Конспект заняття для старшої групи з природного світу КВН «Пори року»

Конспект заняття для старшої групи з природного світу. Тема: КВН «Пори року».

Автор сценарію – Алекинова Ольга Володимирівна –заступник завідувача МДОУ дитячий садок № 73 «Дельфін» р. Тольятті.

Цілі заняття:

Узагальнити і систематизувати уявлення про пори року за основними, суттєвими ознаками: тривалість дня і ночі, температурні умови, явища природи. Вчити використовувати набуті знання в іграх, малюванні. Формувати вміння узагальнювати по істотним ознаками. Підтримувати інтерес до явищ живої природи. Виховувати вміння уважно слухати вихователя і однолітків, почуття відповідальності перед своєю командою.

Матеріали, обладнання:

Емблеми для команд; пазли за порами року; 2 картинки, де художник переплутав усі пори року; м’яч; 2 мольберта; папір для малювання, фарби, кисті, медалі.

Хід заняття:

Вихователь:

– Хлопці підійдіть до мене в гурток, давайте поздороваемся, один з одним і поділимося своїм хорошим настроєм з оточуючими.

Вихователь:

– Сьогодні по дорозі на роботу, я зустріла листоношу, і він передав мені ось цей лист, давайте подивимося від кого воно?(лист від «Дідка-Лесовичка»).

Вихователь:

– «Дідок-Лісовичок» пропонує нам відправитися в подорож за порами року. Але для цього нам доведеться розділитися на команди, так як на кожній станції нас чекають конкурси. Сьогодні у нас буде дві команди – «Проліски» і «Снігурі». Подивіться на свої емблеми, на грудях, у кого намальований пролісок йдуть в команду «Проліски», у кого снігур в команду «Снігурі».

Вихователь:

– Отже, команди у нас готові. А привітання команди знають? Хто бажає почати першим? (одна дитина з команди читає привітання).

Привітання команд

Сніг тепер уже не той –
Потемнів він у поле.
На озерах тріснув лід,
Ніби розкололи.
Пробирається ведмідь
Крізь лісовий сушняк,
Стали птахи пісні співати
І ПРОЛІСОК розцвів.

Ми годівницю змайстрували,
Ми відкрили їдальню.
Воробей, снігур-сусід,
Буде вам взимку обід!
В гості перший день тижня
До нас синички прилетіли.
А у вівторок, подивися:
Прилетіли СНІГУРІ!

Вихователь:

– Хлопці, на якому транспорті можна відправитися в подорож?

Вихователь:

– А ми сьогодні з вами вирушимо в подорож на поїзді, і квитки у нас будуть незвичайні-зашифровані. (Схематичне зображення місця).

Вихователь:

– Я кожному з вас роздам квиток, хто отримав квиток, може займати своє місце.

Вихователь:

– Хто хоче бути контролером?

Вихователь:

– Ну що, бачу, що всі готові. Машиніст заплави поїзд – поїхали. (Звучить музика).

Вихователь:

– Хлопці наш поїзд зупинився і у нас на шляху перша станція, яка називається «Сонечко». Подивіться, воно нас зустрічає. Промінчики у сонечка незвичайні на кожному є свій запитання. Давайте розділимося на команди і дамо відповіді на питання.

Питання командам

Вихователь задає питання по черзі кожній команді.

– Сліпими чи зрячими народжуються зайчата? (зрячими)
– Де раніше починає танути сніг в лісі чи в місті. Чому? (в місті, оскільки сніг в місті брудніше)
– Худим або жирним лягає ведмідь у барліг? – жирним, жир гріє і живить сплячого ведмедя.
– Чи росте дерево взимку? – не росте, завмирає.
– В’ють гнізда чи наші перелітні птахи на півдні? – не в’ють гнізд: не виводять пташенят.
– Які квіти першими зацвітають у нас навесні? – пролісок, мати і мачуха.
– З якого дня за календарем починається літо, і чим цей день знаменний?- з 21 червня. Цей день найдовший день у році.
– Які звірі літають? – кажани.
– Що станеться з бджолою після того, як вона вжалить? – бджола вмирає.
– Листя яких дерев восени червоніють? – горобини, осики, клена.

