Інтегроване заняття з ознайомлення з навколишнім, розвитку мовлення та образотворчої діяльності в середній групі, тема: «Каша – наше здоров’я»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь ДНЗ №1 р. Феодосія.
Цілі:
Формувати у дітей уявлення про користь каші в раціоні дитячого харчування;
Закріпити вміння називати і розрізняти назви круп і каш.
Закріпити уміння співвідносити іменник з прикметниками.
Вчити розуміти зміст прислів’їв і вміння пояснювати іншим.
Продовжувати вчити дітей малювати прямі лінії і кола в межах заданої форми (тарілки).
Закріплювати вміння виконувати роботу акуратно.
Обладнання:
Різні крупи, аркуші паперу у вигляді тарілки (коло з полями), кольорові олівці, клей, пензлик, підставка для пензлика, підкладні аркуші.
Діти працюють на занятті «Каша – наше здоров’я»
Хід заняття:
Загадка про кашу
Крупу в каструлю насипають,
Водою заливають холодною
І ставлять на плиту варитися.
І що тут може вийти?
(Каша)
Всі хвилиночку уваги,
Зараз перевіримо ваші знання.
У мене ось тут крупа,
Та не знаю – яка.
Я хочу у вас дізнатися.
Дидактична гра «Впізнай і назви крупу»
Всі крупи дізналися і правильно назвали.
Ви і далі не позіхайте – тепер каші називайте.
Дидактична гра «Скажи правильно»
Я називаю крупу, а ви говорите, як називається каша, приготовлена з цієї крупи:
Каша з рису – рисова каша;
Каша з гороху – горохова каша;
Каша з кукурудзи – кукурудзяна каша;
Каша з гречки – гречана каша;
Каша з вівса – вівсяна каша ;
Каша з пшона – пшоняна каша;
Каша з манки – манна каша ;
Каша з перловки – перлова каша;
Каша з ячменю – ячна каша.
Ну, а тепер ми розповімо вам про кашу –
І про вашу, і про нашу.
Багато різних варять каш –
І розповідь про це наш!
Гречана каша
Це гречана каша.
Цю кашу любить Саша.
Не буває в полі тихо,
Якщо там росте гречка.
Бджілки на неї летять,
Взяти нектар вони хочуть.
Пшоняна каша
До чого смачна вона,
Ця каша з пшона!
З чого взялося воно –
Жовтувате пшоно?
Простіше немає для нас питання.
Знай: пшоно – крупи з проса!
Манна каша
Наша каша хороша
Для будь-якого малюка.
З маслом, рум’яна,
Наша каша манна!
Кукурудзяна каша
Вранці Катю годують смачною
Теплою кукурудзяною кашею.
Росли в полі не на грядці
Кукурудзяні качани.
Кукурудза всякий раз
Виростає вище нас!
Перлова каша
Познайомтеся з кашею нової:
Всі звуть її перлової.
Якщо запитають мене:
«Каша з ячменю?»
У мене відповідь готовий:
Так, звуть її перлової!
Вівсяна каша
Він не в далеких країнах рос –
Чудовий овес!
Ріс овес у нас в окрузі,
А не де – небудь на півдні!
Хороводная гра «Раз, два, три – горщик кашу вари»
Вибираються діти, які будуть молоком, сіллю, цукром, крупою, інші горщик. Коли називають інгредієнт, необхідний для каші, дитина виходить у центр кола. А коли вийдуть всі, вони беруться за руки і ведуть усередині нашого хороводу свій хоровод.
Раз, два, три – ти горщик наш вари.
Молоко ми наллємо, до кипенья доведемо.
Раз, два, три – ти горщик наш вари.
Кашу треба посолити, так і покласти цукор.
Раз, два, три – ти горщик наш вари.
Ми крупу насипаємо, дружно всі перемішаємо.
Раз, два, три – ти горщик наш вари.
Пріє Каша «пух – пух – пух»
Для друзів і для рідних.
Ми всі дружно поїмо,
І гостей всіх почастуємо.
Каша вийшла-то у нас –
Просто клас!
– А що ми з вами забули покласти в кашу? (масло) А є таке прислів’я: «Кашу маслом не зіпсуєш» Як ви її розумієте? (з маслом смачніше)
– А що ще можна додати в кашу, щоб вона стала ще смачніше? (фрукти, горіхи, ягоди)
Краще каші немає на світі,
Обійди весь білий світ!
Люблять дорослі і діти,
Їсти кашу на обід.
У каші багато вітамінів,
Каша нам завжди потрібна,
У кожному будинку, в кожній кухні,
Каша бути завжди повинна!
Так чому ж каша корисна? Чому її треба їсти?
А в народі кажуть «Гарна каша та мала чаша» Як ви розумієте?
А про якихось людей кажуть «він каші не їв»?
(про слабких)
В давнину існував звичай – в знак примирення з ворогом варити кашу. Без каші мирний договір вважався недійсним. З тих пір про незговірливих людей кажуть: «З ним каші не звариш».
Динамічна пауза «Варись, каша!»
Варись, варись, каша!
Варись скоріше!
(Водимо вказівним пальцем однієї руки по долоні іншої)
Будемо їсти кашу,
Ми станемо сильнішими.
(Згинаємо руки в ліктях, стискаючи пальці в кулаки)
Пух-пух! Пух-пух!
Ми станемо сильнішими.
(«Поличка» піднімаємо, опускаємо 2 р. Показуємо кулачки)
Ми почастуємо кашею
Мишок під віконцем,
(Простягаємо руку вниз – в сторони. Показуємо вушка)
Песика Аркашку
(Показуємо лапки песика).
І кота Тимошку.
(Виставляємо лапки вперед по черзі)
Так, так! Так, так!
(4 бавовни)
І кота Тимошку
(Лапки кота)
Їжте на здоров’я!
(Розгорнуті руки вниз – в сторону)
Образотворча діяльність «Тарілка каші»
Дітям пропонується готова форма у вигляді тарілки з полями. На цих полях діти малюють візерунки (наприклад вертикальні лінії, що чергуються колами). Потім всю тарілку, крім розфарбованих полів, дитина намазує клеєм і посипає крупою. Крупу дитина вибирає сам, а вихователь просить пояснити вибір (наприклад, я взяв гречану крупу, тому що більше всього люблю гречану кашу).
Скачати конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім, розвитку мовлення та образотворчої діяльності в середній групі дитячого саду «Каша – здоров’я наше!»