Конспект заняття для ясельної групи «Маша і ведмідь»

Конспект ігрового заняття для дітей 1-ї молодшої, ясельної групи дитячого садка, тема: «Маша і ведмідь»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Продовжувати вчити дітей слухати казку, дивитися показ настільного театру, емоційно сприймати зміст.
Збагачувати словник дітей з теми.
Формувати стійкі уявлення про колір, форму, геометричні фігури, кількості, величиною.
Закріпити знання про цифри«1», «2», «3».
Продовжувати вчити відраховувати задану кількість предметів.
Удосконалювати навички наклеювання, барельєфною ліплення, малювання (олівцями і ватяними паличками).
Продовжувати вчити узгоджувати рухи з текстом, орієнтуватися в просторі.
Розвивати увагу, мовлення, зорове і слухове зосередження, мислення, дрібну і загальну моторику.
Виховувати інтерес до казок.

Обладнання:

Іграшки для настільного театру «Маша і ведмідь», іграшкові ведмеді, скакалка.
Картинка-фон зі схематичним зображенням ведмедя у вигляді геометричних фігур, ці ж геометричні фігури, вирізані з коричневого картону.
Картинки «шафа» і «полку», кольорові силуетні зображення одягу та іграшок.
Картинка-тло з зображенням городу з смужками замість паркану, лічильні палички.
Зроблені з картону з допомогою стэплера конверти-»короби» різної величини, кольорові силуетні зображення Маші.
Тарілки картонні червоного, синього і зеленого кольорів різної величини, кольорові силуетні зображення пиріжків, картки-цифри.
Картинка-заготівля з зображенням пиріжків та короба, кольорові олівці.
Картинка-заготівля з зображенням Маші, короби, Ведмедя, клей, силуетна картинка «сонечко», гуаш, ватні палички.
картинка з зображенням різних бантиків, два з яких однакові.
Картинка-тло з зображенням трьох дівчаток в одязі різного кольору, трикутники і кулі відповідного кольору, вирізані з картону.
Сюжетні картинки, що зображують різні дії Маші.
Аудіозапис: «Ведмедика на руки візьми», фонова музика.
Корегуюча доріжка, пеньки, тунель, лавка.

Хід заняття:

Гра-вітання «Наші розумні головки»

Наші розумні головки
Будуть думати багато, вправно.
Вушка будуть слухати,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляються,
Один одному посміхаємося.

Показ настільного театру «Маша і ведмідь»

Жили-були дідусь та бабуся. Була в них внучка Машенька.
Зібралися раз подружки в ліс по гриби та ягоди. Прийшли кликати з собою і Машеньку.

– Дідусь, бабуся, – каже Марійка, – відпустіть мене в ліс з подружками!

Дідусь з бабусею відповідають:

– Іди, тільки дивися від подружок не відставай – не заблукаєш.

Прийшли дівчата в ліс, стали збирати гриби та ягоди. Ось Машенька – деревце за деревце, кущик за кущик – і пішла далеко-далеко від подружок.
Стала вона аукатися, стала їх звати. А подружки не чують, не відкликаються.
Ходила, ходила Машенька по лісі – зовсім заблукала.
Прийшла вона в саму глушину, в саму гущавину. Бачить-стоїть хатинка. Постукала Машенька у двері – не відповідають. Штовхнула вона двері, двері відчинилися.
Увійшла Марійка в хатинку, сіла біля вікна на лавку.
Села і думає:

«Хто ж тут живе? Чому нікого не видно?..» А в тій хатинці жив величезний ведмідь. Тільки його тоді вдома не було: він по лісі ходив. Повернувся ввечері ведмідь, побачив Марійку, зрадів.

– Ага, – каже, – тепер не відпущу тебе! Будеш у мене жити. Будеш грубку топити, будеш кашу варити, мене кашею годувати.

Потужила Маша, погоревала, та нічого не вдієш. Стала вона жити у ведмедя в хатинці.
Ведмідь на цілий день піде в ліс, а Марійці карає нікуди без нього з хати не виходити.
– А якщо підеш, – каже, – все одно зловлю і тоді вже з’їм!
Стала Машенька думати, як їй від ведмедя втекти. Кругом ліс, в яку сторону йти – не знає, запитати нема в кого…
Думала вона, думала і придумала.
Приходить раз ведмідь з лісу, а Машенька і каже йому:

– Ведмідь, ведмідь, відпусти мене на деньок в село: я бабусі та дідусеві гостинців знесу.

– Ні, – каже ведмідь, – ти у лісі, заблудишся. Давай гостинці, я їх сам віднесу!
А Марійці того і треба!

Напекла вона пиріжків, дістала великий-превеликий короб і каже ведмедеві:

– Ось, дивись: я в короб покладу пиріжки, а ти віднеси їх дідусеві та бабусі. Та пам’ятай: короб по дорозі не відкривай, пиріжки не виймай. Я на дубок влізу, за тобою стежити буду!

– Гаразд, – відповідає ведмідь, – давай короб! Машенька каже:

– Вийди на ґаночок, подивися, чи не йде дощик! Тільки ведмідь вийшов на ґанок, Машенька зараз же залізла в скриню, а на голову собі страву з пиріжками поставила.

Повернувся ведмідь, бачить – короб готовий. Звалив його на спину і пішов у село.
Йде ведмідь між ялинками, бреде ведмідь між берізками, у вибалки спускається, на пагорби піднімається. Йшов-йшов, втомився та й каже:

Сяду на пеньок,
З’їм пиріжок!