Вихователь:

– Добре, обидві команди вірно відповідали на запитання, а тепер ми з вами вирушаємо на наступну станцію, де нас чекають нові завдання (Звучить музика).

Вихователь:

– Подивіться, ми приїхали з вами на станцію. Вона називається «Крапелька». «Крапелька» пропонує нам вгадати, про який пори року йдеться за описом.

Вихователь:

– Молодці, добре впоралися із завданням, а зараз нам пора в шлях, займайте свої місця. (Звучить музика).

Вихователь:

– Хлопці, ми прибули на станцію «Метелик». Розділіться на свої команди і послухайте завдання. Хто більше назве прислів’їв і приказок про пори року.

Вихователь:

– Багато ви знаєте прислів’їв і приказок, з цим завданням ви дуже добре впорались, а тепер займайте свої місця, і ми вирушаємо з вами далі. (Звучить музика).

Вихователь:

– Ось ми прибули на станцію «Листочок». Подивіться, який великий конверт тут лежить. Давайте подивимося що там. Вихователь дає кожній команді по 1 картинці в символічних позначеннях погоди взимку і влітку.

Вихователь:

– Хлопці, вам треба визначити і пояснити в який час року на календарі відзначали погоду. (Командам дається час на роздуми).

Вихователь:

– З завданням кожна команда впоралася, і ми можемо відправитися з вами далі. (Звучить музика).

Вихователь:

– Наш потяг прибув на станцію «Сніжинка». Тут пропонують завдання для капітанів.

Конкурс капітанів

«Що переплутав художник». Капітани отримують картинки, на яких переплутані пори року. Вони повинні знайти помилки художника. (інші учасники діляться на команди і збирають пазли за порами року)

Вихователь:

– Капітани у нас були дуже уважні, знайшли всі помилки художника, а зараз ми знову вирушаємо в дорогу. (Звучить музика).

Вихователь:

– Хлопці, нас вітає станція «Квіточка». Що ви помічаєте? (Тут лежить м’яч). Тут ми трохи відпочинемо і пограємо в гру з м’ячем «Буває – не буває».

Гра з м’ячем «Буває – не буває»

Вихователь просить дітей утворити коло, сама стає в центрі кола і по колу кидає м’яч кожній дитині задає питання, дитина відповідає буває – не буває.
Іній влітку?
сніг взимку?
мороз влітку?
льодохід восени?
крапель влітку?
листопад навесні?
заметіль восени?
заморозки навесні?
дощ влітку?
гроза навесні?
роса взимку?

Вихователь:

– Ну що, трохи відпочили, а зараз ми з вами вирушаємо далі. (Звучить музика).

Вихователь:

– Хлопці прибули ми з вами на останню станцію нашої подорожі, називається вона «Веселка». Подивіться хто нас тут зустрічає. («Дідок – Лісовичок»). Дідок – Лісовичок вітається з дітьми і пропонує виконати завдання.

Конкурс «Художників»

1-ій команді пропонується намалювати портрет Зими, а другий команді портрет Літа.

Дідок-Лісовичок:

– Які красиві портрети у вас вийшли, я впевнений, що Зима і Літо залишаться задоволеними. А ваша подорож підійшла до кінця. Хлопці, ви сьогодні молодці на кожній станції справлялися із завданнями і за це я вас нагороджу медалями «Мандрівника».

Вихователь:

– А зараз хлопці нас чекає дорога додому, в дитячий сад, Дідок – Лісовичок теж поїде з нами. Займайте свої місця. (Звучить музика).

Вихователь:

– От і приїхали ми з вами в дитячий сад. Як вам наша подорож? Сподобалося? А тепер давайте покажемо нашу гостю виставку з природного матеріалу.

Скачати сценарій проведення КВК «Пори року»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання