Ігрове заняття для дітей другого року життя, тема: «Мишка та мишеня»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Познайомити дітей з літературними творами про мишках.
Познайомити дітей з формою кулі і куба.
Закріпити знання про кількості (один-багато) і величиною (великий-маленький).
Продовжувати вчити дітей орієнтуватися у просторі (верх-низ, навколо), розуміти і виконувати словесну інструкцію.
Формувати вміння розгортати солоне тісто круговими і прямими рухами долонь, наклеювати деталі зображення в потрібне місце.
Розвивати дрібну моторику кистей рук.
Виховувати доброзичливі відносини з однолітками.
Обладнання:
Іграшки, що зображують мишей за кількістю дітей (одна більше за інших), іграшки «Лисиця» і «Кішка».
Малюнок, що зображає мишку, вирізаний з паперу бантик, клей-олівець.
Аудіозаписи: «Пісня мишки», «Кішки-мишки», «Гра з мишкою», «Колискова» Моцарта.
Солоне тісто жовтого і рожевого кольору, іграшкові ножі, олівці.
Коробки з вирізаними круглими і квадратними отворами, кульки та кубики відповідного розміру.
Пшениця, ложки, каструлі і тарілки з лялькової посуду.
Три будиночка, фігурки собаки, кота, мишки.
Намальована на аркуші паперу звивиста доріжка, картонний силует мишки.
Лавочка, килимки, «тунель».
Бубни.
Малюнок мишки в колі-«нірці», олівці.
Хід заняття:
Вітання
Ось прийшла до нас мишка в гості,
Начепила бант на хвостик.
Дзень, дзень, донна, донна,
А сьогодні … (ім’я дитини) будинку?
Аплікація «Бантик для мишки»
Прикладіть бантик до хвостика мишки. А тепер намажте бантик клеєм і приклейте до хвостика.
Порівняння за величиною мишки і мишеняти
– Мишка прийшла не одна, а разом зі своєю дитиною — мишеням. Який за величиною мишеня? Маленький. А яка за величиною мишка? Мишка велика.
– Хто великий? Мишка. Хто маленький? Мишеня.
Дидактична гра «Мишеняти на руки візьмемо»
Мишеняти на руки візьми і вище підніми.
Мамі золотком однієї помахай над головою.
Мишеняти на підлогу поклади і навколо гуляти йди.
По всій кімнаті пройдися, а потім до нього повернись.
Мишеня все сидів і чекав, нікуди не втік.
На руки його візьми, міцно-міцно обійми.
Мишеняті хочеться поспати, мишеня треба заколисати:
«Баю-бай, баю-бай, швидше засинай».
Слухання музики «Колискова» Моцарта
Діти слухають запис.
Динамічна пауза «Гра з мишкою»
Діти виконують рухи під текст пісні.
Дидактична гра «Хто в будиночку живе?»
Перед дітьми виставляються три будиночка.
Стоїть будиночок-теремок.
Він не низький, не високий.
Хто-хто в теремочку живе?
(Діти стукають кулачками).
Гав-гав! Хто там?
Гав-гав!Хто до нас?
Ви здогадалися, хто в теремочку живе? Собака.
Стоїть будиночок-теремок.
Він не низький, не високий.
Хто-хто в теремочку живе?
Мяу-мяу! Хто там?
Мяу-мяу! Хто до нас?
Ви здогадалися, хто в теремочку живе? Кіт!
Стоїть будиночок-теремок.
Він не низький, не високий.
Хто-хто в теремочку живе?
Пі-пі-пі! Пі-пі-пі!
Хто в будиночку сидить?
Хто в будиночку пищить?
Там мишка сидить, це вона пищить.
Вправа «Насип зернятка для мишеняти»
Потрібно погодувати мишеняти зернятками. Ось я кладу на кожну тарілочку по одному зернятку. Скільки зерняток на тарілочці? Одне зернятко. Це мало — мишеня не зможе наїстися одним зернятком. Потрібно покласти на тарілочку багато зернят. Візьміть ложки і насипте крупу з каструлі в тарілочку для мишеняти.
Дидактичний вправа «Проведи мишеняти до нірці»
На аркуші паперу намальована звивиста доріжка, по якій діти проводять «мишеняти» – картонний силует.
Рухлива гра «Кіт і мишки»
Миші водять хоровод.
У пічурки дрімає кіт.
Тихіше, миші, не галасуйте,
Кота Ваську не будіть.
Як прокинеться Васька-кіт,
Розіб’є весь хоровод.
Ось прокинувся Васька-кот —
Разбегайся, хоровод!
Ліплення із солоного тіста «Частування для мишей»
З солоного тіста жовтого кольору діти розгортають шар, придавлюють долонею і роблять дірки залишаючи відбитки тильного боку олівця.
З солоного тіста рожевого кольору розкачують ковбаску і іграшковими ножами розрізають на шматочки.
Дидактична гра «Кубики і кулі»
Мишеня любить все в нірку тягнути. Ось натаскал кубики і кулі. А в нірку затягти не може. Допоможіть йому. Кулі проштовхуйте в круглий отвір. А кубики — ось в таке квадратне отвір.
Читання уривка з казки Віталія Біанкі «Лис і мишеня»
Вихователь супроводжує слова діями з іграшками.
– Мишеня, Мишеня, чому в тебе ніс брудний?
– Копав Землю.
– Для чого копав землю?
– Норку робив.
– Для чого норку робив?
– Від тебе, Лис, ховатися.
Малювання олівцями «Сховай мишку»
– Щоб ліс не знайшов вхід в мишачу нірку, давайте сховаємо її. (Діти зафарбовують олівцем вхід у нірку).
Динамічна пауза «Кішки-мишки»
Під однойменну пісню діти пролазять в «тунель», проходять по лавочці, стрибають по коврикам.
Музично-ритмічне вправа «Мишеня з бубном»
Бубон наш мишеня взяв,
Лапкою звуки видавав.
Він по-різному грав,
Мишці-мамі наслідував.
Під музику «Пісня мишки» діти відбивають ритм бубном.
Скачати конспект ігрового заняття в ясельній групі дитячого саду «Мишка та мишеня»