А Машенька з короба:

Бачу, бачу!
Не сідай на пеньок,
Не їж пиріжок!
Неси бабусі,
Неси дідусю!

– Бач яка оката, – каже ведмідь, – все бачить! Підняв він короб і пішов далі. Йшов-йшов, йшов-йшов, зупинився, сів і каже:

Сяду на пеньок,
З’їм пиріжок!

А Машенька з короба знову:

Бачу, бачу!
Не сідай на пеньок,
Не їж пиріжок!
Неси бабусі,
Неси дідусю!

Здивувався ведмідь:

– Ось яка хитра! Високо сидить, далеко дивиться! Встав і пішов швидше.

Прийшов в село, знайшов будинок, де дідусь з бабусею жили, і давай щосили стукати у ворота:

– Тук-тук-тук! Відчиняйте, відкривайте! Я вам від Марійки гостинців приніс.
А собаки відчули ведмедя і кинулися на нього. З усіх дворів біжать, гавкають.
Злякався ведмідь, поставив короб біля воріт і пішов у ліс без оглядки.
Вийшли тут дідусь та бабуся до воріт. Бачать – короб варто.

– Що це в коробі? – каже бабуся.

А дідусь підняв кришку, дивиться й очам своїм не вірить: у коробі Машенька сидить – жівехонькі і здоровехонька.
Зраділи дідусь та бабуся. Стали Машеньку обіймати, цілувати, розумницею називати.

Дидактична гра «Наведи порядок у ведмедя»

– Маша наводила порядок в будинку ведмедя і складала всі речі на місця. Допоможіть Маші з прибиранням – розкладіть одяг в шафу, іграшки — на полицю.

Гра з лічильними паличками «Побудуй паркан для городу»

– У Ведмедя є свій город. Допоможіть побудувати паркан для городу. Викладайте палички на лінії.

Рухлива гра «Змійка»

На підлозі лежить скакалка – «змійка спить», діти перестрибують через неї.
Скакалка злегка ворушиться – «змійка прокидається»,

Дидактична гра «Підбери короб для Маші»

– У ведмедя було кілька коробів, подивіться уважно і виберіть той короб, в який поміститься Маша. А чому Маша не поміститься в цей короб? Він маленький.

Дидактична гра «Розклади пиріжки на тарілки»

– Скільки пиріжків поміститься на червоній тарілці, синьою, зеленою? Позначте цифрою. На якій тарілці пиріжків найбільше? На який найменше?

Конструювання «Ведмідь»

– Розкладіть геометричні фігури на свої місця. З яких геометричних фігур ви склали ведмедя? З кіл і овалів. Скільки овалів? Три. Скільки кругів? Три. Якого кольору кола та овали? Коричневого. А от цей маленький коло розрізаний навпіл. Зробіть із половинок цілий круг. а тепер розділіть коло на дві половинки, а з половинок-напівкіл зробіть вушка ведмедю.

Малювання олівцями «Склади пиріжки в короб»

– Допоможіть скласти пиріжки в короб – проведіть олівцем лінію від кожного пиріжка в короб.

Конспект заняття для ясельної групи «Маша і ведмідь»

Образотворча діяльність «Ведмідь збирається в дорогу»

– От сонечко високо піднялося і ведмідь почав збиратися в дорогу. Наклейте на небо сонечко.
Машенька напекла пиріжків для дідуся і бабусі. Відривайте від пластиліну невеликі шматочки-пиріжки і наповнюйте ними кошик. А тепер з допомогою ватних паличок намалюємо Маше на сарафані точки-горошини.

Конспект заняття для ясельної групи «Маша і ведмідь»

Музична пауза «Ведмедика на руки візьми»

Діти беруть в руки іграшкових ведмедів і виконують рухи під музику відповідно тексту пісні.

Гра «Склади ведмедя»

– Підберіть ведмедю підходящу за розміром одяг і взуття. (Використовується набір пазлів).

Аплікація «Маша і Ведмідь»

– Наклейте будиночок в центрі картинки, а Машу і Ведмедя по різні сторони від будиночка.

Конспект заняття для ясельної групи «Маша і ведмідь»

Конспект заняття для ясельної групи «Маша і ведмідь»

Дидактична гра «Підбери дівчаткам сукні і кульки»

– Машини подружки хочуть одягти нові сукні і отримати повітряна кулька відповідного кольору. Подивіться на картинку і здогадайтеся яке плаття і кулька підібрати для кожної дівчинки?

Конспект заняття для ясельної групи «Маша і ведмідь»

Вправа «Знайди два однакових бантика»

– Маша заплела дві косички і їй потрібно два однакових бантика.
Якого кольору однакові бантики? Синього кольору. Покажіть бантик червоного кольору (жовтого, зеленого).

Вправа «Що робить Маша?»

– Покажіть картинку, на якій Маша миє руки, одягається, розчісує волосся, малює, поливає квіти, стрибає через скакалку. покажіть картинку, яка вам найбільше сподобалася, розкажіть, що робить Маша на цій картинці?

Динамічна пауза «Ведмедик по лісі йде»

Діти під музику йдуть, перевалюючись з ноги на ногу за коррегирующей доріжці, по ослоні, сідають на пеньки, пролазять в тунель.

Скачати конспект ігрового заняття для дітей 1-ї молодшої, ясельної групи дитячого садка, тема: «Маша і ведмідь»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання