Конспект ігрового заняття для дітей 2-го року життя, тема: «Гном»
Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна.
Цілі:
Формувати стійкі уявлення про колір, форму, величину, розташування предмета в просторі.
Продовжувати вчити дітей визначати кількість словами «один-багато».
Ввести в словник дітей слова вітання, прощання, запрошення.
Вчити дітей споруджувати будівлю за показом дорослого.
Вчити дітей малювати прямі і вигнуті лінії, не виходячи за межі «доріжки».
Вправляти в малюванні пензлем, аплікації.
Розвивати почуття ритму, темпу.
Розвивати дрібну і загальну моторику.
Виховувати акуратність при виконанні роботи, бажання самостійно складати на місце іграшки і навчальний матеріал.
Обладнання:
Іграшка «Гном».
Картинка з зображенням гнома і мішків різної форми, кольорові силуети предметів з мішків: ялинка, гриб, груша, морква, яблуко, полуниця.
Картинка з зображенням гнома без бороди. Біла гуаш, пензлі.
Силуетні зображення гномів різного розміру, картинки з зображенням трьох пеньків, різного розміру.
Будівельний матеріал.
Картинка гнома без ковпачка і сорочки, ковпачки сорочки, вирізані з кольорового паперу, клеючі олівці.
Силуетні зображення ліхтариків, кольорові прищіпки.
Картинка з гномиками і будиночком, олівці.
Металофони.
Аудіозаписи: «Хід гномів» Е. Гріг, «Є на світі гномики», «Жив у лісі дрімучому гном», «Гноми».
Хід заняття:
Вітання «ми піднімаємо Руки вгору»
Ми піднімаємо Руки вгору,
А потім їх опускаємо.
А потім їх розведемо
І до себе скоріше притиснемо.
Хлоп раз, ще раз,
Ми похлопаем зараз.
А тепер мерщій, мерщій!
Топай, топай веселіше!
Сюрпризный момент «Покличте гостя»
Наш гість дуже маленький. Він стоїть за дверима. Давайте запросимо його зайти, скажімо: «Заходь, будь ласка!»
Гномик – дуже маленький,
Але зате – гарненька!
Грайливо посміхається;
Розумний, добрий і красивий!
Давайте поздороваемся з Гномом. Скажемо йому: «Здрастуй!»
Дидактична гра «Що в мішку у гнома?»
Ось гном і мішки. Скільки гномів? Один гном. А скільки мішків? Багато мішків. Спробуйте здогадатися, що в мішках у гнома.
Діти прикладають силуетні зображення на обриси мішків, підбираючи відповідні за формою.
Малювання «Борода гнома»
Білою гуашшю діти малюють прямі лінії в нижній частині обличчя гнома.
Гра з прищіпками «Запали ліхтарик гномика»
Ось ліхтарики, вночі гномики запалюють їх. А ми спробуємо запалити їх зараз. Прикріпіть різнокольорові прищіпки-промінчики до ліхтарику. Візьміть ліхтарик за петельку і посвітіть їм вгорі, внизу, праворуч, ліворуч, перед собою, позаду себе.
Слухання музики «Хід гномів» Е. Гріга
Спочатку діти слухають музику сидячи, потім ходять в різних темпах, відповідно темпу музики.
Малювання «Проведи гномів додому»
Ось гномики поспішають додому. Візьміть олівці і проведіть доріжки від гномиків до будиночка.
Конструювання «Будинок для гнома»
На лісовій галявині – будиночок
У ньому живе веселий гномик.
Вовка не боїться гном –
Міцний він побудував будинок.
Будинок обнесений парканом,
На дверях табличка – гном.
– Давайте побудуємо гномові будинок.
Діти будують за зразком вихователя з будівельного матеріалу.
Динамічна пауза «Гномик по лісі гуляв»
Гномик по лісі гуляв.
(Ходьба на місці)
Ковпачок втратив свій
(Нахили вперед)
Ковпачок був непростим
З дзвіночком золотим
(Плескання в долоні)
Гномові хто точніше підкаже
(Стрибки на місці)
Де шукати йому пропажу.
(Діти шукають ковпачок)
Пальчикова гімнастика «Гном Аркашка»
В кишені у гнома Аркашки
(Плескання в долоні)
Вічно накопичуються папірці:
Фантики, квитки —
(Стискання і розтискання пальців рук)
Все, що є на світі.
Раз, два, три, чотири, п’ять —
(Потирання кожного пальця)
Нам всього не злічити!
Аплікація «Одягни гнома»
Підберіть гномові ковпачок і сорочку такого ж кольору, якого у нього штанці.
А тепер приклей ковпачок і сорочку в потрібне місце з допомогою клею олівця.
Дидактичний вправа «Розстав гномів по зростанню»
Ось перед вами гноми. Гноми однакові чи різні? Різні. Садовіть гномів по пеньках — самого великого гнома на самий великий пеньок. Самого маленького гнома на самий маленький пеньок. Якого кольору одяг у самого великого гнома? У самого маленького гнома?
Динамічна пауза «Жив у лісі дрімучому гном»
Діти під музику проходять по коррегирующей доріжці, лавці, тунелю.
Музично-ритмічне вправа «Є на світі гномики»
Діти відбивають ритм на металлофонах.
– Гномові пора йти. Давайте попрощаємося з ним, скажімо: «до побачення,Гном!»
Скачати конспект ігрового заняття «Гном» для дітей 2-го року життя