Конспект інтегрованого заняття «В гості до майстрів» в середній групі

Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім, розвитку мовлення, художньої літератури та ручної праці у середній групі дитячого садка, тема: «У гості до майстрів»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Розширювати кругозір дітей з теми «Професії».
Активізувати слова з теми «Професії», учити утворювати жіночий рід імен іменників, що позначають професії; множина.
Познайомити з прислів’ями, загадками і віршем по даній темі.
Розвивати пам’ять, дрібну моторику, окомір, координацію рухів.
Виховувати повагу до людей різних професій, до результатів праці.

Обладнання:

Різні інструменти і знаряддя праці.
Картинки із серії «Професії».
Літи з завданнями, кольорові олівці.
Дерев’яний брусок, шурупи, викрутки.

Конспект інтегрованого заняття «В гості до майстрів» в середній групі

Конспект інтегрованого заняття «В гості до майстрів» в середній групі

Хід заняття:

– Хлопці, сьогодні ми вирушимо в гості до майстрів. Про кого кажуть «майстер своєї справи»? Майстром називають людину, яка вміє добре робити свою роботу, свою справу.

Недарма в прислів’ях говориться: «кожна людина у справі пізнається», «Який майстер, така й робота».

Як ви розумієте зміст прислів’я «який майстер, така й робота»?
Хороший майстер робить свою роботу добре, а поганий — погано.

Загадки про професії

Скажи, хто так смачно
Готує капустяні щі,
Пахучі котлети,
Салати, вінегрети,
Всі сніданки, обіди?
(Кухар)

Встаємо він дуже рано,
Адже його турбота –
Всіх відвозити
Вранці на роботу.
(Водій)

Хто вчить дітей читати і писати,
Природу любити, поважати старих?
(Вчитель)

Хто біля ліжка хворого сидить?
І як лікуватися він усім говорить.
Хто хворий — він краплі запропонує прийняти,
Того, хто здоровий, — дозволить погуляти.
(Доктор)

Цеглу він кладе в ряд,
Будує садок для хлопців
Не шахтар і не водій,
Будинок нам збудує …
(Будівельник)

На вітрині всі продукти:
Овочі, горіхи, фрукти.
Помідор і огірок
Пропонує …
(Продавець)

у мене є олівець.
Різнобарвна гуаш,
Акварель, палітра, кисть,
І щільний аркуш паперу,
А ще мольберт-триніжок,
Тому що я — …
(Художник)

Він прокинеться на зорі,
Сніг розчистить на дворі.
Всі доріжки підмете
І піском сипатимуться лід.
(Двірник)

Перетягнуть він ременем,
каска міцна на ньому.
Він гарячий входить в будинок,
Він бореться з вогнем.
(Пожежний)

Дидактична вправа «Знайди зайве слово»

Учитель розповідає, вчить, пише, смажить.
Кухар варить, смажить, лікує, пече.
Шофер їздить, гальмує, малює, ремонтує.
Перукар стриже, будує, сушить, фарбує волосся.
Садівник садить, копає, солить, підрізає.

Дидактична вправа «Майстри і майстрині»

Артист — артистка.
Співак — співачка.
Садівник — садівниця.
Прибиральник — прибиральниця.
Письменник — письменниця.
Вчитель — вчителька.
Продавець — продавщиця.
Піаніст — піаністка.

Динамічна пауза «Городники»

Ми взяли лопати
(Рухи, що імітують носку лопати на плечі)

Грядки розкопали.
Раз-два, раз-два —
Ось як розкопали.
(Рухи, що імітують копання лопатою)

Граблі в руки взяли,
(Рухи, що імітують носку граблів на плечі)

Грядки причесали.
Раз-два, раз-два —
Ось як причесали.
(Рухи, що імітують роботу граблями)

Насіння рядами
В землю ми садили.
Раз-два, раз-два —
Ось як ми садили.
(Сісти навпочіпки, пензлем складеної в пучку тикати в підлогу)

