Конспект НСД в старшій групі дитячого садка по ФЕМП «Рахунок і дотик»

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в старшій групі дитячого садка з формування елементарних математичних уявлень з використанням комп’ютерних технологій. Тема: «Рахунок і дотик»

Виконала: вихователь тифлогруппы БГОУ Белебеевская спеціальна (корекційна) початкова школа-дитячий садок №37 IV виду Етман Т. В., р. Белебей.

Види діяльності:

Ігрова, комунікативна, пізнавальна.

Цілі:

Навчальні: вправляти в рахунку в межах 5, у прямому і зворотному порядку, закріпити склад числа 5 з одиниць, геометричні фігури, просторове напрямок праворуч, ліворуч, вміння навпомацки впізнавати фігури.
Розвиваючі: розвивати мислення, пам’ять, увагу.
Виховні: виховувати інтерес до математики, бажання займатися, позитивний емоційний настрій.

Корекційні цілі:

1. Розвиток зорового та слухового сприйняття.
2. Розвиток просторової орієнтації.
3. Розвиток сенсорних відчуттів.

Матеріал:

Демонстраційний: різнокольорові повітряні кулі, дрібні іграшки, комп’ютер з ігровими вправами, смайлики – сумні і веселі, атрибути для гри «Ведмідь і бджоли», квіти, білі шалики.
Роздатковий: геометричні фігури, цифри з наждачного паперу на картках.

Зміст організованої діяльності:

Організаційний момент:

Діти входять в групу з кульками червоного і жовтого кольору. Звучить «Пісенька Вінні-Пуха», музика з мультфільму.

Стояв учень біля розвилки доріг.
Де ліво, де право зрозуміти він не міг.

Вихователь:

А ви знаєте де у вас права і ліва рука? Давайте перевіримо. Червоні кулі покладіть в ліву сторону, жовті кулі – в праву.
Сьогодні ми з вами будемо грати, вважати, закріплювати геометричні фігури та цифри.

Використання комп’ютерних технологій

Рахунок куль в лапі героя мультфільму Вінні-пуха. Діти повинні назвати загальну кількість. Як можна отримати число 5? (Звертаю увагу дітей на екран). Треба взяти по одній кулі 5 разів. П’ять це – до одного додати ще один і так далі. Скільки вийде?

Конспект НСД в старшій групі дитячого садка по ФЕМП «Рахунок і дотик»

Конспект НСД в старшій групі дитячого садка по ФЕМП «Рахунок і дотик»

Конспект НСД в старшій групі дитячого садка по ФЕМП «Рахунок і дотик»

Завдання дітям: «Знайдіть в навколишньому середовищі, в групі така кількість іграшок (предметів), щоб воно відповідало числу 5. Знайдете, порахуєте, разом перевіримо». Діти, орієнтуючись у просторі, рухаються по групі, знаходять предмети, розташовані по-різному, вважають, називають підсумкове число. Визначають, чи відповідає воно заданому числу.

Вправа для очей «Повітряна куля»

(Діти сидять за столами).

Мета: розвиток окорухових функцій. Простежити за рухом повітряного кулі тільки очима, тримаючи голову прямо і не повертаючи її. Пояснюю напрямок руху: вгору, вниз, вліво, вправо. Звертаю увагу на поставу дітей.

Конспект НСД в старшій групі дитячого садка по ФЕМП «Рахунок і дотик»

Гра «Чого не стало» з використанням комп’ютерних технологій

(Робота з роздатковим матеріалом).

На екрані з’являються різнокольорові геометричні фігури: трикутник, коло, квадрат, прямокутник. Діти закривають очі, слайд змінюється. Відкривши очі, показують зниклу геометричну фігуру, називають її.

Рухлива гра «Ведмідь і бджоли»

(З використанням атрибутів і музичного супроводу).

Считалкой хором вибираємо ведмедя-ведучого (хоровий рахунок в прямому і зворотному порядку).

Один, два, три, чотири, п’ять –
Діти Встали в коло знову.
П’ять, чотири, три, два, один –
У «Ведмедя і бджіл» грати хочемо.

Гра супроводжується словами:

Полетіли бджілки
(літають)

Збирати з квіточок мед
(кружляють, сідають на квіти)

Мишко, Мишко йде,
Мед у бджілок віднесе.
Бджілки! Відлітайте!
(тікають)

Гра «Впізнай на дотик»

Мета: розвиток дотику. З зав’язаними очима обстежити геометричні фігури (цифри), назвати форму.

Рефлексія: візьміть таке зображення комп’ютерного смайлика, який зараз у вас настрій.

Підсумок заняття:

Давайте згадаємо – в які ігри ми сьогодні грали грали? Які вправи робили? (Відповіді дітей). Заняття закінчено, всі молодці!

Скачати конспект безпосередньо-освітньої діяльності в старшій групі дитячого садка по формуванню елементарних математичних уявлень «Рахунок і дотик»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання