Конспект уроку «Закріплення звуку «Н». Знак, знаки питальний і крапка в кінці речення»

Конспект заняття з навчання грамоти для старшої групи, тема: «Закріплення звуку «Н». Знак, знаки питальний і крапка в кінці речення»

Автор заняття: Пашкова Світлана, вихователь МБДОУ «Ергачинский дитячий садок».

Мета:

Закріпити знання дітей про доладній звук «Н».
Познайомити дітей з оклику і питальним знаками пунктуації.
Формувати вміння в зливанні складів, з подальшим складання слів, використовуючи прочитані склади.
Розвивати зв’язне мовлення дітей при складанні речень із заданим словом.

Обладнання:

Лялька, картки з літерами, каси букв, картки зі знаками пунктуації, пропозиція (.!?,)

Хід заняття:

Сюрпризный момент

До нас в гості сьогодні на заняття прийшла лялька, її звуть Наташа Який звук чується на початку цього слова? (Н) Хто розповість нам про цей звук? (це приголосний звук, що позначається літерою Н)

Робота по темі НОД

1. Звуковий і складовий аналіз слова НАСОС

1.1. Складання слова НАСОС – Лялька Наталка сьогодні для вас приготувала завдання. Спробуємо все виконати не засмутивши Наташу (в конверті знаходяться літери Н,А,С,О,С) Вихователь роздає букви деяким дітям і пропонує їм вийти до дошки. Інші діти пробують скласти слово з літер, які перебувають у дітей. Виходить слово НАСОС, букви виставляються на дошці, а індивідуально кожна дитина складає слово НАСОС в індивідуальних касах.

Характеристика слова, пропозицію

Скільки букв в слові НАСОС? Скільки складів у слові? Який перший склад? Який другий? Прохлопайте це слово. Складіть речення з цим словом. Скільки слів у цьому реченні. Перше слово? Друге слово? Як скласти схему цього речення? Зарисуем схему пропозиції. ТАТО ДІСТАВ НАСОС. А які нові слова можна скласти з літер цього слова? (СОН, НІС, ОСА, СОСНА) Наташа дуже рада, ви все вірно виконали.

Читання складової таблиці, складання слів із складів

– А зараз ми з вами трохи почитаємо Складова таблиця (Додаток №1) Спочатку діти за показом дорослого читають склади, потім складають слова з складів – А зараз подивіться уважно, хто зможе скласти слова із цих складів.

Складання речень із заданими словами

Вихователь підводить дітей до складання речень із слів складової таблиці У, МАМИ, САША – Подивіться у нас вийшли слова, МАМИ, САША. Давайте спробуємо скласти пропозиції з цих слів. У МАМИ САША. ! ? – Що поставимо в кінці цієї пропозиції?

Физминутка

Раз – зігнутися розігнутися. Два – нагнутися, потягнуться. Три – в долоні три бавовни, Головою три кивки. На чотири руки ширше. П’ять, шість – тихо сісти. (дії повторити 2-3 рази)

Робота над пропозицією, з різними знаками пунктуації на кінці

– А подивіться, тут лялька Наташа принесла з собою картку, на ній теж написано цю пропозицію, але чомусь цілих три рази. Подивіться на пропозиції, що в них спільного? Що різного? (слова в реченнях однакові, а в кінці стоять різні знаки) (Додаток №2) – В кінці кожного речення стоїть знак пунктуації різний (.!?) (Додаток№3)

Робота з касою букв. Складання слів за зразком

Вихователь роздає дітям заздалегідь підготовлені картки, де надруковані слова. – Ви повинні прочитати слово і скласти його в касі малого розміру. Картки роздаються в пари, звернути увагу в парі як змінені слова один з одним (з додавання однієї літери, додавання складу) МАЛИЙ – МАЛІ СОМ – СОМИ СОН – СЛОН РОЗУМ – РОЗУМНА НІС – НАСОС Діти складають слова в парах, прочитують їх, з’ясовують, чим відрізняються слова один у одного. – Прочитаємо які слова у вас вийшли.

Лексична гра «Підходяще слово»

– А зараз лялька Наталка пограє з вами в гру «Підходяще слово», вона приготувала пропозиції, але одне слово з пропозицію залишилося у вас, і нам з вами доведеться закінчити складене Наташею пропозицію. Я буду читати початок пропозиції, а слово, яке підходить за змістом, називаєте ви… У дитячому садку діти МАЛІ. Мій брат ще МАЛИЙ. У зоопарку живе великий СЛОН. У мене хороший СОН. Моя мама РОЗУМНА. У кожної людини є РОЗУМ. В акваріумі живе один СОМ. В морі плавають СОМИ. У слона довгий НІС. Тато взяв НАСОС.

Підсумок заняття:

– Ляльці Наташі сподобалося грати з вами, ви багато вмієте робити. А вам сподобалося те, що пропонувала Наташа? – Що було складно?

Домашнє завдання

– Слова, які ви складали, візьміть з собою додому, складіть схему цього слова, а разом з вашими батьками придумайте речення, використовуючи різні знаки пунктуації, напишіть його і замалюйте схему пропозиції. – Картинка на закріплення букви Н. раскрасть всі фігури, де є літера Н.

Скачати конспект заняття з навчання грамоти для старшої групи «Закріплення звуку «Н». Знак, знаки питальний і крапка в кінці речення»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання