Конспект ігрового заняття «Телефон»

Зміст

Конспект ігрового заняття для дітей 1-ї молодшої, ясельної групи (3-й рік життя), тема: «Телефон»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Ознайомлення з віршем К. І. Чуковського «Телефон».
Продовжувати вчити дітей уважно слухати, розуміти та емоційно сприймати вірші.
Збагатити словник дітей з теми «телефон».
Ознайомити дітей з поняттями «повний», «порожній», «половина»; «твердий-м’який.
Збагатити словник дітей по даній темі.
Закріпити знання про цифри«1», «2», «3», уміння вважати і позначати цифрою результат рахунку.
Формувати стійкі уявлення про величину, кількість, колір, геометричних фігурах,положення предмета в просторі.
Вправляти у ліпленні, наклеюванні, малювання пальчиками і олівцями.
Розвивати мислення, моторику, зорове і слухове зосередження, координацію рухів.

Обладнання:

Книга К. І. Чуковського «Телефон». Коробка «чарівна книжка». Книги за кількістю дітей з вкладеними між сторінок деталями для аплікації (корпус телефону, диск і трубка).
Картинка з зображенням предметів різного кольору, картонні квадрати цих же кольорів.
Олівці коричневого кольору.
Телефони з кількістю дітей. М’яка іграшка «телефон».
Картинка з зображенням говорять по телефону.
Солоне тісто коричневого кольору. Формочки для печива.
Картинки (парні) «Рукавички».
Клей. Пальчикові фарби. Картинка-фон для малювання «Мобільний телефон».
Розвиваюча гра «Одягни ведмедя».
Трафарет «баночка з краплями», аркуші паперу повністю оранжевого кольору, наполовину білі та оранжеві, з тонкою помаранчевої смужкою внизу.
Ґудзики різних кольорів двох величин, силуетне зображення каруселі з колами , відповідного кольору і величини.
Круги з цифрами«1», «2», «3». Зображення телефону з порожніми колами на місці цих цифр. Великі картки з цими ж цифрами.
Картинка з зображенням корпусів телефонів різних кольорів, трубки тих же кольорів.
Силуетні зображення телефонів різної величини, відповідні за величиною картонні чохли для телефонів.
Прищіпки жовтого і червоного кольорів, силуетне зображення чаплі без лап і дзьоба, вирізане з цупкого картону.
Аудіозаписи: телефонний дзвінок, «Каруселі».

Хід заняття:

Гра-вітання «Наші розумні головки»

Наші розумні головки
Будуть думати багато, вправно.
Вушка будуть слухати,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляються,
Один одному посміхаємося.

Сюрпризный момент «Чарівна книжка»

– Подивіться, хто у нас сьогодні в гостях? Чарівна книга. А це означає, що сьогодні нам належить познайомитися з якоюсь новою, дуже цікавою книгою. Відкриємо Чарівну книгу і дізнаємося.

Читання уривків з вірша К. І. Чуковського «Телефон»

У мене задзвонив телефон.
– Хто говорить?
– Слон.
– Звідки?
– Від верблюда.
– Що вам треба?
– Шоколаду.
– Для кого?
– Для сина мого.
– А чи багато надіслати?
– Так отак п’ять пудів
Або шість:
Більше йому не з’їсти,
Він у мене ще маленький!

Знайомство з коричневим кольором

– Ось цей колір називається «коричневий». Такого кольору шоколад, стовбур дерева, олівець.

Дидактична гра «Закрий предмети коричневого кольору»

Діти знаходять серед картинок ті, які зафарбовані коричневим кольором і накривають зверху коричневими квадратами з картону.

Малювання олівцями «Хто з ким говорить по телефону?»

– Візьміть олівці коричневого кольору і намалюйте, хто з ким говорить по телефону.
Діти проводять горизонтальні лінії від одного зображення до іншого.

Ліплення «Шоколад»

Солоне тісто коричневого кольору діти розгортають в коржики і вирізати формочками фігурний «шоколад».

А потім зателефонували зайчатки:
– Чи надіслати рукавички?

Дидактична гра «Знайди пару»

Діти підбирають пари картинок із зображенням рукавичок.

А потім зателефонували мавпи:
– Надішліть, будь ласка, книжки!

Вправа «Гортаємо книжки»

Діти перегортають сторінки книги і знаходять між сторінок силуетні зображення для аплікації.

