Ігрове заняття «Вірші. Ослик, ослик, де твій хвостик?»

Зміст

Конспект ігрового заняття для дітей ясельної (1-ої молодшої групи, тема: «Вірші. Марина Дружиніна «Ослик, ослик, де твій хвостик?»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.

Цілі:

Вчити дітей емоційно сприймати вірші, розуміти зміст гумористичних поетичних текстів.
Формувати стійкі уявлення про колір, форму, кількості, величини, геометричні фігури.
Навчати дітей змінювати силу голосу, користуватися тихим і гучним голосом.
Закріплювати вміння відраховувати заданий цифрою кількість предметів.
Вдосконалювати навички малювання олівцем, наклеювання, ліплення.
Розвивати мовленнєвий слух і поетичний слух, дрібну моторику, мислення, координацію рухів.
Виховувати інтерес до літератури.

Обладнання:

Книга Марини Дружиніної «Ослик, ослик, де твій хвостик?». Коробка у вигляді книги.
Мотузочка, що зображає хвостик.
Картинка з зображенням чотирьох віслюків з накидками синього, червоного, жовтого і зеленого кольору; хвостики з бантиками цих квітів.
Кольорові силуетні зображення котів у різних позах, намальовані на білому картоні їх чорні тіні.
«Чудесний мішечок» з фігурками з набору «Ферма».
Вирізані з білого картону «кістки» для рахунку.
Посібник для дихального вправи: з коричневого картону вирізані «дрова», між ними вклеєні «язики вогню» з червоних серветок.
Кольорові прищіпки, силуетне зображення корови без ніг з щільного картону.
Картинка-тло з зображенням хмаринки з крапельками, олівці синього кольору.
Кольорові ґудзики двох розмірів, картинки із зображенням папугу з колами, відповідними кольору і розміру гудзиків.
Силует будки, вирізані з паперу кола, кістки, трикутники-морди, клей.
Солоне тісто коричневого кольору, серветки червоного кольору.
Волоті і совочки. Парасольки. Барабани.
Аудіозаписи: «У корови немає інших турбот».
Розрізані на кілька частин силуети глечика з кольорового паперу, аркуш паперу, обладнання для наклеювання.

Хід заняття:

Гра-вітання «Наші розумні головки»

Наші розумні головки
Будуть думати багато, вправно.
Вушка будуть слухати,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляються,
Один одному посміхаємося.

Сюрпризный момент «Чарівна книжка»

– Ця книга не проста, а чарівна. Вона буде приходити до нас у гості і дарувати різні цікаві книги. Відкриємо і подивимося, яку книгу ми шануємо сьогодні.
Цю книгу написала Марина Дружиніна. В цій книзі не казка, не розповідь, а вірш, називається він «Ослик, ослик, де твій хвостик?».

Читання уривка з вірша

(Супроводжується показом ілюстрацій з книги).

Якщо вам смішинка в рот
Раптом випадково потрапить,
Не гнівайтесь, не бурчіть,
Хохочите, хохочите!
– Віслюк, ослик!
Де твій хвостик?
– Хвостик мій пішов гуляти,
Він повернеться рівно в п’ять!
Повз нас пройшли овечки,
Не сказали ані словечка.
Невже у овечок
Не знайшлося для нас слівець?
Як же дощику не лінь
Накрапувати четвертий день?
– Дощик, милий, благаємо!
Відпочинь! Ми погуляємо!
Песик в будиночку сидить
Та в віконце дивиться.
– Де ж дорогі гості?
Я їм приготував кістки!

– А зараз я пропоную вам ще раз послухати цей вірш. Та не просто послухати, а ще й пограти, повеселитися.

Якщо вам смішинка в рот
Раптом випадково потрапить,
Не гнівайтесь, не бурчіть,
Хохочите, хохочите!

Дидактичний вправа «Хіханьки-хаханьки»

Дітям пропонується вимовити звук «Х» у різних складах.

Ха-ха-ха
Хі-хі-хі
Хо-хо-хо
Хи-хи-хи
Хе-хе-хе

– Віслюк, ослик!
Де твій хвостик?
– Хвостик мій пішов гуляти,
Він повернеться рівно в п’ять!

Дидактична гра «Підбери хвостик»

На картинці зображені ослики без хвостів в капелюхах різного кольору. Діти повинні підібрати їм хвости з бантиками того ж кольору.

Ігрове заняття «Вірші. Ослик, ослик, де твій хвостик?»

Рухлива гра «Передай хвостик»

Мотузочка з пензликом або бантиком на кінці, що зображає хвостик, передається дітьми один одному із рук в руки.

Повз нас пройшли овечки,
Не сказали ані словечка.
Невже у овечок
Не знайшлося для нас слівець?

Дидактичний вправа «Чудесний мішечок»

– Хлопці, в цьому мішечку лежать фігурки овечкіних друзів. Потрібно дістати їх і назвати. Ми знайдемо в чудовому мішечку багато слів для овечки – назви її товаришів.

Аплікація «Овечка»

На картинку фон діти наклеюють шматочки вати.

Ігрове заняття «Вірші. Ослик, ослик, де твій хвостик?»

– Про що мяучишь голосно, кіт?
– Про те, що життя сповнене турбот.
– Про що чирикнул горобець?
– Коти стають наглей!

Дидактична гра «Знайди тінь»

– Розкладіть котів на їх тіні. Покажіть кота, який спить, сидить, підняв хвіст догори.

Ігрове заняття «Вірші. Ослик, ослик, де твій хвостик?»

Ігрове заняття «Вірші. Ослик, ослик, де твій хвостик?»

– Про що ти, кінь, іржеш і іржеш?
– Про що я ржу, ти не зрозумієш…

Конструювання «Стайня»

– Будинок, де живуть коні, називається «стайня». Побудуйте стайню з різнокольорових геометричних фігур. Прикладайте кольорові фігури до їх зображенню.
Покажіть фігуру синього кольору. Це трикутник. Скільки трикутників? Один трикутник.
Покажіть фігури жовтого кольору. Це квадрати. Скільки квадратів? Два квадрата.
Покажіть фігури червоного кольору. Це прямокутники. Скільки прямокутників? Два прямокутника. Зробіть з пальчика указку і покажіть їм трикутник, квадрат, прямокутник.

– А що корова там мукає?
– Знову закритий рем-м-мо-о-нт копит!

Гра з прищіпками «Корова»

– З допомогою прищіпок зробимо корові ноги — дві спереду і два ззаду. Порахуйте, скільки ніг у корови? Всього чотири ноги. І не забудьте приробити корові хвоста. Як їй мух відганяти без хвоста?

Музично-ритмічне вправа «У корови немає інших турбот»

Діти стукають у барабани під однойменну пісню.

– А ти що крикнув, папуга?
– Давай спочатку починай!

Гра з гудзиками «Папуга»

– Розкладіть гудзики на круги відповідного кольору і розміру.

Ігрове заняття «Вірші. Ослик, ослик, де твій хвостик?»

Звуконаслідування

Кіт: мяу-мяу.
Воробей: чик-чирик, чирик-чик-чик.
Кінь: ііі-го-го.
Корова: му-уууу.

Як же дощику не лінь
Накрапувати четвертий день?
– Дощик, милий, благаємо!
Відпочинь! Ми погуляємо!

Пальчикова гімнастика «Дощик»

Крапля раз, крапля два,
Крапля повільно спершу –
Кап, кап, кап, кап
(Діти супроводжують ці слова повільним, легким постукуванням подушечками вказівних пальців по столу)

Стали краплі встигати.
Крапля краплю підганяти –
Кап, кап, кап, кап
(Постукування частішають і посилюються, беруть участь всі пальці)

Парасолька мерщій розкриємо,
Від дощу себе вкриємо.
(Піднімають руки над головою, долоні притиснуті один до одного. Імітація розкриття парасольки – розвести в сторони лікті, не відриваючи долонь один від одного)

Малювання «Дощик»

Проведіть синім олівцем лінії від крапельки до землі, намалюйте дощик.

Рухлива гра «Сонечко і дощик»

Діти, почувши звуки дощу ховаються під парасольки. Коли звук припиняється, виходять з-під парасольок.

Песик в будиночку сидить
Та в віконце дивиться.
– Де ж дорогі гості?
Я їм приготував кістки!

Дидактичний вправа «Порахуй і розклади кістки»

Дітям пропонується розкласти кістки в тарілочки, відповідно цифрами на них.
Скільки кісточок ви покладете на тарілочку з цифрою «1»? А скільки кісточок ви покладете на тарілочку з цифрою «2»? Скільки кісточок ви покладете на тарілочку з цифрою «3»?

Аплікація «Песик у будиночку сидить»

На картонний силует будки діти наклеюють коло-вхід, трикутник-морду (загинають куточки-вушка) і кісточку.

Чому дрова горять?
Чому вони тріщать?
– Щоб нам було тепло,
І затишно, і світло.

Дихальна вправа «Розд вогонь»

Діти дмухають на «вогонь» з різною силою, намагаючись не роздувати щоки.

Ліплення «Багаття»

З солоного тіста коричневого кольору діти ліплять прямим розкочуванням товсті ковбаски-дрова, складають їх гіркою. Потім рвуть серветки червоного кольору і роблять з них вогонь.

Тихіше, тихіше, тихіше,
Нашу маму не будіть.

Дидактичний вправа «Говори тихіше»

Дітям пропонується повторити фразу «Тихіше, тихіше, тихіше» спочатку голосно, потім тихіше, ще тихіше і пошепки.

Наша мама так втомилася,
Навіть нас лаяти не стала
За кисіль розлитий,
За розбитий глечик.
Нехай мама спить. А ми удвох
Всі склеим, витремо, приберемо.

Вправа «Подмети сміття»

Діти змітають іграшковими мітелками сміття в совочки.

Дидактична гра «Склеим розбитий глечик»

Вирізані з кольорового паперу «глечики» розрізані на 2-3 частини (різної складності) пропонується дітям «склеїти» – скласти так, щоб вийшов цілий «глечик».

Скачати конспект ігрового заняття для дітей ясельної (1-ої молодшої групи дитячого садка, тема: «Вірші. Марина Дружиніна «Ослик, ослик, де твій хвостик?»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання