Конспект «З чого зробили ложку?», пізнавальна діяльність (експериментування) у другій молодшій групі дитячого саду
Автор: Врабій Ірина, вихователь МДОУ «Добрянський дитячий садок №21».
Мета:
Збагачення уявлень дітей про різних матеріалах, з яких виготовили ложки (дерево, пластмаса, залізо).
Хід заняття:
Загадати дітям загадку: «Сама не їм, а людей годую».
Чується стукіт у двері.
Вихователь:
Хто до нас прийшов?
Заходить ведмедик-ведмідь.
Мишко:
Привіт, це я, Михайлику!
Діти:
Здрастуй, Ведмедику!
Вихователь:
А що ти, Мишко, з собою приніс?
Мишко:
У мене з собою 3 ложки. Ми з моїм другом зайчиком ніяк не могли визначити, з чого вони зроблені? І вирішили прийти до вас, хлопці, щоб ви нам допомогли це дізнатися. Ви нам допоможете?
Діти:
Так, допоможемо.
Вихователь:
Хлопці, а давайте ми це дізнаємося з допомогою води. У мене є 3 предмета з різного матеріалу (кубик з дерева, кубик з пластмаси і магніт).
– кубик з дерева, він який? (дерев’яний)
– кубик з пластмаси, він який? (пластмасовий)
– магніт із заліза, він який? (залізний)
Вихователь:
В таз з водою ми зараз опустимо всі ці предмети і подивимося, що з ними станеться.
Досвід 1:
Усі предмети поступово опускаються в воду: кубики не тонуть, а магніт потонув.
Вихователь:
Що ви бачите? (відповіді дітей)
Мишко:
Так, це здорово! Тепер я навіть знаю, що пластмаса легше дерева! А залізо найважче і воно одразу тоне. А також можна перевірити мої ложки?
Вихователь і діти:
Звичайно!
Досвід 2:
Всі ложки (одна за одною) опускають у воду і визначають, що залізниця – потонула відразу, дерев’яна плаває у воді, а пластмасова – на поверхні води.
Мишко:
Як цікаво! Спасибі вам, хлопці! Тепер я зможу це довести своєму другові – зайчику. Мені пора, до побачення!
Ведмедик іде.
Вихователь:
Які ми з вами молодці, допомогли Мишка розібратися. – Ой, а чому ми допомогли, я вже забула. Підкажіть, будь ласка!
Діти допомагають, дають свої відповіді про виконану роботу.
Скачати конспект «Ложечка точена – ручка золочена»