Аплікація «Телефон»

Діти наклеюють на аркуш білого паперу корпус, трубку і диск телефону.

Конспект ігрового заняття «Телефон»

А потім подзвонив ведмідь
Та як почав, як почав ревіти.

– Стривайте, ведмідь, не ревите,
Поясніть, чого ви хочете?

Артикуляційна вправа «Ведмідь реве»

– Як реве ведмідь? И-И-И. Щоб вимовити цей звук треба зімкнути зуби, опустити нижню губу. Подивіться, як я вимовляю цей звук. (Показ). Тепер спробуйте самі.

Дидактична гра «Одягни ведмедя»

Діти підбирають за розміром голову, тулуб і ноги ведмедю, вкладають їх в спеціальну рамку.

А потім зателефонували чаплі:
– Надішліть, будь ласка, краплі:

Ми жабами нині об’їлися,
І у нас розболілися животи!

Дидактична гра «Краплі для чаплі»

– Накладіть трафарет «баночка з краплями» на лист, який весь зафарбований помаранчевим кольором. Баночка з краплями повна.

– Накладіть маску на лист, який наполовину зафарбований помаранчевим кольором. Баночка з краплями наповнена наполовину.

– Накладіть маску на лист з тонкою помаранчевої смужкою внизу. Баночка майже порожня, в ній залишилося дуже мало крапель.

– Зробіть так, щоб баночка з краплями знову стала повною, щоб в баночці було крапель половина, щоб крапель було мало.

Гра з прищіпками «Чапля»

– Зробіть з червоних прищіпок дзьоб, а із жовтих — лапи. Скільки червоних прищіпок знадобитися для дзьоба? Дві прищіпки. А скільки жовтих прищіпок знадобитися для лап? Дві прищіпки.

А нещодавно дві газелі
Подзвонили і заспівали:
– Невже
У самому справі
Всі згоріли
Каруселі?

– Ах, в розумі чи ви, газелі?
Не згоріли каруселі,
І гойдалки вціліли!
Ви б, газелі, не галасували,
А наступного тижня
Прискакали б і сіли
На гойдалки-каруселі!

Але не слухали газелі
І досі галасували:
– Невже
У самому справі
Всі гойдалки
Погоріли?
Що за дурні газелі!

Музично-динамічна пауза «Каруселі»

Діти рухаються під музику по колу, взявшись за руки, змінюючи напрямки та темп руху.

Гра з гудзиками «Каруселі»

– Розкладіть гудзики на круги відповідного кольору і величини.

І така дребедень
Цілий день:
Дзень-дзень,
Дзень-дзень,
Дзень-дзень!
То тюлень подзвонить, то олень.

Дидактичний вправа «Розклади цифри на телефоні»

– На цьому телефоні не всі цифри. Перші три загубилися. Давайте повернемо їх на місце. Будемо викладати зліва направо. Першою покладіть цифру «1», потім — цифру «2», а потім — цифру «3».
А тепер натисніть пальчиком на цифру «1» і покладіть на екран телефону більшу цифру «1». (Те ж з двійкою і трійкою).

Конспект ігрового заняття «Телефон»

Дидактична гра «Підбери трубку телефону»

Діти підбирають трубки до телефонами відповідного кольору.

Конспект ігрового заняття «Телефон»

Конспект ігрового заняття «Телефон»

Дидактична гра «Підбери чохол для телефону»

– Зараз більше користуються мобільними телефонами. Давайте розкладе телефони за величиною — від найбільшого до найменшого. А тепер підберемо чохли для кожного телефону: для самого великого телефону — найбільший чохол.

Конспект ігрового заняття «Телефон»

Малювання пальчиками «Телефон»

– Зафарбуйте екран і кнопки на телефоні.

Конспект ігрового заняття «Телефон»

Вправа «У мене задзвонив телефон»

Кожна дитина ставить перед собою телефон. Лунає дзвінок.

– Зніміть трубку і піднесіть її до вуха.
Скажіть: «Алло!»
Покладіть трубку поряд з телефоном, перед телефоном, за телефоном, покладіть трубку на телефон.

Вправа «Твердий-м’який»

– А ось ще один телефон. (Показ м’якої іграшки «телефон»). Поторкайте його. Який він на дотик? М’який. А тепер помацайте свої телефони. Які вони на дотик? Тверді.

Скачати конспект ігрового заняття для дітей 1-ї молодшої, ясельної групи (3-й рік життя), тема: «Телефон»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання