Конспект заняття з екологічного виховання для старшої групи «Квіти Хакасії»
Автор заняття: Хакімова Марина Єгорівна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок «Оленка» р. Абакана Республіки Хакасія.
Тема:
Знайомство з квітами, занесеними в Червону Книгу.
Мета:
Знайомство з Червоною Книгою рослин Хакасії.
Завдання:
Ознайомлення з рослинами,занесеними в Червону книгу Хакасії. Познайомити з гербом міста Абакана. Розвивати дрібну моторику рук, аналітичне мислення, пам’ять, увагу. Виховувати позитивне, відповідальне ставлення до природи. Виховувати любов до рідного краю.
Обладнання:
Червона Книга рослин Хакасії, герб міста Абакана, мультимедійна презентація зі слайдами квітів, аудіозапис зі звуками лісу, аркуші паперу, кольорові олівці.
Хід заняття:
Організаційний момент
Вихователь:
Здрастуйте, хлопці! Сьогодні на занятті ми з вами відправимося в ліс, давайте закриємо очі і послухаємо звуки лісу.
Звукотерапія
(Прослуховування аудіозапису із звуками лісу).
Основна частина. Бесіда.
Хлопці! Ось ми з вами і в лісі! В лісі дуже багато різних рослин. Назвіть рослини, які живуть у лісах нашої республіки.
(Відповіді дітей).
Але є такі рослини,яких на Землі залишилося дуже мало, їх вже майже не можна побачити в лісі, їх називають зникаючими. Чи знаєте ви їх?
(Відповіді дітей).
Як ви думаєте чому зникають рослини,тварини у нас в лісах?
(Відповіді дітей: людина вирубує ліси, де вони живуть, вбиває тварин і птахів, зриває квіти, витоптує рослини).
Вихователь:
Дерево, трава, квітка, і птах
Не завжди вміють захиститися.
Якщо будуть знищені вони,
На планеті ми залишимося одні.
І ось люди задумалися,що ж робити? І вирішили створити Червону книгу,у неї були занесені тварини,рослини, птахи, комахи, риби,які знаходяться на межі зникнення, тобто дуже рідко зустрічаються в природі.
А як ви думаєте, чому вона червоного кольору?
Відповіді дітей:
Червоний колір привертає нашу увагу,колір небезпеки. Подумай про природу!
Вихователь:
У нас в республіці Хакасія теж є своя Червона книга.
Показ і розглядання «Червоної книги Хакасії»
Вихователь показує зовнішній вигляд книги,ілюстрації, оформлення матеріалу.
Робота з мультимедійною презентацією
Вихователь:
Подивіться, які гарні квіти ростуть у нас в республіці, багато з них теж зникають.
Діти розглядають слайди квітів, знайомляться з назвами (аконіт азіатський, голубчик блакитний, купальниця азіатська, венерин черевичок, родіола рожева), описують відмінні ознаки (форма квітки, форма листя, колір).
Вихователь:
Що потрібно зробити,щоб ці красиві квіти не зникали?
Відповіді дітей:
Не рвати їх, не витоптувати, попереджувати інших людей, що вони охороняються.
Пальчикова гімнастика «Квітка»
Рухи руками діти виконують відповідно словами.
Наші червоні квітки розпускають пелюстки,
Вітерець ледь дихає, пелюстки колише,
Наші червоні квітки закривають пелюстки
Тихо засинають, хитають голівками.
Розглядання герба міста Абакана
Вихователь:
Як ви думаєте,що це таке? (Герб – це символ. З давніх часів люди, міста, держави мали свій герб).
Що зображено на верхньому полі?
Що зображено на нижньому полі?
Подивіться уважно на квітку, чи знайомий він вам? Як ви думаєте як він називається?
Купальниця азіатська, так він називається, а ще у нас його називають «жарками», «вогниками» – як ви думаєте,чому?
Діти:
Вони яскраві, що привертають увагу помаранчевим кольором, ніби вогники горять на галявині.
Купальниця – символ нашого міста,він такий же сонячний, молодий красивий,яскравий, як ця квітка.
Замальовка жарков по контуру
Малюнки дітей кріпляться на магнітну дошку, виходить поляна жарков.
Підсумки заняття:
Подивіться,яка гарна галявина жарков у нас вийшла.
Діти встають у коло. Читання вірша:
Якщо я зірву квітку
Якщо ти зірвеш квітку.
Якщо все: і я, і ти,
Якщо ми зірвемо квіти,
Спорожніють всі поляни
І не буде краси.
Рефлексія:
Що ви дізналися нового на уроці?
Що вам сподобалося на занятті?
Чим займалися на занятті?
Заохочення дітей за роботу на занятті.
Скачати конспект заняття з екологічного виховання для старшої групи «Квіти Хакасії»