Конспект логопедичного заняття в підготовчій групі «Весну виручаємо!»

Конспект логопедичного заняття в підготовчій групі «Весну виручаємо!»

(З використанням ігрових, здоров’язберігаючих, ІКТ технологій, технології особистісно-орієнтованого взаємодії, дослідницької діяльності).

Склала і провела: вчитель – логопед ГБДОУ №18 міста Кронштадта Горюнова Наталія Миколаївна.

Мета:

Сприяти узагальненню уявлень про весни як пори року, про життя тварин, птахів, погодних умов у весняний час; формувати позитивно-емоційне ставлення до краси весняної природи.

Корекційно-освітні завдання:

Розширювати і активізувати словник дітей по даній темі; закріплювати навички словотворення і словозміни: узгодження іменників з прикметниками; закріплювати вміння складати слова із складів. Працювати над пропозицією: складання речень із слів, за схемою, закріплювати вміння відповідати на запитання повним реченням; вправляти у звуко-буквенному аналізі; Розвивати фонематичні сприйняття.

Корекційно-розвиваючі завдання:

Розвиток зв’язного мовлення, артикуляційної, дрібної і загальної моторики. Автоматизація правильного вимови і диференціація поставлених звуків у вільній мовленнєвої діяльності, розвиток координації мовлення з рухом, розвиток пам’яті, уваги, мислення.

Виховні завдання:

Виховання навичок співробітництва у грі; активності, ініціативності, самостійності, творчих здібностей, уяву.

Хід заняття:

Логопед:

Хлопці, сьогодні по дорозі в дитячий садок мене зустрів Лісовичок, він розповів мені, що з весною сталася неприємність, що її в лісі затримав сильний поривчастий вітер, він не хоче щоб в місто приходило весняне тепло. Весна попросила Лесовичка звернеться до вас за допомогою. Як ви думаєте, ми зможемо виручити Весну? Давайте спробуємо. А щоб вітер відпустив Весну, нам потрібно виконати всі завдання, які передав Лісовичок. Ви готові допомогти?

Діти:

Так, готові!

Логопед:

Спочатку нам з вами потрібно згадати, після якого часу року настає весна, перед яким часом?

Діти:

Весна настає після зими. Вона буває перед літом.

Логопед:

Перше завдання таке: треба назвати прикмети весни, а допоможуть нам в цьому картинки (презентація за прикметами весни). Починати речення потрібно зі слів – Навесні … (Діти складають речення з опорою на картинки. Навесні небо високе, блакитне. Весною сонце світить яскраво. Навесні птахи прилітають з теплих країн. Навесні закапали бурульки з дахів будинків. Навесні сніг почав танути і потекли струмки. Навесні з’явилися проталини).

Логопед:

Хлопці, як ви думаєте, чому тане сніг, лід, біжать струмки?

Діти:

Сніг тане тому, що сонечко почало пригрівати сильніше.

Логопед:

Настане Весна, якщо сонце не світитиме і пригрівати? Чому?

Логопед:

А наше сонечко, зачарував вітер, всі промінчики у сонечка розметав, і воно стало сумним.

Логопед:

Покажіть мені як сонечко сумує. А адже воно головний помічник у весни. Хлопці, що потрібно зробити, щоб сонечко стало веселим?

Логопед:

Давайте придумаємо красиві слова до сонечка.

Дидактична гра «Добери слово»

Сонце яке? (На підлозі лежить коло, діти кажучи слово витягують стрічку-промінь). Подивіться, яке гарне сонечко у нас вийшло, воно посміхається нам. Ось ми виконали і друге завдання.

Логопед:

Скажіть, які зміни відбуваються навесні в житті тварин?

Діти:

Навесні ведмеді прокидаються після зимової сплячки, у них з’являється потомство. Заєць змінює білу шубку на сіру. Білка знов стає рудою.

Логопед:

На столі переплутані всі тварини, вам потрібно вибрати тільки тварин наших лісів і зробити звуковий аналіз. Дидактичний вправа «Звуковий аналіз слова» Пропонується 6 картинок, діти беруть картинки і виконують звуковий аналіз.

Логопед:

Подивіться, яке дерево нам залишив Лісовичок. Воно не просте, а з завданням ( на дереві висять склади), вам потрібно скласти слова з цих слів. Діти складають слова із складів (вет-ка, ві-тер, поч-ки, лу-жа, кап-чи, тра-ва, де-ре-во).

Логопед:

Молодці, ви впоралися з цим завданням, давайте згадаємо вірш про жука, нехай відпочинуть і потренуються наші очі.

В нашу групу жук влетів.
Закружляв і заспівав;
«Жу-жу-жу, жу-жу-жу,
Дуже весело кружу!»
Ось він праворуч полетів –
Кожен вправо подивився.
Ось він вліво полетів –
Кожен подивився вліво.
Жук крутиться і регоче,
До Маші на ніс сісти він хоче.
Ти, жучишка, не шалі!
Де ми скажемо, там сиди.
Жук, ось права долоня,
Посидь на ній трошки,
Жук, от ліва долоня,
Посидь на ній трошки.
Жук з долоньки полетів
І на стелю присів.
На носочки ми привстали,
Але жука ми не дістали.
Хлопнемо дружно;
Хлоп, хлоп, хлоп,
Відлітай скоріше, жучок.

Логопед:

Яких комах ви знаєте?

Діти:

Мурахи, метелики, коники, павуки, мухи, гусениці.

Логопед:

Придумайте речення з комахами за цією схемою. (Пропонується по черзі три варіанти схем).

Діти:

1. Метелик літає. 2. Метелик на квітці. 3. Метелик високо літає.

Логопед:

Як ви думаєте, хто зрадіє появи комах?

Діти:

Комахою зрадіють птиці, тому, що комахи – корм для птахів.

Логопед:

А ще, щоб виручити Весну, нам потрібно згадати птахів, що повертаються з теплих країв, будемо називати по черзі і при цьому складати «гармошкою» ось ці листочки тільки дуже акуратно вони нам ще знадобляться.

Діти називають птахів і складають «гармошку».

Логопед:

Молодці, як багато птахів ви знаєте, а на що схожа наша «гармошка»?

Дидактична гра «На що схоже»

Проводиться дидактична гра.

Логопед:

А ще вона схожа на крила.

Логопед:

Давайте зробимо птахів і прикрасимо наше дерево. Я думаю, що ці птахи порадують весну.

Логопед:

Які птахи прилітають першими з теплих країн?

Діти:

Граки.

Логопед:

А які останніми?

Діти:

Ластівки.

Логопед:

Наступне завдання, найважливіше, ми повинні з вами розгадати кросворд (використовується комп’ютер).

Кросворд

1. Новосілля у шпака
Він радіє без кінця.
Щоб у нас жив пересмішник
Змайструємо йому …

2. У блакитною сорочці
Біжить по дну яру.

3. Першим виліз із землі
На проталинке.
Він морозу не боїться,
Хоч і маленький.

4. Тут на гілці чийсь будинок,
Не дверей в ньому, ні вікон,
Але пташенятам там жити тепло
Будинок такий звуть …

5. Тихенько стукає вона,
А всьому місту чути.

Логопед:

Ось і впали чари злого вітру, весна звільнилася і у нас буде тепло. Яка красива пора року – весна. Про весну пишуть вірші поети, художники малюють картини, композитори пишуть красиву музику. Весна рада буде почути вірші і у вашому виконанні, будь ласка, хто розповість?

(Діти розповідають вірші про весну, на моніторі з’являється картинка весняної природи). Спасибі.

Скачати конспект логопедичного заняття в підготовчій групі «Весну виручаємо!»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання