Конспект музичного заняття «Граємо без іграшок»
Автор: музичний керівник Матунова Л. Д., МК ДНЗ №34 «Журавлик».
Цілі заняття:
Підвищувати інтерес дошкільнят до музичних інструментів; закріпити знання музичної грамоти; граючи в ансамблі дотримуватися загальну динаміку, темп, вчасно вступати і закінчувати гру; долати надмірну сором’язливість, скутість; активізувати словник дітей; виховувати інтерес до гри на дитячих музичних інструментах.
Словникова робота:
Ритмічний малюнок, довгі і короткі звуки, нотоносець, ноти.
Обладнання:
Шумові та музичні інструменти, телевізор, фланелеграф, шапочки (нотки).
Хід заняття:
Під веселу музику діти забігають до зали і стають півколом.
Музичний керівник:
Привіт, хлопці. Сьогодні ми з вами пограємо, але не з іграшками, а на музичних інструментах. Почнемо гру з розминки, а інструментами будуть ваші руки і ноги. «Ритмічна полька» (Діти виконують ритмічні удари, притопы, шльопанці по колінах на 1 частину музики. На 2 частина музики вступають бубон і трикутник).
Музичний керівник:
Розминка закінчилася, а зараз розбирайте інструменти. Хто на чому буде грати?
(«Хто на чому грає?» Л. Абелевих. «На 1 куплет пісні грають на барабані, на 2 куплет – на бубні, на 3 куплет плескають у долоні).
Музичний керівник:
Молодці. Переходимо до наших улюблених комп’ютерних задачкам, (діти сідають) (На екрані телевізора ритмічні загадки).
Музичний керівник:
На екрані з’явилися малюнки. Які це малюнки?
Діти:
Це ритмічні малюнки.
Музичний керівник:
Хто відгадає цю загадку?
(Діти прохлопывают ритмічний малюнок).
Музичний керівник:
А чому ти саме так плескала?
Дитина:
Тому, що тут довгі та короткі звуки.
(Діти відгадують 2-3 загадки).
Музичний керівник:
Ну, а тепер я загадаю вам загадку. Сім подружок голосистих, Сім дзвіночків сріблястих, Дружно, весело живуть Дзвінко пісеньки співають. Що це?
Діти:
Ноти!
Музичний керівник:
Правильно, в музиці 7 нот. Назвіть їх. (Діти називають ноти).
Музичний керівник:
А зараз ми їх припоєм. (Діти співають назви нот).
Музичний керівник:
Давайте уявимо, що ми з вами перебуваємо в горах. А відлуння в горах завжди повторюється кілька разів. Зараз я заспіваю як дзвіночок, а ви повторите. («Дін-дон», діти повторюють 2-3 рази). А тепер подивіться на яких нотках ми будемо грати цю пісеньку.
Діти:
Ми, до.
Музичний керівник:
Правильно, знайдіть ці нотки на інструментах… (діти грають 2-3 рази). А тепер прохлопаем ритмічний малюнок пісеньки (діти плескають). Правильно. Тепер мій дзвіночок задзвенів у горах… (грають 3-4 рази). А тепер подивіться на ці ноти. Як рухається мелодія?
Діти:
Вгору і вниз.
Музичний керівник:
Правильно, мелодія піднімається вгору, як по сходинках. Назвіть ноти.
(Діти називають ноти).
Музичний керівник:
А тепер знайдіть їх на інструменті.
Повторюється гра «Відлуння в горах» (2-3 рази).
Музичний керівник:
Поки ми ходили по драбинці Півник влетів на найвищу гору і заспівав пісеньку. Подивіться, на яких нотах він співав пісеньку? Правильно. А хто прогавили ритмічний малюнок пісеньки? (плескають). Півник заспівав у горах, а відлуння йому висловлюється … «Півник» (3-4 рази).
Музичний керівник:
Молодці, хлопці, знаючи нотну грамоту ви можете зіграти або заспівати будь-яку пісеньку.
(Під веселу музику забігає дівчинка).
Свистулька:
Доброго дня. Мене звуть Свистулька. А чим ви займаєтеся?
Діти:
Вчимося грати по нотах на музичних інструментах.
Свистулька:
По нотах? Це ж нудно! Можна весело грати і без них! Треба тільки всім разом і голосно. Зрозуміли? Тоді почали, три, чотири… (діти безладно грають на музичних інструментах).
Музичний керівник:
Дуже голосно вийшло, але це не музика. В музиці є правила, кожна нота має своє місце. Доведеться покликати на допомогу Королеву музики.
(Під музику входить Королева Музики).
Королева Музики:
Здрастуйте, я-Королева Музики. І в моєму королівстві завжди повинен бути порядок. Ну-ка нотки, не лінуйтеся, ставайте по порядку!
(Входять діти-нотки).
1. Є у кожної ноти будинок. Де живеш ти, нота До? Тут, на маленькій лавці, на додатковою лінійці.
2. Нота Ре, де ти живеш? Де ти пісеньки співаєш? Відгадати зумій-но, під першою лінійкою.
3. Дивись, запам’ятай і зрозумій – проспівала тиихо нота Мі, не хочу високо лізти, мені непогано жити і тут!
4. Між першою і другою Фа дивиться у віконце. Між першою і другою тісно їй трошки.
5. На другій лінійці Сіль З нотою Фа зустрічається, якщо скажеш Фа і Соль, слово виходить!
6. А ви мене помітили? Запитала нота Ля. Між другою і третьою співаю я пісні дітям – ля, ля, ля, ля, ля, ля!
7. А на лінійці третьої Сі На самій середині, Заспіває, коли ні попроси так голосно, без запинки!
(Діти викладають ноти на фланелеграфе).
Королева Музики:
Все в порядку. А тепер привітайтеся (співають 3 нотки «Здрав-ст-вуй-ті», кожна свою ноту). А тепер, Свистульки, щоб краще запам’ятати назви нот ти заспіваєш нотний пісеньку. («Нотна пісенька» Л. Абеляна).
Музичний керівник:
Ну, що ж Королева Музики, хлопці згадали всі ноти, а в нагороду ти їм виконай п’єсу на фортепіано. («Маленька полька»).
Музичний керівник:
Спасибі, тобі, Королева Музики. А зараз ми послухаємо «Турецький марш» А. Моцарта у виконанні оркестру.
Королева Музики:
У виконанні оркестру прозвучать «Варіації На російські народні теми».
Свистулька:
Така весела музика, так хочеться потанцювати. Я принесла вам сюрприз – брязкальця (кіндер-сюрпризи).
Музичний керівник:
Ну, тоді запрошуй всіх бажаючих, а глядачі нехай допоможуть вам супроводом.
(Дітям роздають гостинці, вони танцюють під сучасну музику. Запис).
Музичний керівник:
Ну що ж, хлопці, ось ми і пограли, але без іграшок, а на різних інструментах. Заняття наше закінчилося. До наступної зустрічі! До побачення! (співають).
Діти виходять під музику із залу.
Скачати конспект музичного заняття «Граємо без іграшок»