Інтегроване заняття «Чарівний клубочок»

Конспект інтегрованого заняття для дітей другої молодшої групи, тема: «Чарівний клубочок»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Закріпити знання про знайомих казках, їх назвах і героїв.
Формувати стійкі уявлення про колір, кількість, величиною.
Вправляти дітей в рахунку і позначення цифрою результатів рахунку.
Вправляти у вживанні слів-назв звірів і їхніх дитинчат.
Закріпити вміння дітей орієнтуватися в просторі і позначати словами одного положення предмета відносно іншого.
Розвивати мовлення, мислення, зорове і слухове зосередження, дрібну і загальну моторику.
Виховувати інтерес до казок.

Обладнання:

Клубок ниток.
Картинка-заготівля з зображенням курочки і гнізда, клеючі олівці, силуетні малюнки із зображенням одного помаранчевого і трьох білих яєць.
Каси цифр з цифрами«1», «2», «3».
Настільний театр «Теремок».
Кольорові силуетні малюнки героїв казки «Колобок» і картинка-тло з зображенням їх тіней.
Площинні геометричні фігури (коло, овал, трикутник, квадрат, прямокутник) різних кольорів (червоний, жовтий, зелений, синій).
Кольорові силуетні зображення тарілок, чашок, ложок трьох розмірів.
Шапочки героїв казки «Ріпка» для драматизації.
Аудіозаписи.

Хід заняття:

– Хлопці, у мене в руках чарівний клубочок. Ось він. З його допомогою ми відправимося в подорож. Але спочатку ми всі назвемо клубочку своє ім’я, познайомимося з ним. (Під спокійну музику клубочок передається дитині, яка називає своє ім’я і передає клубочок далі).

– От тепер ми всі познайомилися один з одним і можемо вирушати в подорож по казках. Ви любите казки? А які казки ви знаєте?

Казка «Курочка Ряба»

– Чарівний клубок привів нас до першої казці. Відгадайте загадку і дізнаєтеся назву казки:

Як-то мишка невеличка
На підлогу скинула яєчко.
Плаче баба, дід плаче.
Що за казка, дай відповідь!

Аплікація «Гніздо Курочки Ряби»

– Наклейте у гніздо Курочки Ряби одне золоте яєчко і три простих яйця.

Інтегроване заняття «Чарівний клубочок»

Дидактичний вправа «Позначити цифрою»

– Перед вами цифри. Назвіть їх. 1, 2, 3.
Покажіть таку цифру, скільки золотих яєць у курочки Ряби. Одне золоте яйце у Курочки Ряби.
Покажіть таку цифру, скільки простих яєць у курочки Ряби. Три простих яйця у Курочки Ряби.

Казка «Колобок»

– Пора слідом за клубком вирушати на зустріч з наступною казкою.

Я від бабусі пішов,
Я від дідуся пішов,
Відгадайте без підказки,
З якої пішов я казки?

Дидактична гра «Знайди тінь»

– Розкладіть героїв казки на їх тіні.

Інтегроване заняття «Чарівний клубочок»

Інтегроване заняття «Чарівний клубочок»

– На яку геометричну фігуру схожий колобок? На коло. А які ще ви знаєте геометричні фігури? Овал, квадрат, трикутник, прямокутник.

(Дітям роздаються площинні геометричні фігури, вихователь просить назвати фігуру і її колір).

Казка «Маша і ведмідь»

– До якої ж казці тепер приведе нас чарівний клубочок?

Маша по лісу гуляла,
Заблукала, загубилася.
До Мишка в будиночок забрела,
Разом з Мішенькой жила.

Дидактичний вправа «Звірі і дитинчата»

– Давайте згадаємо лісових звірів, що живуть по сусідству з Мишком. Тільки будемо називати і звірів і їхніх дитинчат.

Заєць — зайченята,
Вовк — вовченя,
Білка — білченя,
Лисиця — лисеня,
Їжак — ежонок,
Ведмідь — ведмежа.

Казка «Теремок»

– З якою ще казкою нам доведеться зустрітися?

Він з колод, дощок,
Він не низький, не високий.
Звірі різні бігли,
Його в полі побачили.
Оселилися, стали жити,
Пісні співати і не тужити.
У цьому будинку без турбот
Жили звірі, тільки от,
Ведмідь до них прийшов потім,
Поламав звіриний будинок.

Динамічна пауза «Хто як до терему прийшов?»

Як мишка до терему прибігла, покажіть.
(Біг дрібним кроком на носочках)

Як жаба до терему прийшла, покажіть.
(Стрибки з просуванням вперед з положення сидячи навпочіпки)

Як заєць до терему прийшов, покажіть.
(Стрибки на носках на двох ногах з просуванням уперед, руки зігнуті перед грудьми)

Як лисиця до терему прийшла, покажіть
(Біг на носочках з м’якими поворотами корпуса)

Як вовк до терему прийшов, покажіть.
(Біг з випадами, зігнуті в ліктях руки по черзі виставляються вперед)

Як ведмідь до терему прийшов, покажіть.
(Ходьба перевалюючись з ноги на ногу, злегка зігнуті руки розставлені в сторони)

Дидактична гра «Де сховались звірі?»

Де сховалася мишка? За теремком.
Де сховалася жаба? Під теремком.
Де сховався заєць? На теремку.
Де сховалася лисиця? Біля теремка.
Де сховався вовк? На теремку.

– А яка казка наступна?

Казка «Три ведмеді»

Біля лісу на узліссі
Троє їх живе в хатинці.
Там три стільця і три гуртки.
Три ліжка, три подушки.
Вгадайте без підказки,
Як названье цієї казки?

Дидактична гра «Накрий стіл для трьох ведмедів»

– Підберіть кожному ведмедю підходящі за розміром тарілки, ложки і чашки.

Інтегроване заняття «Чарівний клубочок»

У кого буде все найбільше? У тата-ведмедя.
А у кого все буде саме маленьке? У Мишка.
А у мами-ведмедиці все буде середнє.

– Ось і остання казка нас чекає.

Казка «Ріпка»

Дід ростив його з душею
Виріс овоч превеликий.
Довго він її тягнув,
Не вистачало Дедке сил.
Прибігла Баба, Внучка,
Допомагала Кішка, Жучка.
Мишка до них прийшла на допомогу –
Дружно витягли овоч.

Гра-драматизація за казкою «Ріпка»

Діти надягають шапочки героїв казки і виконують дії по її утриманню.

– Наше заняття закінчене. Чарівний клубочок хоче попрощатися з кожним із вас.

Скачати конспект інтегрованого заняття для дітей з 2-ої молодшої групи, тема: «Чарівний клубочок»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання