Ігрове заняття для дітей раннього віку (3-го року життя), тема: «Одяг»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Розширити знання дітей про одяг.
Збагатити словник дітей з теми.
Вчити дітей класифікувати одяг по заданому ознакою (зимова чи літня, жіноча або чоловіча).
Познайомити з професією «швачка» та деякими інструментами, які використовуються нею для роботи.
Закріпити поняття про кольорі, величині, формі, кількості.
Ознайомлення з музичним твором С. Рахманінова «Полька».
Продовжувати вчити дітей малювати пальчиками, ліпити і наклеювати.
Розвивати мислення, увагу, дрібну і загальну моторику.
Розвивати диференціацію слухового і зорового сприйняття.
Обладнання:
Картинки із зображенням різної одягу.
Ляльки в різному одязі, коробка.
Трафарети різного одягу, вирізані з білого картону, аналогічного розміру шматочки тканини.
Розрізні картинки одягу.
Демонстраційна картинка «швачка», іграшкова швейна машинка, голка, ножиці.
Вирізані картинки із зображенням хлопчика і дівчинки, різного одягу, прямокутники рожевого та блакитного кольорів.
Різнокольорові прищіпки, силуетні зображення суконь з картону жовтого, зеленого, червоного та синього кольорів.
Картинки, що зображують одяг різного кольору, з «дірками» у вигляді геометричних фігур; аналогічні геометричні фігури.
Картинки «Що переплутав художник?»
Картинки «Знайди зайвий предмет».
Малюнок-розмальовка різних видів одягу, пальчикові фарби, вологі серветки.
Олівці. Картинки для штрихування із зображенням одягу.
Стрічки різної довжини.
Вирізані з кольорового неглянцевого картону силуети одягу, вирізані з паперу кишені, клеючі олівці, пластилін, гудзики.
Різне обладнання для динамічної паузи: лавки, тунель, дуги, доріжки, пеньки і т. п.
Аудіозапис: «Полька» С. Рахманінова, музика для динамічної паузи.
Хід заняття:
Привітання «Всі заплескали в долоні»
Всі заплескали в долоні,
Дружно, веселіше!
Загупали наші ніжки,
Голосніше і швидше!
За коленочкам вдаримо.
Тихіше, тихіше, тихіше.
Ручки, ручки піднімаємо,
Вище, вище, вище!
Закрутилися наші ручки.
Знову опустилися.
Покружляли, покружляли
І зупинилися.
Сюрпризный момент «Їдуть ляльки»
Трынди-брынди, балалайки,
Їдуть ляльки в таратайке.
Гей, хлопці, не позіхайте,
Собі ляльку вибирайте!
Вихователь вивозить коробку з ляльками, діти вибирають собі по одній ляльці.
Дидактичний вправа «Назви одяг та її деталі»
Вихователь звертає увагу дітей на одяг ляльки, аналогічну одяг дітей, просить назвати деталі (комір, кишені, капюшон, ґудзики тощо)
Дидактична гра «Підбери латку»
Потрібно підібрати шматочок-латку, придатної форми і кольору, щоб зашити дірки в одязі.
Образотворча діяльність «Одяг з кишенями і гудзиками»
Ви можете самі вибрати собі одяг, яку зараз будете прикрашати.
Діти вибирають кольорові силуети пальто, комбінезонів, плащів і наклеюють на них кишені. Потім ліплять з пластиліну невеликі кульки, притискають до одягу і зверху прикладають і притискають гудзики.
Дидактичний вправа «Знайди половину одягу»
Ось вам, хлопці, половинки різного одягу, підберіть до них другі половинки, щоб з двох частин-половинок вийшло ціле.
Після виконання завдання дитиною, вихователь запитує його про те, який одяг у нього вийшла.
Слухання музики «Полька» С. Рахманінова
Діти слухають першу частину музичної композиції, а під час прослуховування другий частини підіграють музичними молоточками.
Гра з прищіпками «Сукня»
Давайте з допомогою прищіпок зробимо сукні довгі рукави і волани внизу.
Можете підбирати прищіпки такого ж кольору, як сукня, можете чергувати їх, а можете зробити різнобарвним.
В ході роботи дітей, вихователь цікавиться у них, якого кольору прищіпки вони використовували.
Дидактична гра «Одяг для хлопчика і дівчинки»
Мама випрала одяг синові та дочці і попросила їх акуратно розкласти свій одяг у шафи. Покажіть сина, дочку. У дівчинки шафа рожевого кольору — ось такий, а у хлопчика — блакитного кольору, ось такий. Допоможіть дітям розкласти одяг правильно, по своїх шафах.
Дидактичний вправа «Знайди зайвий предмет»
Перед вами на картинці різна одяг, але один предмет — не одяг. Накрийте цей зайвий предмет долонею. Що ви накрили? Чому? Чайник (м’ячик) — не одяг.
Аркуш розрізається на дві частини по горизонталі і роздається дітям.
Дидактична гра «Що переплутав художник?»
Подивіться на картинку. Що переплутав художник? Який одяг носять лєтов в теплу погоду? Який одяг носять взимку, коли холодно?
Динамічна пауза «Подорож»
Діти під музику пересуваються по периметру кімнати, долаючи різні перешкоди.
Дидактичний вправа «Довгі-короткі стрічки»
Перед вами лежать стрічки. Давайте їх порахуємо. Скільки стрічок? Три стрічки. Можна сказати. Що ці стрічки однакові? Ні, ці стрічки різні. У них різний колір і довжина. Покажіть саму довгу стрічку. Якого вона кольору? Покажіть саму коротку стрічку? Якого вона кольору? Яку стрічку ви не показали?
Розглядання картини «Швачка»
Сьогодні ми бачили багато різного одягу, а хто ж її робить? Ви знаєте, хто шиє одяг? Подивіться, на цій картинці намальовано швачка — так називають людину, яка шиє. Ось ця швачка шиє спідницю. Інша швачка пошила плаття моє. Ще інші швачки пошили вашу одяг.
А якими інструментами користується швачка? Голка, ножиці, швейна машинка.
Вправа «Підбери тканину для одягу»
Ви вже знаєте, яка буває одяг, хто її шиє, ніж одяг шиють. А з чого шиють одяг? Одяг шиють з тканини. Ось перед вами шматочки різних тканин. Розстеліть їх рівненько перед собою і зверху накладіть трафарет. Що вийшло? Спробуйте поміняти тканина. Тепер поміняйте трафарет. Покажіть мені той трафарет на тканини, який здається вам найбільш красивим.
Пальчикова гімнастика «Прання»
Поперу чисто з толком
(Руху кулачками, імітація прання)
Сорочку, кофту і футболку,
(Почергове потирання всіх пальців)
Светр і брюки —
Втомилися мої руки.
(Струшування рук)
Вправа «Штрихування»
Візьміть олівці і намалюйте смужки на одязі.
Пальчикове малювання «Розфарбуй одяг»
Дітям пропонується самостійно вибрати собі модель одягу і розфарбувати її з допомогою пальчикових фарб.
Скачати конспект заняття для дітей раннього віку «Одяг»