Ми прохолодною водою
Поливали Грядки.
Раз-два, раз-два —
Ось як поливали.
(Рухи, що імітують поливання грядок з лійки)

Урожай багатий
Дружно збирали.
Раз-два, раз-два —
Ось як збирали.
(Нахили з опусканням рук)

Хоровод і пісні
Самі затівали.
(Встати в коло)

Раз-два, раз-два —
Ось як затівали.
(Ходьба по колу, тримаючись за руки)

Дидактичний вправа «Назви інструмент і його майстри»

Діти називають назва інструменту, професію майстра, з ним працює і підбирають відповідну картинку.

Дидактичний вправа «Один-багато інструментів»

Один молоток — багато молотків.
Одна лопата — багато лопат.
Одна голка — багато голок.
Одна пензлик — багато пензликів.
Одна каструля — багато каструль.
Один шприц — багато шприців.
Один квиток — багато квитків.

Дидактична гра «Який інструмент забрав майстер»

Перед дітьми викладаються кілька інструментів, потім один з них непомітно прибирається. Діти повинні назвати, якого інструменту не стало.

Читання вірша

Послухайте вірш і постарайтеся запам’ятати, про яких справах в ньому йдеться.

У жителів міста чи села
Завжди невідкладні будинку справи.
Робота скрізь по господарству знайдеться:
То кран потече, то сорочка порветься.
Міцний шпаківня пора змайструвати,
Шуруп загорнути і забити цвях
Розрізати папір, заштопати носок,
Пофарбувати вікно, побілити стелю…
Чимало у нас з урожаєм клопоту!
Спочатку доведеться скопати город,
Старанно грудки землі розпушити,
Дрова нарубати і траву накосити.
Тому нам інструменти дані;
Вони для різної роботи потрібні.
Скоріше інструменти ми візьмемо в руки
І діяти ними вміло почнемо!

Пригадайте і назвіть, які справи перераховувалися у вірші.

А тепер спробуємо і ми виконати деякі з цих справ.

Робота на аркушах паперу із заготовленими завданнями

1. «Полагодимо водопровід».

Водопровідник полагодив трубу і тепер вода тече по ній і потрапляє в наші домівки. Намалюйте блакитним олівцем лінію всередині труби від початку і до самого крану. Постарайтеся не вийти за край труби.

2. «Забий цвях у центрі фігури».

Потрібно прибити картинки-фігури до стіни. У місце, куди потрібно забити цвях, поставте олівцем крапку. Постарайтеся поставити крапку в самому центрі фігури.

3. «Нарубай дров».

Ось ці поліна потрібно розрубати навпіл — провести лінію зверху вниз рівно посередині поліна.

Потім проводиться динамічна пауза «Пильщики:

Ми зараз колода розпиляємо:
Раз, два, раз, два.
Будуть на зиму дрова.

Діти стають парами беруться за руки і імітують процес розпилювання дров.

4. «Пофарбуй вікна».

Зафарбуйте віконну раму — розфарбуйте її кольоровим олівцем. Колір можете вибрати будь-який, але намагайтеся не замазати скло — не вийти за межі рами.

5. «Заштопай носок».

Заштопати нитками дірки на п’ятах шкарпеток — заштрихуем їх олівцями за зразком.

6. «Косарі».

Динамічна пауза.

Тиша стоїть навколо,
Вийшли косарі на луг.
Помах косою туди-сюди,
Роби «раз» і роби «два».

Одна нога виставлена вперед, повороти тулуба вліво і вправо з махами прямих рук.

Ручна праця «Закручування шурупів викруткою»

Дітям пропонується викруткою закрутити шуруп в дерев’яний брусок. Перед роботою проводиться інструктаж з безпеки при роботі з викруткою.

Скачати конспект інтегрованого заняття «В гості до майстрів» з ознайомлення з навколишнім, розвитку мовлення, художньої літератури та ручної праці у середній групі дитячого садка

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання