Конспект інтегрованого розвиваючого заняття «У чарівному лісі»

Конспект інтегрованого розвиваючого заняття «У чарівному лісі»

Автор: педагог-психолог вищої кваліфікаційної категорії Москальова Олена Михайлівна, МБДОУ «Дитячий садок №62 «Берізка» комбінованого виду міста Белово».

Мета:

Гармонізація дитячо-батьківських відносин через рішення емоційно-особистісних проблем дітей.

Завдання:

1. Сприяти збереженню та зміцнення психофізичного здоров’я дітей через спільну діяльність з батьками.
2. Використовувати в роботі з дітьми методи і прийоми корекції тривожного стану дитини.
3. Виховувати у дітей та батьків прагнення спільно долати труднощі і проблеми.
Обладнання кабінету (залу): кабінет має оформлення лісу – дерева, пеньки, тварини (іграшки), 6 столів, 12 стільців, телевізор, відеомагнітофон (відеоплеєр), магнітофон. Столи розставлені півколом біля однієї стіни, а в іншої організований імпровізований ліс, в середині кабінету – вільний простір (галявина), прикрашена площинними зображеннями квітів, ягід (по 10 синього і червоного кольору).

Обладнання для заняття:

5 силуетів яблук з золотого паперу (на каж-будинок яблуці написано завдання для дітей), запис мультфільму «Вовка в тридев’ятому царстві», аудіозапис спокійною класичної музики; вирізані з кольорового картону літери слова «КНИГА» (літери розклеєні в кабінеті в різних місцях); 6 наборів стимульного матеріалу «Шнурівка»; аркуші паперу форматом А 4 (12-18 шт.); фломастери; кольорові олівці; ручки; пам’ятки для батьків «Готовність до школи»; «Вплив захворювань на навчання дітей»; скриня; лист в конверті; 6 книг (в подарунок дітям); пісочний годинник на 2, 5 хвилин.

Ведучий:

Педагог-психолог.

Учасники:

6 пар батько-дитина з підготовчої групи.

Хід заняття:

Психолог пропонує всім учасникам стати в коло, взятися за руки, підняти всім разом зчеплені руки вгору і вимовити вітання «Всім–всім доброго ранку!».

Психолог:

Сьогодні я пропоную вам вирушити у чарівний ліс. (Батьки сідають за столи разом з дітьми) Ой! Подивіться, яка чарівна галявина: квіти, дерева, ягоди визрівають. Давайте хлопці пройдемо на галявинку, присядемо.

– Як гарно в чарівному лісі. Зріють золоті яблука. Подивіться, тут скриньку і лист.
(Психолог читає лист. «Здрастуйте, дорогі хлопці! Я – Королева Знань. Я живу в школі, де навчається багато дітей – дівчаток і хлопчиків. У нас трапилася велика біда. Зла чаклунка зачарувала наш найголовніший шкільний предмет. Без цього предмета ніхто в школі не може обійтися ні учні, ні вчителі. Допоможіть нам розчаклувати і дізнатися, що це за предмет. Для цього вам потрібно виконати кілька складних завдань і тоді ви зможете відгадати слово і розчаклувати цей предмет. Завдання ви знайдете на чарівному дереві з золотими яблуками. Удачі! Королева Знань).

Психолог:

Хлопці! Допоможемо Королеві Знань розчаклувати предмет? Зірвемо одне золоте яблуко з дерева.

Завдання перше (виконують батьки, обговорюючи з дітьми): Подивіться фрагмент мультфільму, подумайте і запишіть на аркуші паперу характеристики дитини-першокласника.

(Батьки і діти дивляться фрагмент мультфільму, виконують завдання протягом 5 хвилин).

Психолог:

Зараз я пропонують будь-якій парі зачитати свої варіанти. Завдання інших – слухати і доповнювати те, що ця пара не назвала. (Учасники обмінюються інформацією).

