєць) А ось і його будиночок. Швидше до нього.

3. Повідомлення нового матеріалу, первинне закріплення

Привіт, шановний заєць. Скажіть, будь ласка, чи не проходив тут наш друг, Колобок? (заєць «шепоче на вухо). Так, діти, був тут Колобок. Зайчик допоможе нам, але і ми давайте допоможемо йому.
Цілий кошик морквини приніс зайчик додому. У Зайчика велика родина – 8 зайчат. Чи вистачить його дітворі морквин? Допоможемо йому порахувати, скільки морквин (вважають до 7). Ой, дивіться, ще одна на дні лежить. Скільки стало тепер? Скільки було, скільки додали, скільки стало? (рахунок в прямому і зворотному напрямку). Діти, зайчик дякує нас і каже, що Колобок вирушив до Вовка. Вперед.

4. Первинне закріплення знань, самостійна робота дітей

Привіт, шановний Вовк! Чи Не зустрічали ви нашого друга, Колобка? (вовк «шепоче на вухо). Так, тут був наш друг. Допоможе нам сірий Вовк. Давайте і ми допоможемо йому. Зібрався Вовк полагодити своє житло до зими, натаскал дощечок. Давайте допоможемо йому їх розкласти. Виберіть кожен по 7 дощечок, покладіть перед собою. Залишилися ще дошки. Подумайте, що треба зробити, щоб у всіх було по 8 дощечок. Скільки було, скільки взяли ще, скільки стало? Давайте побудуємо будинок для Вовка з дощечок. (діти конструюють будиночки для Вовка) Діти, вовку дуже сподобалися ваші будиночки, він каже, що кожен день буде змінювати своє житло, переходячи з одного будинку в інший. А зараз пропонує вам відпочити.

Фізкультхвилинка «Вітер ялинки качає»

Вітер ялинки хитає,
Вправо, вліво нахиляє.
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше.
Деревце все вище, вище.

Ну що ж, хлопці, нам пора в шлях, Колобок вирушив до Ведмедя.

5. Повторення, узагальнення, систематизація знань

Доброго Дня, Михайло Потапович. Чи Не зустрічали ви нашого друга Колобка? («шепоче на вухо). Був тут Колобок, навіть трошки нашкодив. Міша приготував кілька пар валянок для зимового сну в барлозі, поставив їх на просушку, а Колобок в поспіху валянки все розкидав. Допоможемо Міші вибрати однакові валянки. (діти складають пари, вважають геометричні фігури у візерунках).

Конспект заняття з математики в старшій групі «слідами Колобка»

Рис.1

Ведмідь дякує дітей і відправляє їх до Лисиці.

Ах ти, руда шахрайка,
Ховаєш Колобка ти спритно,
Все одно його знайдемо,
Від біди його врятуємо.

Діти, Лисичка чекає гостей, напекла булочок і бубликів, напекла багато і задумалася, а всім гостям вистачить порівну? Тому-то вона і сховала нашого борошняного солодкого Колобка. Давайте допоможемо лисиці, порівняємо кількість бубликів і булочок. (порівнюють попарно, зрівнюють безлічі)
Лисиця мені сказала, що сховала Колобка в одній з цих коробок. Давайте будемо відкривати їх. Для цього отгадаем загадки, написані на них.

1. Два їжака несли гриби
Прибіг ще один
Один чотирилапий.
На їжаків ти подивися.
Скільки буде? Рівно …(3)

2. Я малюю Кошкін будинок:
Три віконця, двері з тамбуром.
Нагорі ще вікно, щоб не було темно.
Порахуй віконця
У будиночку у кішки.(4)

3. Ось грибочки на лужочке
У червоних шапочках стоять.
Два грибочки, три грибочки,
Скільки разом буде? (5)
(діти знаходять Колобка в одній з коробок)

Здрастуй, милий Колобок,
Колобок – рум’яний бік.
Довго ми тебе шукали,
І трішки втомилися.
Ми трошки відпочинемо,
А потім почнемо грати.

6. Підведення підсумків заняття

Діти, ви раді, що врятували колобка? Молодці! Давайте розповімо нашому другові, кого ми зустріли в дорозі, кому допомогли. (діти передаючи один одному іграшку, розповідають про свою подорож).

Скачати конспект заняття з математики «слідами Колобка»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання