Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім, образотворчої діяльності та математики в середній групі дитячого саду, тема: «Про професії»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії.
Цілі:
Розширювати й уточнювати уявлення дітей про працю людей різних професій.
Вправляти дітей в умінні визначати назву професії за назвами дій.
Розвивати у дітей просторові уявлення: вліво, вправо, вгору, вниз, за, перед.
Вчити дітей відраховувати задану кількість предметів і порівнювати сукупності цих предметів.
Вправляти в порівнянні предметів по висоті.
Закріпити знання про геометричні фігури, овочах і фруктах.
Вправляти дітей в умінні закінчувати речення, використовуючи слова і словосполучення, що співвідносяться з певною професією людини.
Словник: перукар, будівельник, водій, продавець, маляр, кухар, лікар.
Закріпити вміння малювати і зафарбовувати кольоровими олівцями.
Розвивати допитливість, загальну і дрібну моторику.
Виховувати повагу до людей праці, їх діяльності і її результатів.
Обладнання:
Аркуші паперу з намальованими: гребінцем без зубчиків, будиночком, двома полками різної довжини, прямокутник, розділений на квадрати.
Кольорові олівці.
Картинка з трьома намальованими підйомними кранами різної висоти і кольору.
Роздатковий матеріал: м’ячі, вирізані з кольорового картону, геометричні фігури.
Зразок збудованій вежі з годинником.
Муляжі фруктів і овочів.
Хід заняття:
хлопці, вранці батьки привели вас в дитячий сад, а самі вирушили куди? На роботу. А ви знаєте, де працюють ваші батьки? Як називаються їх професії? Я працюю в дитячому садку, а моя професія — вихователь. Розкажіть, де працюють ваші тати і мами, які професії? (Відповіді дітей).
Коли ви підростете, вам потрібно буде вибрати професію для себе. Сьогодні ми поговоримо про деяких професіях.
Перукар
Дайте ножиці, гребінець,
Він вам зробить зачіску.
Перукар неодмінно
Підстриже вас сучасно.
Що робить перукар? Якими інструментами користується для роботи?
Малювання «Домалюй гребінці зубчики»
Діти малюють «зубчики гребінця» – вертикальні лінії однієї довжини на намальованою заготівлі.
Будівельники
Ллє осінній дощик,
Попереду зима.
Слава тим, хто будує
Теплі будинки!
Хто свій труд важкий
Віддає країні,
Хто побудував дитячий садок
І тобі, і мені!
Що роблять будівельники? Що будівельникам потрібно для роботи? Які машини допомагають їм?
Дидактичний вправа «Який підйомний кран вище»
З трьох кранів різного кольору дітям пропонується вибрати самий високий, нижче і найнижчий.
Конструювання «Вежа з годинником»
Дітям пропонується за зразком вихователя викласти вежу з геометричних фігур, вирізаних з картону. Діти повинні назвати знайомі геометричні фігури.
Шофер
Вміло хто веде машину –
Адже за кермом не перший рік?
Злегка шарудять тугі шини,
Хто нас по місту везе?
(Шофер)
Що робить шофер? Що потрібно йому для роботи? Що повинен знати водій?
Динамічна пауза «Вчимося водити машину»
Перш ніж шоферові довірять возити людей чи вантажі, він повинен багато вчитися. Вивчити правила дорожнього руху, навчитися водити машину. Зараз ми пограємо в школу для шоферів. Уявіть, що ви за кермом автомобіля, уважно слухайте і виконуйте завдання їх:
Їдемо вперед. Повертаємо наліво. Зупиняємося біля лялькового куточка. Їдемо назад. Повертаємо направо. Зупиняємося за куточком книги. Повертаємося в гаражі — на свої місця.
Маляр
Я маляр, крокую до вас
З пензлем і відром.
Свіжою фарбою буду сам
Фарбувати новий будинок.
Фарбую стіни, фарбую двері,
Танцює кисть моя…
В мене і ніс тепер
Білим став, друзі.
Що робить маляр? Що потрібно маляру для роботи?
Малювання «Фарбуємо дах і двері дому»
Діти кольоровими олівцями зафарбовують дах і двері намальованого на аркуші будинку.
Кухар
Завжди приємно людям є, коли смачна їжа.
А у хороших кухарів їжа смачна завжди.
Спекотне, риба, вінегрет, окрошка і борщі,
Салат, котлети і омлет, і булочки, і щі.
Завжди все свіже у них, ну як має бути,
Їжа не може підгоріти і не повинна охолонути.
Дидактична гра «Суп або компот?»
Дітям пропонується встати і взяти собі один з муляжів овочів і фруктів. А потім покласти його в каструлю (суп) або банку (компот). При цьому необхідно спонукати дітей пояснювати свій вибір словами: «Яблуко — це фрукт, тому з неї варять компот» або «Лук додають в суп».
Продавець
Продавець – молодець!
Він продає товари
Молоко, сметану, мед
А інший – морква, томати
Вибір у нього багатий
Третій продає чобітки
Туфельки і босоніжки
А четвертий стілець і шафа
Стільці, вішалки для капелюхів.
Вибір у нього багатий
Продавці товари знають,
Дарма час не втрачають
Все, що просимо продадуть
Це їх звичний працю
Що робить продавець? Чим користується продавець під час роботи?
Дидактичний вправа «Розклади м’ячі на полиці»
Привезли в магазин спортивних товарів нові м’ячі, потрібно розкласти їх по полицях. Скільки полиць на вітрині? Дві. Можна сказати, що полиці однакові? Немає. Чому? Верхня полиця коротка, а нижня довга.
Викладіть м’ячі на верхню полицю. Порахуйте, скільки м’ячів помістилося на верхній полиці? Чотири м’ячі.
Викладіть м’ячі на нижню полицю. Порахуйте, скільки м’ячів помістилося на нижній полиці? П’ять м’ячів.
На якій полиці більше м’ячів, на верхній, або на нижній? На нижній полиці більше м’ячів.
А як зробити, щоб на верхній і на нижній полиці стало м’ячів порівну?
Доповісти ще один м’яч на верхню полицю ми не зможемо — там немає місця.
А от прибрати один м’яч з нижньої полиці можна. Ось тепер на нижній і верхній полиці однакову кількість м’ячів.
Лікар
Коли голівка гаряча, ми мерщій кличемо лікаря.
Болить животик перед сном – знову лікаря ми покличемо.
Він лікує тата з мамою і бабусю мою,
Мене, хоч я впертий, він лікує всю сім’ю.
Хай грім і дощ іде,
Лікар обов’язково прийде!
Лікар – наш добрий, вірний друг,
Він вилікує будь-яку недугу.
Малювання «Таблетки»
Дітям пропонується намалювати і зафарбувати кола – «таблетки» у квадратних відділеннях.
Дидактична гра «Продовж речення»
У магазині ми можемо купити у продавця молоко, ляльку, ліжко, …
Щоб смачно нагодувати людей кухар пече, солить, … (варить, смажить, миє, чистить, …)
Щоб вилікувати хворого лікар робить компрес, дає .. (ліки, ставить укол, маже маззю, дивиться горло, …)
Маляр може пофарбувати паркан у синій колір, або жовтий, або …
Шофер може керувати автобусом, таксі, самоскидом, …
Перукар може укласти волосся, пофарбувати, завити, підстригти, …
будівельники вміють будувати різні дома6 будинок з одного поверху — одноповерховий будинок з двох поверхів — двоповерховий, …
Дидактична гра «Підкажи слівце»
Професій всіх не злічити!
А які ви можете назвати?
Літаком править (льотчик)
В школі навчає (вчитель)
Будує будівлі (будівельник)
Стіни пофарбував (маляр)
Пісні нам співає (співак)
Торгівлею зайнятий (продавець)
Від хвороб лікує (лікар)
Загасить в мить пожежа (пожежний)
Рибу ловить нам (рибак)
Служить на море (моряк)
У машині вантаж везе (шофер)
В гарячій кузні (коваль)
Усі, хто знає – молодець!
Читання вірша «Трудиться Земля»
Скільки потрібного на світі
Люди роблять навколо:
Ті плетуть морські мережі,
Ті з світанком косять луг,
Варять сталь, штурмують космос,
За верстатом в цеху стоять,
Мільйони розумних дорослих
Навчають грамоті хлопців,
Щодня справ в достатку
Для тебе і для мене.
Буде все завжди в порядку,
Якщо трудиться Земля.
Скачати конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім, образотворчої діяльності та математики в середній групі дитячого саду «Про професії»