Психолог підводить підсумок, промовляючи такі характеристики:

Майбутній першокласник готова до школи, якщо він:

1. Здоровий (психофізичні).
2. У нього сформовані навички навчальної діяльності (вміє слухати, чути, виконувати доручення, підкорятися правилам і вимогам дорослих, діяти за інструкцією тощо)
3. У нього розвинені психічні процеси (увага, пам’ять, уява, мислення, сприйняття).
4. Грамотна і правильна мова.
5. Сформований пізнавальний інтерес (проявляється прагнення пізнавати щось нове).
6. Сформовані навички самообслуговування.

Психолог:

Як ви думаєте, чому на перше місце поставлено здоров’я?
– Слабке здоров’я і погане самопочуття заважає дитині успішно вчитися. (Психолог роздає батькам пам’ятки «Вплив захворювань на навчання»).

Психолог:

Молодці! Впоралися із завданням, шукайте букву синього кольору. Це буква А. Прикріпимо її на дошці. (Психолог прикріплює на дошці букву А).

Психолог:

Зірвемо друге яблуко і дізнаємося завдання, але спочатку нам треба розділитися на дві команди – команда дітей та команда батьків. (Читає). Людина може захворіти навіть від того, що він чогось боїться. Подумайте і запишіть на аркуші паперу (загальному) чого ви боїтеся, коли говорите або думаєте «Я йду до школи» (діти», «Моя дитина йде до школи» (батьки).

(Психолог знаходиться в групі дітей. Його завдання – вислухати і записати висловлювання дітей. Завдання виконується протягом 2 хвилин).

Психолог просить зачитати записи батьків, а потім зачитує відповіді дітей.

Психолог:

А як перемогти страхи?

Діти:

Можна намалювати. Можна намалювати і розірвати.

Психолог:

Я пропоную вам намалювати страхи і перемогти їх. (Батьки з дітьми малюють страхи на аркушах паперу, а потім рвуть і викидають їх на смітник. Малювання проходить під спокійну музику).

Психолог:

Поборолися зі страхами? А зараз нам треба відшукати букву зеленого кольору (До). (Психолог прикріплює на дошку, в довільному порядку).

Психолог:

Що ж за третє завдання приготувала нам чарівна яблуня? (Зриває ще одне яблуко) Для вас загадки:

На дошці він побіг, Слід залишив і пропав. (Крейда)

Мови немає, а розповідати вміє. (Книга)

Ось загадка, загадка так
Потрібна в клітинку …
(Зошит)

Психолог:

Молодці! Впоралися і з третім завданням. Шукаємо букви жовтого кольору (І).

Психолог:

(«Зриваючи» четверте яблуко). Зараз завдання в парах. Батьки тримають один кінець шнурка, а на іншій діти нанизують намистини. Подивимося, хто ж самий спритний! (Завдання виконується на швидкість).

Психолог:

Швидко, швидко працювали долоньки. У всіх вийшли намисто. Можна приміряти мамам, дочкам. Впоравшись із завданням йдемо шукати букву червоного кольору (Н).

Психолог:

Залишилося останнє яблуко на нашому чарівному дереві. Напевно, найважче завдання тут приготовано. Будемо працювати в парах. Вам необхідно придумати і записати продовження казки. А початок у неї таке: «В одному чарівному лісі жила лисяча сім’я: тато, мама, і лисеня Кузя. Коли Кузьо виповнилося 7 років він пішов до школи… (Завдання виконується протягом 5 хвилин.
Потім всі бажаючі зачитують свої варіанти).

Психолог:

Ось і останнє завдання виконано. Чи ми зможемо відшукати оражневую букву? (Г) Всі літери зібрані. Що ж за слово вийде? (Книга. Під музику психолог відкриває скриню і виймає книги, вручає їх дітям. Батькам – пам’ятки «Готовність до школи»).

Психолог:

А тепер давайте сядемо всі разом на нашу чарівну галявину. Закрийте очі. (Звучить спокійна музика) Згадайте нашу подорож. Як воно починалося. Що відбувалося. Чим закінчилося. Відкрийте очі. Я пропоную вам зірвати в чарівному лісі «ягідку» і покласти собі на стіл. Якщо подорож сподобалося – червону, не сподобалося – синю.

Примітка:

По закінченні заняття психолог пропонує висловити вголос свої враження і записати їх у книзі відгуків.

Скачати конспект інтегрованого розвиваючого заняття «У чарівному лісі»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання