Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Десять пальців-чарівників»

Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім, математики та художньо-естетичної діяльності в середній групі, тема: «Десять пальців-чарівників»

Автор: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії.

Цілі:

Дати дітям знання про те, що великими помічниками людини є пальці рук, якими здійснюється багато дій.
Розширити знання дітей про професії.
Познайомити дітей з прислів’ям «Умілі руки не знають скуки».
Закріпити знання про геометричні фігури, величині, кольорі.
Вправляти в рахунку, умінні визначати праву і ліву руку.
Словник: слова-назви пальців, «правша», «лівша», «піаніст», «швачка».
Формувати уміння аналізувати зразок.
Розвивати зв’язне мовлення, увагу, дрібну і загальну моторику.
Викликати у дітей емоційний відгук на музику.
Виховувати бажання оволодівати новими знаннями і вміннями.

Обладнання:

Демонстраційні малюнки з теми «Професії».
Атрибути для сюжетно-рольової гри «Лікарня».
Геометричні фігури різних кольорів.
Картинки за кількістю дітей з зображенням трьох голок і трьох котушок ниток різної величини, олівці.
Рулі різних кольорів за кількістю дітей. По одному прапорця кожного кольору.
Аудіозапис фортепіанного твору Кабалевського «Клоуни».
Намальована клавіатура фортепіано.
Книга Джанні Родарі «Чим пахнуть ремесла?»

Хід заняття:

Загадка про пальці:

П’ятірка братів нерозлучна,
Їм разом ніколи не нудно.
Без них нам важко жити на світі:
Не зможемо шити, носити, тримати.
Вони потрібні нам, щоб працювати,
Щоб їсти, митися, прати.

Це пальці. Скільки їх на руці, давайте порахуємо? П’ять пальців на кожній руці. А на двох руках порахуємо пальці. Скільки їх? Десять. А чи знаєте ви імена-назви кожного пальця?

Дидактичний вправа «Назви імена пальців»

Діти вставляють слова-назви пальців у вірш, який читає вихователь і показують той палець, про яку говориться.

П’ять пальців на руці
Називати по імені зумій.
Перший палець – бічній,
Називається … Великий.
Палець другої –
Укажчик старанний.
Не дарма його називають … Вказівний.
Третій твій палець
Якраз посередині,
Тому … Середній дай йому ім’я.
Четвертий палець звуть … Безіменний,
Неквапливий він і впертий.
Зовсім як у сім’ї
Братик молодший улюбленець.
За рахунком він п’ятий,
Зветься … Мізинець.

Повторіть ще раз назви всіх п’яти братиків-пальців.
Діти за зразком вихователя стискають пальці в кулачок і по-одному розкривають пальці, називаючи їхні імена.

Подивіться на свої руки, чим вони схожі? а чим відрізняються? Покажіть ліву руку. Тепер праву. Одна рука у нас головна, ми працюємо її більше, ніж інший: їмо, малюємо, расчесываемся. Людину, в якої права рука головна, називають «правша». А людину, у якого головна рука ліва, називають «лівша». Правші підніміть свою головну праву руку. А тепер лівші підніміть свою головну ліву руку. Кого в нашій групі більше, правші або лівші? Так і у всьому світі, правшів більше. Коли ви були малюками, ваші пальчики на руках були невмілими і неслухняними. Але ви підростали, вчилися, тренували свої руки і багато чому їх навчили. Розкажіть мені, що зараз вміють ваші руки?

Дидактична гра «Що вміють наші руки?»

Вихователь дає зразок: «Мої руки вміють готувати смачну їжу». Потім можна запропонувати інший варіант: «Мої руки вміють витерти сльози і пошкодувати плаче». Спонукати дітей використовувати не окремі дієслова, а розгорнуті пропозиції.

Є така мудра приказка: «Умілі руки не знають скуки». Це означає, що умілий людина завжди може зробити своїми руками щось потрібне, добре, його руках ніколи нудьгувати.
Зараз ми розглянемо картинки, на яких зображені люди з умілими руками.

Дидактична гра «Чиї руки вміють це робити?»

Чиї руки вміють підстригти волосся? Руки перукаря.
Чиї руки вміють підмести двір? Руки двірника.
Чиї руки вміють загасити пожежу? Руки пожежного.
Чиї руки вміють намалювати картину? Руки художника.
Чиї руки вміють варити смачну кашу? Руки кухаря.

Картинка «Доктор»

Хто зображений на малюнку? Що вміють робити руки лікаря? Але для того, щоб руки доктора могли вилікувати, сам доктор багато вчився. Його знання дозволяють рук правильно діяти і допомогти хворому. Що використовують руки лікаря для лікування хворих? Ліки, градусник, шприц.

Естафета «Швидка допомога»

Діти діляться на команди , беруть у руки атрибути для сюжетно-рольової гри «Лікарня» і по-черзі відносять їх в установлене місце.

Картинка «Будівельник»

Хто зображений на малюнку? Що вміють робити руки будівельника? Що може побудувати будівельник? Для того, щоб стати будівельником потрібно вчитися. Адже ми з вами не зможемо побудувати навіть будку для собаки, тому що не знаємо як, з чого, які інструменти взяти. А будівельники все це знають. Знання допомагають їм будувати красиві і надійні споруди.

Будівельно-конструктивна гра «Побудуємо вежу»

Дітям пропонуються різнокольорові геометричні фігури, з яких потрібно скласти вежу за зразком. Вихователь просить дітей назвати геометричні фігури, які використовуються для будівництва. Порахувати їх кількість.

Картинка «Швачка»

Хто зображений на малюнку? Що вміють робити руки швачки? Які інструменти допомагають працювати кравчині? Голка, ножиці,Що, зшите швачкою, на вас одягнуте? А ви зможете самі пошити сорочку чи спідницю? Чому? Щоб шити красиву і зручну одяг, потрібно вчитися. багато знати і вміти. А якщо за шиття візьметься недотепа, гарний одяг не вийде.

Дидактичний вправа «Встав нитку в голку»
Дітям пропонується картинка з зображенням трьох голок і трьох котушок ниток різної величини. Потрібно від самої маленької котушки продовжити лінію-нитку до самої маленької голці, провівши лінію через вушко голки. Потім теж з середньою і великою. Можна запропонує дітям зафарбувати нитки у відповідні кольори (велику котушку – синім, тощо)

Картинка «Шофер»

Хто зображений на малюнку? Що вміють робити руки шофера. Шофер, перш ніж сісти за кермо машини, повинен навчитися їздити на ній, вивчити правила дорожнього руху. А яка біда може статися, якщо за кермо сяде і поїде недотепа, який не вчився керувати машиною і не знає правил дорожнього руху? Може статися аварія і постраждають люди.

Рухлива гра «Шофери»

Діти вибирають собі рулі різного кольору і сідають на стільці («машини стоять в гаражах»). Вихователь піднімає кольорові прапорці, а діти, з рулями цього кольору, встають і імітують рух автомобіля, крутять кермо при поворотах. Коли прапорець опускається, діти сідають на свої місця («машини повертаються в гаражі»).

Картинка «Музикант»

Хто зображений на малюнку? На якому інструменті грає музикант?
Як називають музиканта, який грає на піаніно? Піаніст. Повторіть це слово і постарайтеся його запам’ятати. А тепер послухайте, як звучить музика, яку виконує піаніст. Називається це музичний твір «Клоуни», а написав його Кабалевський.

Слухання музики.

Вам сподобалася музика? Що ви уявляли, коли слухали її? Весела чи сумна? Швидка або повільна? Музичний твір «Клоуни» виконав музикант-піаніст. А для того, щоб зазвучала ця прекрасна музика, піаніст своїми пальцями натискав на клавіші піаніно. Піаністи довго вчаться і багато тренують свої пальці, для того, щоб навчитися добре грати на піаніно. Ви не раз бачили, як Ольга Миколаївна, наш музичний керівник, грала на піаніно, як її пальці бігали по клавішах, іноді ледь торкаючись їх, а іноді з силою стукаючи по ним. А ми з вами поки що можемо тільки пограти в піаністів. Покладіть перед собою аркуші з намальованими клавішами. я ще раз включу музику Кабалевского, а ви пограєте пальчиками.

Пальчикові вправа «Піаністи»

Ось скільки дивовижних речей і предметів вміють робити руки – помічники людини. Десять пальців-чарівників вміють робити справжні чудеса.

Твої помічники – поглянь –
Десяток дружних братиків,
Як славно жити, коли вони
роботи не бояться.

Ростіть, вчіться, тренуйте свої руки, щоб вони були вмілими. Пам’ятайте, що «Умілі руки не бояться нудьги» А ввечері ми прочитаємо книгу «Чим пахнуть ремесла?» Джанні Родарі та дізнаємося, чим пахнуть умілі руки.

«Чим пахнуть ремесла?»

Джанні Родарі

У кожної справи
Запах особливий:
У булочної пахне
Тестом і здобою.

Повз столярної
Йдеш майстерні, –
Стружкою пахне
І свіжої дошкою.

Пахне маляр
Скипидаром і фарбою.
Пахне скляр
Віконною замазкою.

Куртка шофера
Пахне бензином.
Блуза робочого –
Машинним Маслом.

Пахне кондитер
Мускатним горіхом.
Доктор в халаті –
Ліками приємним.

Пухкою землею,
Полем і лугом
Пахне селянин,
Що йде за плугом.

Рибою й морем
Пахне рибак.
Тільки неробство
Не пахне ніяк.

Скільки не душиться
Ледар багатий,
Дуже погано
Він пахне, хлопці!

Скачати конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім, математики та художньо-естетичної діяльності в середній групі, тема: «Десять пальців-чарівників»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання