Конспект заняття «Ми малюємо наше море»

Конспект художньо-естетичної діяльності в старшій групі дитячого садка, тема: «Ми малюємо наше море»

Цілі:

Продовжувати вчити дітей розуміти образність поезії про море. Викликати емоційний відгук на почуті вірші про море.
Вчити дітей, продумувати і здійснювати задум малюнка.
Продовжувати вчити дітей малювати море, використовуючи для цього різні способи зображення.
Словник: марина, художник-мариніст.
Розвивати творчість, дрібну моторику, правильне дихання.
Виховувати інтерес до образотворчого мистецтва, до поезії.

Обладнання:

Папір для малювання, фарби (акварель, гуаш), кольорові олівці, крейда, кисті, неразливайки, клейонки.
Предмети для нетрадиційних способів малювання: зубні щітки, штампи, поролон, бульбашкова плівка.
Аудіозаписи фонової музики з шумом морського прибою.
Ємності з водою, паперові кораблики.
Книга «Я малюю море» Ст. Орлова.

Хід заняття:

Читання вірша Володимира Орлова «Я малюю море»

Я малюю море,
Блакитні дали.
Ви такого моря
Просто не бачили!

У мене така
Блакитна фарба,
Що хвиля будь —
Просто як жива!

Я сиджу тихенько
Близько прибою —
Занурюю пензлик
В блакитне море.

Сьогодні я хочу запропонувати вам самим намалювати своє море — свою «марину». Ви пам’ятаєте, що так називають картини, що зображують море. Відчуйте себе художниками-мариністами — намалюйте море. Нехай у кожного з вас буде своє море — у кого-то тихе і спокійне морі — штиль, у кого-то море буде хвилюватися брижами з білими баранчиками піни, хто захоче намалювати в морі кораблі, а хтось намалює шторм — морську бурю. Закрийте очі і уявіть, яке море вам хочеться намалювати зараз.
А вірші Володимира Орлова допоможуть вам.

Читання уривка з вірша Ст. Орлова «Різне море»

Морі штормом
Розгойдало,
І воно, як на ворога,
Йшло на сушу
І гарчало,
І крушило берега

Читання вірша Ст. Орлова «Праски»

Вода після шторму
Завжди в безладі:
Всюди видніються
Зморшки і складки.

Щоб вирівняти море
Поблизу і вдалині,
Весь час його прасують
Кораблі.

А тепер подумайте, які фарби ви будете використовувати для малювання своє марини — картини, що зображає море.

Читання уривка з вірша Ст. Орлова «Вітер-пастушок»

Ходить в море
Вітер-пастушок.
Дме вітер
У маленький ріжок.
А навколо нього
Біжать баранці,
У баранчиків —
Білі кучері.

Адже море буває дуже різним. Саме про це розповідає вірш «Морські вбрання».

Читання вірша Ст. Орлова «Морські вбрання»

У будь-яку ніч,
В будь-який день
Море з включена
Собою:

Вранці воно одягнене
В сукні
Рожевого кольору.

Вдень одягнене –
У блакитне,
З білою стрічкою
Прибою.

А бузкове плаття
Надягає
На заході сонця.

Ночами
На чорній гладіні –
М’який
Оксамитовий наряд…
А на оксамитовому вбранні
Коштовності горять.

– Море,
Якщо не секрет,
Дай, будь ласка,
Відповідь:
Для чого тобі
Вбрання?
– Щоб люди
Були раді.

Ви багато малюєте олівцями і фарбами. Але адже малювати можна не тільки ними. Погляньте на столи в нашій художній майстерні — ви побачите на них різні предмети, за допомогою яких можна малювати. Назвіть, якими незвичайними способами можна малювати? Штампами, зубними щітками, поролоновими губками, крейдою, бульбашковою плівкою. Може бути для вашої задумки підійде один з цих способів.

Перш, ніж приступити до малювання, підготуємо пальчики.

Пальчикова гімнастика «Рибки»

Рибки плавають, пірнають
В чистій блакитній морській воді.
(Пальці обох рук складені «пучкою», руки рухаються хвилею від плеча, зображуючи пірнаючих рибок)

То стискатимуться,
(Пальці рук дуже щільно стискаються)

Разожмутся,
(Пальчики сильно розгортаються в сторони)

То зароются в піску.
(Знову склавши пальчики, руками по черзі робите руху, як ніби розкопуєте пісок)

Дихальна гімнастика «Кораблик»

Вітер на морі гуляє
І кораблик підганяє;
Він біжить собі у хвилях
На роздутих вітрилах.
Перед дітьми ємності з водою. Діти опускають на воду паперові кораблики. Потім за допомогою короткий інтенсивного вдиху носом і довгого видиху ротом паперові кораблики «пливуть».

Образотворча діяльність

Діти малюють під фонову музику зі звуками морського прибою.

Виставка дитячих робіт

Роботи дітей вивішуються, розглядаються, кожній дитині дається можливість розповісти про свою «марині».

Скачати конспект художньо-естетичної діяльності у старшій групі на тему «Ми малюємо наше море»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання