Конспект заняття з математики для старшого дошкільного віку. Тема заняття: «Число і цифра 9»

Конспект заняття з математики для старшого дошкільного віку. Тема заняття: «Число і цифра 9»

Автор заняття: Єрмиліна Наталія Володимирівна, вчитель предшколы Назарбаєв Інтелектуальної школи дитячого садка і предшколы, Талдикорган р.

Мета:

Створити умови для знайомства з числом і цифрою 9.

Завдання:

Ознайомлення з числом і цифрою 9, навчити співвідносити кількість предметів з цифрою.
Розвивати математичну мова, навички усного рахунку в межах 10, вміння працювати самостійно.
Виховувати вміння слухати інших дітей, формувати позитивну мотивацію до навчання.

Тип уроку:

Вивчення нового матеріалу.

Обладнання:

Інтерактивна дошка, презентація, робочі зошити Петерсон, роздатковий матеріал.

Хід заняття:

Організаційний момент, психологічний настрій

Встало сонечко давно,
Завітало до нас у вікно,
На урок квапить нас –
Математика зараз.

(демонстрируестя 1-й слайд)

Перевірка опорних знань

Назвати геометричні фігури, з яких складаються ці забавні курчата. (1 слайд. Показати і назвати фігуру)

З’єднай цифру і кількість предметів. (2 слайд)
Співвіднесіть цифру і кількість предметів.
Назвіть найбільше число з даних, найменше.

Числовий ряд

(3 слайд)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

рахунок до 10 і назад;
ніж 10 відрізняється від інших чисел?
рахунок від 9 до 6, від 1 до 8;
назвіть наступне (за) число 8, 5;
назвіть попереднє (перед) число 10 ,7;
назвіть число, больше6, але меньше8, 3 і 5?
яке число стоїть зліва від 10, праворуч від 8?
назвіть сусідів числа 8.

Пастка

На дошці записані приклади з помилками.
Дітям пропонується виправити ці помилки, обґрунтувавши свою відповідь.

3 + 2 = 6
8 – 4 = 5
7 – 1 = 5
7 – 7 = 2
6 + 2 = 7
5 + 1 = 7

Тема уроку

Сьогодні до нас прилетіли птахи, які залишаються з нами взимку і не відлітають у теплі краї.

Як ми їх називаємо? Зимуючі. Назвати кілька зимуючих птахів.
Скільки голубів прилетіло, щоб ми їх погодували? (4 слайд)
Прилетіло 8 голубів. А потім прилетів ще один і їх стало? 9.
Сьогодні ми познайомимося з числом і цифрою 9. Зустрічаємо нашу іменинницю.
(5 слайд)

Формування знань у практичній діяльності

На що схожа цифра 9?
Де ми зустрічаємо цифру 9? (Номер, на годиннику, дев’ятий місяць вересень, 9 травня – День Перемоги. А буває 9-ий день тижня? Чому?)
Як можна показати цифру 9? Написати, намалювати, викласти з паличок, виліпити з пластиліну. Перегорнемо цифру 6 і вийде 9.
Показати цифру 9 з пластиліну (на столах у кожного пластилін заготівля).
Обведіть цифру пальчиком. Запам’ятайте написання цифри 9. Прописування в повітрі.
(Слайд 8-10)

Склад числа 9

Компоненти при додаванні. Щось змінилося від зміни місць доданків?

Физминутка «Як живеш?»

На кожен мій запитання ви будете відповідати дружним хором: «Ось так!» і жестом показувати потрібні дії. (Физминутка повторюється два рази).

Як живеш?
А йдеш?
Як біжиш?
А пливеш?
Чекаєш обід?
Махаєш у слід?
Вранці спиш?
А дзуськи?

Закріплення знань у практичній діяльності

Робота у зошиті Петерсон. Визначення місця числа 9 у числовому ряду. Прописування цифри 9.

Диференційоване завдання

1-я група – самостійно вирішувати приклади, які приніс Буратіно.

8 + 1 =
1 + 8 =
9 – 8 =
9 – 1 =

2 група – працює на дошці. Порівняти числа, які написав Буратіно. Поставити знак ” + ” або “=”.

Підсумкова рефлексія

З якою цифрою ми познайомилися? Скільки предметів позначається цією цифрою? Як отримати число 9?

Скачати конспект заняття з математики «Число і цифра 9»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання