План-конспект ігрового заняття для дітей другого року життя, тема: «Собака»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Закріпити знання про собаку і її дитинчати — щеня.
Формувати стійкі уявлення про поняття «великий-маленький»,
«один-багато».
Вчити розрізняти кольори (червоний, жовтий, зелений, синій).
Розширювати словниковий запас по темі.
Продовжувати вчити дітей уважно слухати вірш.
Продовжувати вчити наклеювати деталі зображення в потрібне місце, малювати пальчиками, ліпити прямим і круговим розкочуванням.
Розвивати концентрацію, стійкість і вміння переключати увагу.
Продовжувати роботу над виробленням правильного мовленнєвого дихання, силу голосу.
Обладнання:
Іграшки «собаки», мисочки, кульки, кісточки, килимки — клапті тканини.
Картинка з зображенням собаки, паперові зображення м’ячів і сонечок, склеювальний олівець.
Пальчикові фарби. Металофони.
Наклеєні на аркуш білого картону будки червоного і зеленого кольору; таких же кольорів трикутники даху і квадрати-дверцята для кожної будки.
Картинка з зображенням собачої голови і шиї, без носа. Пластилін, бусинки або макаронні вироби «коліщатка». Картинки з зображенням собаки.
Дрібний будівельний матеріал.
Вирізані з білого картону кістки великі і маленькі, аркуші паперу з наклеєними великим і малим колами-тарілками.
Мисочки, вирізані з цупкого картону, різнокольорові прищіпки.
Ватні палички, бинти.
Обладнання для динамічної паузи: доріжка, лавка, тунель, «калюжі».
Аудіозаписи: собачий гавкіт, «Мій щеня весь день скиглить» (Желєзнова), «Про цуценя».
Хід заняття:
Привітання «Здрастуй, сонце золоте!»
Здрастуй, сонце золоте!
(Руки вгору з розчепіреними пальчиками — імітація сонячних променів)
Здрастуй, небо блакитне!
(Руки малюють «хмари» на небі)
Здрастуй, вільний вітерець!
(Батьки злегка дмуть на головки малюкам)
Здрастуй, маленький дружок!
(Погладити по голівці дитини)
Ми живемо в одному краю, усіх я вас вітаю!
(Вихователь подає руку кожній дитині і вітається)
Сюрпризный момент «Дізнайся по голосу»
– Тут у скриньці сховалися наші сьогоднішні гості. Послухайте і по голосу спробуйте вгадати, хто ж наші гості. (Лунає собачий гавкіт).
Так, у нас сьогодні в гостях собаки. Одчиняйте скриньку та вибирайте собі собаку.
Дидактична гра «Що є у собаки»
Ось і песик — наш Барбос —
Білий лобик, чорний ніс.
Вірний цуцик ніч не спав —
Двір безстрашно охороняв,
І тепер він дуже хоче
Кісточки скуштувати соковитою.
– Ось пес Барбос. У нього є килимок. Для чого собаці килимок? Щоб спати на ньому.
Ще у собаки є миска. Для чого собаці миска? Щоб їсти з неї.
Ще у собаки є кістка. Для чого собаці кістку? Щоб гризти її.
Ще у собаки є м’яч. Для чого собаці м’яч? Щоб грати з ним.
Діти одну за одною викладають відповідні предмети перед собою.
Аплікація «Наклей сонечко і м’ячик»
Дітям пропонується наклеїти сонечко і м’ячик.
– І сонечко, і м’ячик круглі. Сонечко приклеїмо вгорі картинки, а м’ячик біля собачих лап.
Дидактична гра «Добудова будки для собак»
– Ось собачі будки, але тільки вони недобудовані. Давайте добудуємо їх. Доберіть до кожної будці дах і двері такого ж кольору. Як сама будка.
– Візьміть в руки картинку-собачку і посадіть в будку червоного кольору. Собачка перебігла в зелену будку.
Пальчикове малювання «Цятки на шерсті»
Діти занурюють пальчики в чорну, коричневу, помаранчеву фарбу і залишають відбитки-цятки.
Динамічна пауза «Тренування цуценя»
– Маленьких цуценят теж потрібно вчити — тренувати. Проведіть цуценя по містку-лавочці, перестрибніть через калюжу, пройдіть по доріжці, пролезьте з ним в тунель. (Виконується під музику «Мій щеня схожий трохи»).
Читання вірша А. Барто «Пес»
Біля ганку кудлатий пес
Ліг, уткнувши в лапи ніс.
Тихо, мирно він сопе,
Може дрімає, може, спить.
А спробуй сунься злодій —
Вмить загавкає на весь двір.
Дидактична гра «Собачка гавкає»
– Послухайте, ка велика собака гавкає: «Аф-аф-аф!». Коли собака гавкає, вона широко відкриває свою пащу.
Вихователь з допомогою іграшки імітує рухи собаки, яка намагається залізти на стіл. Погрожує пальцем іграшковою собаці і строго каже: «Фу. Фу!».
Потім собачка ще раз «намагається влізти на стіл», діти повторюють заборона «фу!» разом з вихователем і самостійно.
– А ось маленький щеня тихо дзявкає «дзяв-дзяв».
Ліплення барельєфна «Носик і красивий нашийник»
Діти круговим розкочуванням ліплять куля-носик і притискають його до того місця на малюнку, де повинен бути собачий ніс. Потім прямим розкочуванням роблять ковбаску-нашийник і притискають його горизонтально до шиї собаки, а потім прикрашають нашийник — вдавлюють бусинки або макаронні вироби.
Дихальна гімнастика «Собачки»
– Запахло сосисками і собачка унюхали їх запах. Нюхаємо повітря як собачки — шумно, швидко. Нюхаємо по два рази («нюх-нюх») і відпочиваємо. Дивіться на мене і слухайте, як я буду нюхати.
Підборіддя злегка піднятий, вдих, при яких чути шум повітря і видно, як ніздрі зближуються з носовою перегородкою.
Дидактична гра «Нагодуй собаку кісточками»
– Перед самі картинка з тарілочками. Порахуйте тарілочки. Одна, дві.
Скільки тарілок? Дві тарілочки. А ці тарілочки однакові? Немає тарілочки різні. Одна тарілочка велика, а друга маленька. Покажіть велику тарілку. Покажіть маленьку тарілочку.
А ось і частування для собаки — кістки. Кістки теж різні — великі і маленькі. Складіть великі кістки у велику тарілку, а маленькі кістки — в маленьку тарілочку.
Музична гра-інсценізація «Мій щеня весь день скиглить»
Під однойменну пісню діти гладять-шкодують цуценя, ватною паличкою змащують хвору лапку, замотують бинтом.
Гра з прищіпками «Кістки для собаки»
– Ось собача миска з кісточками-прищіпками. Погодуйте собачку кісточками. Собачка з’їла кісточку — знімайте прищіпку.
Конструювання «Будиночок для Барбоса»
Пограємо з вами просто:
Будуємо будиночок для Барбоса.
Міцний будинок, теплий будинок,
Буде жити Собака в ньому.
Щоб влаштувати там веселощі,
Всіх кличемо на новосілля.
Дітям пропонується набір дрібного будівельного матеріалу, з якого вони будують будиночок для Барбоса.
Музично-ритмічне вправу «Про цуценя»
Діти під однойменну музику відбивають ритм на металлофонах.
Скачати план-конспект ігрового заняття «Собака» для дітей 2-го року життя