Конспект підсумкового заняття з розвитку математичних уявлень дітей середньої групи «Навчання з пригодою»

Конспект підсумкового заняття з розвитку математичних уявлень дітей середньої групи «Навчання з пригодою»

Автор: Полухина С. А., вихователь вищої категорії МКДОУ №28 р. Верхня Пишма.

Мета:

Сприяти формуванню уявлень про геометричні тіла, вміння розпізнавати предмети знайомих геометричних форм у навколишньому середовищі; закріпити рахунок до 8 уявлення про числа і цифри в межах 8.

Завдання:

Актуалізувати уявлення дітей про вивчених геометричних тілах у нової проблемної ситуації.
Тренувати вміння співвідносити плоскі геометричні фігури з просторовими тілами, розвивати розумові процеси.
Закріплювати порядковий рахунок до 8, вміння знаходити потрібну цифру.
Тренувати вміння розрізняти цифри 1-8, розвивати комунікативні здібності.
Тренувати вміння знаходити геометричні форми у навколишніх предметах.
Продовжувати вчити класифікувати предмети, розвивати розумові операції: порівняння, аналіз, узагальнення.

Обладнання:

Презентація гри «Четвертий зайвий», мультимедіа апаратура, квитки з цифрами, цифри на стільці від 1 до 8, блоки Дьєнеша, лялька Фея, «паспорта» геометричних тіл, конус, куб, куля, циліндр і чарівний мішечок, свисток.

Хід заняття:

Комунікативна гра «Здрастуй друг»

Діти стоять врозтіч вільно.

Вихователь:

Привітайтеся з гостями. Скажіть, ви, хлопці, сьогодні всі один з одним вранці привіталися? Давайте ще раз поздороваемся, але не словами, а носиками. (Вушками, плічками, животиками, колінами). А тепер давайте візьмемося за руки і зробимо маленьке коло. Піднімемо руки вгору і поздороваемся з сонечком, відчуємо тепло, а тепер подаруємо це тепло одне одному. (Зімкнуті човником долоні опустити перед собою, подути на них).
Вихователю приходить СМС повідомлення на телефон: В країні геометричних фігур біда. Жителі геометричної країни просять допомогти їм врятуватися від злої феї Призми. Для цього треба подолати труднощі виконати багато завдань. Допоможемо жителям країни геометричних фігур?
Впораємося? Шлях далекий, на чому поїдемо? (літак, потяг, автобус тощо) Ось квитки. Зла фея змішала всі цифри, а одна цифра зникла. Та цифра, якою на вашому квитку немає і буде номером місця в нашому поїзді (літаку, автобусі і т. п.). Свисток, поїзд відправляється…

Станція перша «Угадайка»

Гра «Знайди фігуру»

Вихователь:

Перша станція, виходьте. (З’являється лялька Фея).

Лялька Фея:

Навіщо прийшли? Хто вас кликав?

Діти:

Ми прийшли врятувати жителів геометричної країни.

Лялька Фея:

Вам ніколи не потрапити туди! Ви не знаєте геометричних фігур.

Діти:

Знаємо.

Лялька Фея:

Ні за що не повірю, поки сама не побачу. Спробуйте-но знайти геометричні фігури в навколишніх предметах. Ха-ха, вам ніколи їх не знайти.

Діти називають предмети і розповідають, в якому саме місці предмета сховалися геометричні фігури.

Лялька Фея:

Бачу, знаєте. Так і бути, пропускаю вас. Але з наступним завданням вам точно не впоратися.

Станція друга «Поиграйка»

Гра «Четвертий зайвий»

Презентація гри. Діти називають зайвий предмет на слайдах і обґрунтовують свій вибір. При правильній відповіді зайвий предмет зникає.

Лялька Фея:

І з цим завданням впоралися! Молодці! Навіть сердитися перехотілося. Подивимося які успіхи будуть у вас далі. Поїзд відправляється. (Свисток).

Станція третя «Геометрична»

Лялька Фея:

Я сховала жителів геометричної країни у свій чарівний мішечок. Зможете не дивлячись дізнатися, та ще й паспорт його знайти – врятуєте. Не зможете, що ж – сидіти йому в мішку завжди.

Вихователь:

Зможемо? Давайте парами. Один спробує на дотик дізнатися, хто там сидить, інший знайде його паспорт. Інші діти перевіряють, чи правильно виконано завдання.

Лялька Фея:

І з цим завданням впоралися! Фу, навіть злитися не цікаво стало. Даю останнє завдання. Тут у мене мої чарівні будиночки-коробки, а в них живуть геометричні фігури. Подивимося, як добре ви з ними знайомі.
Врахуйте, працювати треба в парі і дружно, тоді з усіма моїми завданнями впораєтеся.

Викладіть на килимі 4 не синіх трикутника.
Добре. Додайте до них 6 не жовтих кіл.
Молодці! Нижче покладіть 8 не червоних квадратів.
Відмінно. Ще нижче розташуйте 7 прямокутників.

Молодці! Впоралися з усіма завданнями так добре, що я стала не злий, а доброю феєю. Доброї бути так приємно. Ви всіх жителів врятували. Спасибі вам хлопці. Вам пора їхати поїзд відправляється. Чекаємо вас знову в гості. До побачення. Повертаємося в дитячий сад.

Підсумок заняття:

Де ми сьогодні побували?
Що вам найбільше сподобалося?
Що у вас вийшло краще всього?
В яку гру вам хотілося б пограти ще раз?

Скачати конспект заняття з математики «Навчання з пригодою»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання