Ігрове заняття для дітей третього року життя, тема: «Мишка та мишеня»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Познайомити дітей з літературними творами про мишках.
Познайомити дітей з формою кулі і куба.
Закріпити знання про кількості (один-багато) і величиною (великий-маленький). Про знайомих кольорах (червоний, жовтий, зелений).
Продовжувати вчити дітей орієнтуватися у просторі (верх-низ, навколо), розуміти і виконувати словесну інструкцію.
Формувати вміння розгортати солоне тісто круговими і прямими рухами долонь, наклеювати деталі зображення в потрібне місце.
Розвивати дрібну моторику кистей рук.
Виховувати доброзичливі відносини з однолітками.
Обладнання:
Іграшки, що зображують мишей за кількістю дітей (одна більше за інших).
Малюнки, що зображують мишок в сукнях різного кольору, вирізані з паперу бантики тих же кольорів, клей-олівець.
Циферблат з підвішеними «гирями»- пляшками з-під йогурту.
Аудіозаписи: «Пісня мишки», «Кішки-мишки», «Гра з мишкою», «Колискова» Моцарта.
Солоне тісто жовтого і рожевого кольору, іграшкові ножі, олівці.
Коробки з вирізаними круглими і квадратними отворами, кульки та кубики відповідного розміру.
Пшениця, ложки, каструлі і тарілки з лялькової посуду.
Три будиночка, фігурки собаки, кота, мишки.
Намальована на аркуші паперу звивиста доріжка, картонний силует мишки.
Лавочка, килимки, «тунель».
Бубни, будівельний матеріал.
Малюнок мишки в колі-«нірці», олівці.
Хід заняття:
Вітання
Ось прийшла до нас мишка в гості,
Начепила бант на хвостик.
Дзень, дзень, донна, донна,
А сьогодні … (ім’я дитини) будинку?
Аплікація «Бантик для мишки»
– Подивіться на мишок в ошатних сукнях. Якого кольору сукню у твоєї мишки? А у твоїй? Тепер потрібно підібрати мишці бантик такого ж кольору, як і плаття. Прикладіть бантик до хвостика мишки. А тепер намажте бантик клеєм і приклейте до хвостика.
Порівняння за величиною мишки і мишеняти
Мишка прийшла не одна, а разом зі своєю дитиною — мишеням. Який за величиною мишеня? Маленький. А яка за величиною мишка? Мишка велика.
Хто великий? Мишка. Хто маленький? Мишеня.
Дидактична гра «Мишеняти на руки візьмемо»
Мишеняти на руки візьми і вище підніми.
Мамі золотком однієї помахай над головою.
Мишеняти на підлогу поклади і навколо гуляти йди.
По всій кімнаті пройдися, а потім до нього повернись.
Мишеня все сидів і чекав, нікуди не втік.
На руки його візьми, міцно-міцно обійми.
Мишеняті хочеться поспати, мишеня треба заколисати:
«Баю-бай, баю-бай, швидше засинай».
Слухання музики «Колискова» Моцарта
Діти слухають аудіозапис.
Динамічна пауза «Гра з мишкою»
Діти виконують рухи під текст пісні.
Дидактична гра «Хто в будиночку живе?»
Перед дітьми виставляються три будиночка.
Стоїть будиночок-теремок.
Він не низький, не високий.
Хто-хто в теремочку живе?
(Діти стукають кулачками).
Гав-гав! Хто там?
Гав-гав!Хто до нас?
Ви здогадалися, хто в теремочку живе? Собака.
Стоїть будиночок-теремок.
Він не низький, не високий.
Хто-хто в теремочку живе?
Мяу-мяу! Хто там?
Мяу-мяу! Хто до нас?
Ви здогадалися, хто в теремочку живе? Кішка.
Стоїть будиночок-теремок.
Він не низький, не високий.
Хто-хто в теремочку живе?
Пі-пі-пі! Пі-пі-пі!
Хто в будиночку сидить?
Хто в будиночку пищить?
Там мишка сидить, це вона пищить.
Вправа «Насип зернятка для мишеняти»
– Треба погодувати мишеняти зернятками. Ось я кладу на кожну тарілочку по одному зернятку. Скільки зерняток на тарілочці? Одне зернятко. Це мало — мишеня не зможе наїстися одним зернятком. Потрібно покласти на тарілочку багато зернят. Візьміть ложки і насипте крупу з каструлі в тарілочку для мишеняти.
Дидактичний вправа «Проведи мишеняти до нірці»
На аркуші паперу намальована звивиста доріжка, по якій діти проводять «мишеняти» – картонний силует.
Динамічна пауза «Миші і годинник»
Вихователь показує дітям циферблат з підвішеними «гирями» і просить підійти дітей.
Вийшли миші як-то раз
Подивитися, котра година.
Раз-два-три-чотири.
(Плескають в долоні)
Миші смикнули за гирі
(Смикають за гирі)
Раптом пролунав страшний дзвін
Вихователь б’є в барабан)
Втекли мишки геть.
(Діти тікають в обійми до батьків)
Ліплення із солоного тіста «Частування для мишей»
З солоного тіста жовтого кольору діти розгортають шар, придавлюють долонею і роблять дірки залишаючи відбитки тильного боку олівця.
З солоного тіста рожевого кольору розкачують ковбаску і іграшковими ножами розрізають на шматочки.
Дидактична гра «Кубики і кулі»
– Мишеня любить все в нірку тягнути. Ось натаскал кубики і кулі. А в нірку затягти не може. Допоможіть йому. Кулі проштовхуйте в круглий отвір. А кубики — ось в таке квадратне отвір.
Читання казки Віталія Біанкі «Лис і мишеня»
— Мишеня, Мишеня, чому в тебе ніс брудний?
— Копав Землю.
— Для чого копав землю?
— Норку робив.
— Для чого норку робив?
— Від тебе, Лис, ховатися.
— Мишеня, Мишеня, підстережу я тебе!
— А у мене в нірці спаленька.
— Їсти захочеш — вилізеш!
— А у мене в нірці кладовочка.
— Мишеня, Мишеня, а я твою норку разрою.
— А я від тебе в отнорочек — і був такий!
Малювання олівцями «Сховай мишку»
– Щоб ліс не знайшов вхід в мишачу нірку, давайте сховаємо її.
Діти зафарбовують олівцем вхід у нірку.
Динамічна пауза «Кішки-мишки»
Під однойменну пісню діти пролазять в «тунель», проходять по лавочці, стрибають по коврикам.
Конструювання з будівельного матеріалу «Будиночок для мишенят»
За зразком вихователя діти будують будиночок: на цеглинка кладуть кубик, зверху кладуть кубик трикутну призму.
Музично-ритмічне вправа «Мишеня з бубном»
Бубон наш мишеня взяв,
Лапкою звуки видавав.
Він по-різному грав,
Мишці-мамі наслідував.
Під музику «Пісня мишки» діти відбивають ритм бубном.
Скачати конспект ігрового заняття в ясельній групі дитячого саду «Мишка та мишеня»