Конспект ігрового заняття в ясельній групі «Ріпка»

Ігрове заняття в ясельній групі дитячого садка (для дітей третього року життя), тема: «Ріпка»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Викликати інтерес до казки «Ріпка».
Вчити рахувати за зразком дорослого.
Формувати стійкі уявлення про поняття «великий-маленький», «верх», «дін-багато», «спочатку-потім».
Вчити грати роль персонажа казки з допомогою дорослого.
Закріпити знання про жовтому і зеленому кольорах.
Ввести в словник дітей слова зі зменшувально-пестливими суфіксами.
Продовжувати вчити дітей малювати крейдою, ліпити з солоного тіста.
Формувати у дітей уміння уважно слухати.
Розвивати увагу, мовлення, почуття ритму, дрібну моторику, координацію рухів.
Виховувати дружні стосунки з однолітками.

Конспект ігрового заняття в ясельній групі «Ріпка»

Обладнання:

Персонажі для настільного театру «Ріпка».
Солоне тісто. Силуети ріпки.
Картонні силуети ріпки з зеленими прищіпками-бадиллям, підноси жовтого і зеленого кольорів.
Картонні великі і маленькі «ріпки» і «кошики».
Дошка. Крейду.
Картинки-розмальовки «Ріпка», зелені і жовті воскові крейди.
Великий жовтий м’яч з приробленою із зеленої гофрованого паперу бадиллям.
Парасолька.
Лялькова посуд (каструлі, тарілки, ложки), серветки, крупа.
Аудіозапис пісні «Дружба». Бубни.
Атрибути для інсценізації казки: капелюх, хустка, фартух, шапочки «Собака», «Кішка», «Мишка».

Хід заняття:

Вітання «Наші розумні головки»

– Здрастуйте, хлопці, як добре, що ви всі сьогодні прийшли!

Наші розумні головки
Будуть думати багато, вправно.
Вушка будуть слухати,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляються,
На подушечки сідайте.
Міцно тримайтеся за руки
Раз, два, три, чотири, п’ять
Казку будемо починати.

Настільний театр «Казка «Ріпка»

Вихователь розповідає казку, пересуваючи на столі іграшки-персонажі.

Дидактичний вправа «Один-багато»

– Скільки ріпок виросло? Виросла одна ріпка. А скільки людей і звірів тягнули ріпку? Багато. Давайте порахуємо їх. Дід, бабка-два, внучка-три, Жучка-чотири, кішка-п’ять і мишка-шість. Ось як багато людей і звірів тягнули ріпку.
Зміг дід один витягти із землі ріпку? Ні, один дід не зміг. А всі разом, дружно змогли.

Динамічна пауза «Посадили ріпку в городі»

Ми крокуємо один за одним
Лісом і зеленим лугом
(ходьба)

Перед нами город
(руки витягнути вперед)

Дід на допомогу кличе нас
(махи руками)

Ось ми посадили ріпку
(нахилитися)

І водою її полили
(імітація руху)

Виростала ріпка хороша і міцна
(розвести руки в сторони)

А тепер її потягнемо
(імітація руху)

І з ріпи зваримо кашу
(імітація руху)

І будемо від ріпки здорові і міцні
(показати силу)

Швидко впорається зуміли
І на місце тихо сіли.

Ліплення «Ріпка на грядці»

Діти розгортають зелене тісто прямими рухами долонь. В отриману товсту ковбаску-грядку встромляють-садять ріпки-картонні силуети.

Дидактична гра «Що спочатку, що потім»

Ось посадили в землю маленьке зернятко.
(Сісти на коліна і згрупуватися)

З зернятка виросла спочатку маленька ріпка.
(Випрямитися, сидячи на колінах)

А потім ріпка росла-росла і виросла велика-превелика.
(Встати на ноги. Руки підняти вгору)

– Ось перед вами ріпки. Скільки їх? Порахуємо: один, два. Скільки ріпок? Дві ріпки.
Ріпки різні — одна мала, друга велика.
Яка спочатку була ріпка? Спочатку ріпка була маленька.
Візьміть маленьку ріпку і покладіть в маленьку корзинку.
А який ріпка стала потім? Потім ріпка стала великою. Візьміть велику ріпку і покладіть у велику кошик.

Обговорювання заклички «Дощик-дощик»

– Щоб ріпка скоріше виріс великий, потрібно поливати її. Давайте покличемо дощик, щоб він полив нашу ріпку.

Дощик-дощик, лей сильніше.
Ріпку нашу ти полів.

Малювання крейдою на дошці «Дощик»

На дошці намальована хмаринка. Діти крейдою наносять короткі штрихи — малюють дощик.

Динамічна пауза «Все під парасольку»

– Ой, який дощик полив. А як можна сховатися від дощу? Під парасольку можна сховатися. Вихователь розкриває парасольку. Діти біжать ховатися під парасольку.

Інсценізація казки «Ріпка»

Дітям надягають атрибути (шапка, хустка, фартух, шапочки «Собака», «Кішка», «Мишка». Далі діти виконують свою роль під слова казки, яку розповідає вихователь.

Малювання восковими крейдами «Ріпка»

– Ось яка ріпка виросла на цій картинці. Потрібно її розфарбувати.
Якого кольору крейду ми візьмемо для того, щоб прикрасити ріпку? Жовтий крейду.
А яким кольором закрасимо листя-бадилля? Зеленим.
Діти зафарбовують силуетне зображення ріпки восковими крейдою.

Дидактична гра з прищіпками «Очистимо ріпку від бадилля»

– Давайте з допомогою прищіпок покажемо, яка бадилля-листя у ріпки. Прикріпіть прищіпки до верхньої частини ріпки. А ось якого кольору прищіпки ми виберемо? Листя якого кольору? Зелені. Значить прищіпки якого кольору ми візьмемо? Зелені прищіпки.

Діти прикріплюють прищіпки до картонним силуетах ріпки.

– Щоб зварити кашу, треба ріпку очистити від гички — зелених листочків.

Діти знімають з картонних силуетів ріпки зелені прищіпки.

– Ріпки якого кольору? Жовтого. Ось і складіть ріпки на жовтий піднос. А прищіпки-бадилля якого кольору? Зеленого. Складіть їх на зелений піднос.

Вправа «Передай ріпку по колу»

Діти передають м’яч-ріпку один одному.

Динамічна пауза «Каша»

Ось з ріпки наша каша.
(Долоні скласти човником перед собою)

Пар над кашею піднявся.
(Підняти руки вгору)

А де ж каша?
(Потиснути плечима)

Немає! Вся!
(Негативно похитати головою і розвести руки в сторони)

Вправа «Переклади кашу з каструлі в тарілку»

– Візьміть серветочки, постеліть їх перед собою. Зверху на серветочку поставте тарілочку. А тепер покладіть в тарілку каші.

Діти ложкою пересипають крупу їх ляльковий каструль у тарілочки.

Словесна гра «Назви лагідно героїв казки»

Вихователь просить дітей повторювати за нею.

Ріпка — репонька.
Дід — дідусь.
Бабця — бабуся.
Внучка — онучка.
Собака — собачка.
Кішка — кішечка.
Миша — мишка.

Музично-ритмічне вправа «Дружба»

Під пісню діти відбивають ритм бубнами.

Скачати конспект ігрового заняття в ясельній групі дитячого саду «Ріпка»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання