Два жадібних ведмедика – інтегроване заняття з художньої літератури, математики та малювання у 2-й молодшій групі

Конспект інтегрованого заняття з художньої літератури, математики та малюванню у другій молодшій групі, тема: «Два жадібних ведмедика»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії.

Цілі:

Продовжувати вчити дітей розуміти образний зміст казки, зв’язок між змістом і назвою.
Навчати дітей ділити ціле на дві рівні частини, проводячи лінію через середину кола. Закріпити знання про величину (великий, маленький). Закріпити вміння рахувати до чотирьох.
Розучити вірш про сир.
Удосконалювати вміння малювати олівцем кола різного розміру, зафарбовувати частину зображення.
Розвивати мовлення, дрібну і загальну моторику.

Обладнання:

Іграшки-персонажі до угорської народної казки «Два жадібних ведмедика»: два ведмеді, лисиця, коло з паперу (сир).
Шматок сиру з великими дірками.
Цифри 1, 2, 3, 4 зображені на альбомних аркушах, розвішані в різних місцях кімнати вище рівня очей дітей.
Олівці оранжевого, червоного і чорного кольорів.
Роздатковий матеріал: гриби, ялинки.
Супровідні листи за кількістю дітей з намальованим червоним колом (головка сиру) і жовтим півколом з незафарбованої кромкою (шматочок сиру з кіркою). На зворотному боці аркуша намальована доріжка, по якій ведмежата повернулися додому.

Хід заняття:

Сьогодні героями нашого заняття стануть ось ці звірята. (Показ іграшок). Хто це? Які ведмежата? Що можна сказати про ці іграшки? Ці два ведмедика – брати. І зараз ви дізнаєтеся, що з ними сталося. слухайте і дивіться казку «Два жадібних ведмедика».

Читання казки, супроводжується показом настільного театру

По ту сторону скляних гір, за шовковим – лугом, стояв нехоженый, небачений густий ліс. У нехоженом, небаченому густому лісі, в самій його гущавині, жила стара ведмедиця. У старої ведмедиці було два сина. Коли ведмежата підросли, вони вирішили піти по білому світу шукати щастя.

Спочатку пішли вони до матері і, як годиться, розпрощалися з нею. Обняла стара ведмедиця синів і покарала їм ніколи не розлучатися один з одним.

Обіцяли ведмежата виконати наказ матері і рушили в путь-дорогу. Спершу пішли вони на узліссі, а звідти – в полі. Йшли вони, йшли. І день йшли, і інший йшли. Нарешті всі припаси в них скінчилися. А по дорозі дістати було нічого.

Понурі брели поряд ведмежата.

– Е, братику, до чого ж мені їсти хочеться! – поскаржився молодший.

– А мені і того пущі! – скрушно похитав головою старший.

Так вони все йшли та йшли, доки раптом не набрели на велику круглу головку сиру.

Хотіли було поділити по справедливості, порівну, але не зуміли.

Жадібність здолала ведмежат, кожен боявся, що іншому дістанеться більша половина.

Сперечалися вони, лаялися, гарчали, як раптом підійшла до них лиса.

– Про що ви сперечаєтесь, молоді люди? – запитала шахрайка.

Ведмежата розповіли про свою біду.

– Яка ж це біда? – сказала лисиця. – Це не біда! Давайте я вам поделю сир порівну: мені що молодший, старший – все одне.

– Ось це добре! – вигукнули з радістю ведмежата. – Делі!

Лисичка взяла сир і разломила його надвоє. Але стара шахрайка разломила голівку так, щоб один шматок був більше іншого. Ведмежата враз закричали:

– Цей більше! Лисиця заспокоїла їх:

– Тихіше, молоді люди! І ця біда – не біда. Трохи терпіння – зараз все улагоджу.

Вона відкусила добрий шмат від більшої половини і проковтнула його. Тепер великим став менший шматок.

– І так нерівно! – затурбувалися ведмежата. Лисиця подивилася на них з докором.

– Ну, повно, повно! – сказала вона. – Я сама знаю свою справу!

І вона відкусила від більшої половини здоровенний шматок. Тепер більший шматок став меншим.

– І так нерівно! – закричали ведмежата в тривозі.

– Та буде вам! – сказала лисиця, насилу повертаючи язиком, так як рот її був набитий смачним сиром. – Ще сама малість – і буде порівну.

Так і йшла дільба. Ведмежата тільки чорними носами водили туди-сюди – від більшого до меншого, від меншого до більшого шматка. Доки лисиця не наситилася, вона ділила і ділила.

До того часу, як шматки зрівнялися, ведмежатам майже сиру не залишилося: дві крихітні крихти!

– Ну що ж, – сказала лисиця, – хоч і помалу, та зате порівну! Приємного вам апетиту, ведмежата! – захихотіла і, помахавши хвостом, втекла.

Так от буває з тими, хто шкодує.

Питання:

Чи сподобалась вам казка «Два жадібних ведмедика»?
Що ви дізналися про ведмежата, які вони? Чому лисиці так легко вдалося обдурити?
Де жили ведмежата?
Як ви думаєте, чому лисиця взялася допомагати братам-ведмежатам?
Що можна сказати про лисицю? яка вона?
Як були покарані ведмежата за жадібність?
Як по-вашому, чому казка так називається?

Динамічна пауза «Ведмедик»

Мишко по лісі пішов,
По стежці вдалину забрів.
(Ходьба перевалюючись з ноги на ногу, руки злегка округлені і відведені в сторони).

Лапи ведмедик піднімає,
Щоб кущі не подминались.
(Ходьба з високим підніманням ніг).

Мишко підійшов до річки,
Зробив повний поворот
Поворот навколо себе).

Мишко плив, плив, плив
І до берега доплив.
(Махи руками, що імітують плавання).

Щоб Мишкові не хворіти,
Треба шкірку зігрівати.
(Провести руками по плечах, тулуба, ніг).

Мишко пішов далі.
На болото прийшов
(Ходьба перевалюючись з ноги на ногу, руки злегка округлені і відведені в сторони).

Стрибати він вже вміє,
Стрибати буде він сміливіше.
(Поскоки).

Мишко швидко побіг.
На малиновий слід напав.
(Нахили, що імітують збір ягід).

Розучування вірша

Послухайте вірш про сир і постарайтеся його запам’ятати.

Раз, два, три, чотири,
Порахуємо дірки в сирі.
Якщо в сирі багато дір –
Значить цей смачний сир.

Ще раз вірш читається хором разом з дітьми, потім індивідуально кількома дітьми.

– У цьому вірш ми вважали. Які цифри ми називали? Порахуйте до чотирьох.

Гімнастика для очей

Знайдіть зображення цифри 1, 2, 3. 4.

Дидактичний вправа «Роздягли сир»

Дітям пропонується взяти олівець чорного кольору і провести їм лінію зверху вниз так, щоб поділити коло (сир) на дві рівні частини.

Малювання

Дітям пропонується намалювати великі і маленькі кола на сирі олівцем оранжевого кольору, а потім зафарбувати скоринку сиру олівцем червоного кольору. Звернути увагу дітей на те, що кіл повинно бути багато, адже вони малюють смачний сир. Уточнити якого кольору олівець будемо використовувати для малювання кіл. Звернути увагу дітей на колір сирної скоринки, запитати якого кольору олівець потрібен для її зафарбовування.

Дидактична гра «Ведмежата повертаються додому»

На зворотному боці аркуша намальована доріжка, по якій ведмежата повернулися додому.
Проведіть олівцем по доріжці, не виходячи за її межі.
Поставте два грибочки, один ліворуч від пенька і один праворуч.
Посадіть біля будинку ведмежат три ялинки.
Порахуйте ягоди на кущі.

Дегустація сиру

З дітьми проводиться дегустація сиру.

Скачати інтегроване заняття з худ. літератури, математики та малювання у 2-й молодшій групі «Два жадібних ведмедика»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання