Інтегроване заняття з художньої літератури, розвитку мовлення та малювання у 2-й молодшій групі «Кошенятка і рукавички»

Конспект інтегрованого заняття з художньої літератури, розвитку мовлення та малюванню у другій молодшій групі, тема: «Кошенятка і рукавички»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії.

Цілі:

Познайомити дітей з англійської потешкой «Рукавички» в перекладі С. Я. Маршака.
Згадати знайомі дітям російські потішки, назви пальчиків.
Вчити дітей бачити взаємозв’язок між змістом твору і його назвою, знаходить подібності та відмінності між подібними речами (рукавички).
Розвивати інтонаційну виразність мовлення, уміння емоційно сприймати зміст потішки.
Удосконалювати вміння дітей давати повні відповіді на запитання.
Вправляти в рівномірному акуратному забарвлення.
Розвивати творчість, дрібну і загальну моторику.
Виховувати інтерес до літератури і малювання.

Обладнання:

Іграшки «Кошенята» і «Кішка».
Рукавички і рукавиці.
Заготовки для малювання з контуром рукавичок.
Кольорові олівці.

Інтегроване заняття з художньої літератури, розвитку мовлення та малювання у 2 й молодшій групі «Кошенятка і рукавички»

(В архіві з конспектом знаходиться повнорозмірне фото заготовки).

Хід заняття:

З давніх часів батьки розповідали своїм дітям веселі віршики-потішки щоб розвеселити, потішити і чогось навчити своїх малюків.
Рябята, давайте згадаємо знайомі потішки. Про воду, про півника, про сонечку. (Діти хором та по одному розповідають напам’ять знайомі потішки).

Діткам в далекій країні Англії батьки теж розповідають віршики-потішки. Дуже подобається англійською дітям потешка «Три маленьких кошеняти». Як ви думаєте, про кого ця потешка? Чому ви так вирішили? Але ми з вами не знаємо поки англійської мови, і тому не зможемо прочитати потешку про кошенят. Але зате дитячий письменник Самуїл Якович Маршак добре знав англійську мову і дуже любив дітей, тому перевів цю потешку на нашу рідну російську мову. Тільки назва у потішки він змінив. Вона стала називатися «Рукавички». Як ви думаєте, чому? У потешке піде мова не тільки про кошенят, але і про рукавичках. Але давайте швидше дізнаємося, що сталося з кошенятами і рукавичками.

Читання потішки

(Можна супроводжувати показом настільного театру м’якими іграшками).

Втратили кошенятка
На дорозі рукавички
І в сльозах прибігли додому.
– Мама, мама, прости,
Ми не можемо знайти,
Ми не можемо знайти
Рукавички!

– Втратили рукавички?
От дурні кошенятка!
Я вам нині не дам пирога.
Мяу-мяу, не дам,
Мяу-мяу, не дам,
Я вам нині не дам пирога!

Побігли кошенятка,
Відшукали рукавички
І, сміючись, прибігли додому.
– Мама, мама, не гнівайся,
Бо знайшлися,
Тому що знайшлися
Рукавички!

– Відшукали рукавички?
От спасибі, кошенятка!
Я за це вам дам пирога.
Мур-мур-мур, пирога,
Мур-мур-мур, пирога,
Я за це вам дам пирога!

Питання дітям:

Яка неприємність трапилася у кошенят?
Де вони втратили рукавички?
Як змінився настрій у мами, коли вона дізналася про втрату рукавичок?
Як змінилося настрої у мами, коли кошенятка знайшли рукавички?
Ніж на радощах зібралася пригостити кошенят мама?

Дидактичний вправа «Скажи так, щоб зрозуміти настрій»

Хлопці, як ви думаєте, що відчували кошенята, коли втратили рукавички і розповідали про це мамі? Їм було сумним шкода втрачених рукавичок, вони боялися розсердити маму. Як вони говорили, з яким настроєм?Постарайтеся повторити слова кошенят так, щоб всі здогадалися, яке у них настрій, що вони відчувають? (Відповідає дитині дається в руки іграшка «Кошеня»).

– Мама, мама, прости,
Ми не можемо знайти,
Ми не можемо знайти
Рукавички!

Але потім кошенятка знайшли рукавички. Змінилося їх настрій? Що вони відчували? Радість. Що говорили мамі? Скажіть ці слова так, щоб всі здогадалися, яке у них настрій, що вони відчувають? (Відповідає дитині дається в руки іграшка «Кошеня»).

– Мама, мама, не гнівайся,
Бо знайшлися,
Тому що знайшлися
Рукавички!

А як розмовляла з котятками мама, дізнавшись про втрату рукавичок? Сердито. скажіть слова мами сердито. (Відповідає дитині дається іграшка «Кішка»).

– Втратили рукавички?
От дурні кошенятка!
Я вам нині не дам пирога.
Мяу-мяу, не дам,
Мяу-мяу, не дам,
Я вам нині не дам пирога!

Як змінився голос і слова мами, коли рукавички знайшлися? Мама зраділа, розвеселилася, подобрішала. Скажіть слова мами-кішки радісно. (Відповідає дитині дається іграшка «Кішка»).

Динамічна пауза «Кошенята»

Вихователь бере на себе роль кішки, діти – кошенята.Виконуються дії по тексту.

Кошенята осторонь сидять, кошенята і на кішку дивляться.
Ой, як багато кицьок тут, кігтиками підлогу скребуть
Кішка вийшла погуляти, а котяток не бачити
Тільки Кішка засинає – дітки відразу вибігають.

Розглядання рукавичок і рукавиць

Погляньте, хлопці, що це? Рукавички і рукавиці.

Вони схожі і різні. Чим відрізняються рукавички від рукавиць? Порахуйте, скільки будиночків для пальчиків у рукавички? П’ять. Для кожного пальчика свій будиночок. Згадайте назви пальчиків. Великий, вказівний, середній, безіменний, мізинець. Порахуйте, скільки будиночків для пальчиків у рукавиці ? Два. Для якого пальчика окремий будиночок? Для великого пальчика. А всі інші містяться в одному будиночку.

Чим схожі рукавички на рукавиці? Вони потрібні, щоб не мерзли руки.

Пальчикова гімнастика «Кошенята»

Долоньки складаємо, пальці притискаємо один до одного. Лікті спираються об стіл.

У нашої кішечки є десять кошенят,

Похитуємо руками, не роз’єднуючи їх.

Зараз всі кошенята по парам стоять:
Два товстих, два спритних,
Два довгих, два хитрих,
Два самих маленьких
І найкрасивіших.

Постукуємо відповідними пальцями один про одного (від великого до мізинця).

Малювання «Розфарбуємо рукавички»

Діти, у вас є намальовані рукавички. Але вони білого кольору. без візерунків. Давайте прикрасимо рукавички: намалюємо візерунки, закрасимо будиночок для кожного пальчика.

Скачати конспект інтегрованого заняття з художньої літератури, розвитку мовлення та малювання у 2-й молодшій групі дитячого саду, тема: «Кошенятка і рукавички»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання