Ігрове заняття для дітей третього року життя, тема: «Будинок»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Вчити дітей розуміти та розрізняти поняття «високий», «низький».
Закріпити вміння рахувати до трьох, а також уміння порівнювати сукупності «один-багато».
Формувати образне і просторове мислення.
Познайомити дітей з геометричною фігурою «квадрат».
Вправляти в звуконаслідування та чіткого вимовляння звуків.
Розвивати у дітей розуміння та використання у мові прийменників «на», «в», «під», «з».
Вчити узгоджувати числівники з іменниками.
Продовжувати вчити малювати пальчиками, залишаючи відбиток у потрібному місці; ліпити з пластиліну прийомом «пряме розкочування»; точно наклеювати деталі зображення в потрібне місце.
Розвивати мовленнєвий увагу і дрібну моторику.
Обладнання:
Картинка-фон «небо і земля», фігурки сонця, хмар, будиночків, квітів.
Картинка-тло з зображенням будиночків, паперові вікна-квадрати, клеючі олівці.
Парні картинки із зображенням будиночків.
Побудовані з конструктора одно-, дво – та триповерховий будиночки.
Дерев’яні шпателі. Різнокольорові прищіпки.
Великий будівельний матеріал, різні атрибути для смуги перешкод.
Картинка-схема будиночка, деталі цих будиночків з кольорового картону.
Малюнок будиночка з порожніми вікнами, жовта пальчикова фарба.
Аркуш паперу з намальованими двома вертикальними лініями, пластилін.
Розвиваюча гра «Підбери ключ до замку».
Картинка з зображенням трьох будиночків. Фігурки жирафів, бегемотів і змійок.
Аудіозаписи: «На двері замок», «Є в лісі з колод будинок», «Я хочу побудувати будинок» (Железновы).
Хід заняття:
Вітання
Здрастуй, сонце золоте!
(Руки вгору з розчепіреними пальчиками — імітація сонячних променів)
Здрастуй, небо блакитне!
(Руки малюють «хмари» на небі)
Здрастуй, вільний вітерець!
(Батьки злегка дмуть на головки малюкам)
Здрастуй, маленький дружок!
(Погладити по голівці дитини)
Ми живемо в одному краю, усіх я вас вітаю!
(Педагог подає руку кожній дитині і вітається)
Пальчикова гра «Новий дім»
Тук-тук-тук, тук-тук-тук!
Молоток бери мій друг!
(Вдаряють кулачком об кулачок, чергуючи руки)
Ми побудуємо новий будинок,
Є віконце в тім домі.
(Великі пальці складаються поличкою, решта з’єднуються «дахом»)
Є ще одне, вище.
(Підняти вгору руки, не змінюючи положення пальців)
Є труба вгорі на даху.
(Піднімають догори стиснутий кулак з витягнутим вгору вказівним пальцем)
Будинок готовий, кличемо гостей:
Приходьте мерщій!
(Запрошувальний жест рукою)
Дидактична гра «Будиночок на горі»
– На картинці намальовано небо і земля. Покажіть небо. Покажіть землю. Візьміть в руки будиночок і прикладіть його до картинки. В яку част картинки ви доклали будиночок, до неба або до землі? Чому?
А тепер викладіть на картинку сонечко і хмари. Куди ви викладете сонечко і хмари? На небо.
А навколо будинку виросли квіти. Де ви розкладіть квіти? На землі навколо будинку.
Скільки у вас будинків? Один будинок. Скільки квітів? Багато квітів. Скільки сонечок? Одне сонечко. Скільки хмар? Дві хмари.
Аплікація «Вікна»
– От нові красиві будинки. Але як у них заселяти мешканців? Вікон немає! Давайте зробимо вікна для цих будиночків. Ось вікна — квадрати. Приклейте їх у потрібному місці.
Парні картинки «Будиночки»
– Ось картинки загубилися. Знайдіть точно таку ж картинку.
Діти знаходять точно таку ж картинку як у них. Картинки розкладаються на килимі, а їх пари лунають дітям.
Дидактичний вправа «Високий-низький будиночок»
– Перед вами будиночки. Давайте їх порахуємо. Один, два, три. Подивіться, який з будиночків найвищий? А який найнижчий? Порахуйте, скільки поверхів у найвищому будиночку? Скільки поверхів у самому низькому будиночку? Скільки поверхів у середньому будиночку?
– Зараз я накрию хусточками всі три будиночки, а ви отгадаете, де який будиночок захований. Під яким хустинкою захований найнижчий будиночок? Найвищий? Середній будиночок?
Гра з прищіпками «Красивий паркан»
Ось дощечки, а ось прищіпки. Давайте зробимо з них красивий паркан для наших будиночків.
Динамічна пауза «На будівництві»
– Нам потрібно перенести на будівництво будівельний матеріал. Допоможете?
Діти переносять великий будівельний матеріал з одного місця в інше, долаючи перешкоди (пеньки, «калюжі» і т. п.)
Конструювання «Виклади будиночок»
– На картинках намальована схема будиночка, який ви самі викладіть-побудуєте. Беріть деталі і викладайте їх в потрібному місці на схемі. Де намальована трикутний дах — туди прикладіть кольоровий трикутник, де квадратне вікно — прикладіть квадрат.
Вправа «Які звуки ви чуєте вдома?»
Як свистить чайник? З-з-с.
Як дзвенить будильник? З-з-з.
Як капає вода з крана? Кап-кап-кап
Як тато працює дрилем? Ж-Ж-ж.
Як гуде пилосос? У-у-у.
Як гості стукають у двері? Тук-тук-тук.
Малювання пальчиками «Запали вогні у вікнах будинків»
– Настав вечір, стало темно. Потрібно включити світло і тоді запалають яскравим світлом вікна в будинках. Занурюйте пальчик в жовту фарбу і приставляємо до віконця.
Музична пальчикова гра «Є в лісі з колод будинок»
Проводиться пальчикова гра під аудіозапис Желєзнова.
Ліплення «Драбина»
– Потрібно полагодити стару драбинку, у якій зламалися сходинки. Тут у нас приготовано пластилін. Акуратно розкочуйте тонкі ковбаски і приделывайте їх до нашої драбинці.
Вгору по драбинці крокуємо
Всі сходинки порахуємо:
Раз, два, три, чотири, п’ять —
Дуже весело вважати!
Раз, два, три, чотири, п’ять —
Дуже весело крокувати!
Дидактична гра «Підбери ключик до замочку»
Діти під музику підбирають ключики до замків однакового кольору і відкривають їх.
Будиночок на лужочке,
Всі двері на замочку.
Ключики все підберемо
І хатинку отопрем.
Дидактична гра «Чий будиночок»
– На картинці зображені три будиночки — високий, нижче і низький. Дітям лунають три фігурки — жираф, бегемот і змія.
Діти, подумайте, хто в коком будиночку живе? В якому будиночку живе жираф? У найвищому будиночку. Чому ви так вирішили? А в якому будиночку живе бегемот? Бегемот живе в будиночку нижче. Чому? Який будиночок підійде для змії? Для змії підійде будиночок найнижчий. Чому?
Скачати конспект заняття і тематичну добірку ігор, картинок і вправ на тему «Дім» для дітей 2-3 років