Бабка, конспект заняття по ознайомленню з природою

Конспект заняття по ознайомленню з природою, тема «Бабка»

Автор заняття: Давидова Світлана Олексіївна, вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії.

Цілі заняття:

Познайомити дітей з особливостями зовнішнього вигляду і способом життя бабки. Закріпити знання дітей про будову комахи: три пари ніжок, пара вусиків, тіло складається з трьох частин – голова, груди, черевце. Вчити дітей розуміти образні вислови і порівняння. Словник: хижак, гігантський. Вчити дітей ліпити бабку з пластиліну, передаючи будова тіла комахи, доповнюючи деталями з природного матеріалу. Виховувати інтерес до природи рідного краю та бережливе до неї ставлення.

Обладнання:

Картинки з зображенням бабки, пластилін, дощечки, насіння ясена, соснові хвоїнки.

Бабка, конспект заняття по ознайомленню з природою

Бабка

Бабка, конспект заняття по ознайомленню з природою

Бабки

Хід заняття:

– Погляньте на цю картинку і дізнаєтеся про кого піде мова на сьогоднішньому занятті. Про бабку.
Полюють бабки в повітрі літають, потріскуючи крилами, і тримають напоготові складені сачком сильні волохаті ноги. У них-то і потрапляють невдачливі жертви.

За годину бабка може з’їсти 40 кімнатних мух і тут же почне ганятися за комарами, метеликами та іншої літаючої живністю, а якщо нікого немає, то починає хапати тих бабок що подрібніше і слабший.
Одним словом, бабка хижак спритний, сильний і дуже окатий.

– А що значить «хижак»? Хижак – той, хто поїдає інших тварин.

А очі у бабки всім очам очі. Вони у неї величезні, мало не на всю голову і бачать у всі сторони. У бабки око складається з безлічі маленьких очок, кожен з яких може подивитися туди, куди захоче.

За прожорство як тільки не звуть бабок – «літаючі акули», «повітряні пірати». – Як ви думаєте, чому?

Погубити хоча б одну бабку це все одно, що випустити на волю цілу хмару кусючих комах.
Самих бабок поїдають птахи, а личинки бабок – непоганий корм для риб. Тому що самка – бабка-мама – пролітаючи над водоймою, упускає яйця у воду. З яєць вилуплюються личинки і живуть на дні під водою. Чекають видобуток в засідці. Потім підростають личинки, виповзають на берег, розпрямляють крила, і ось вже летить бабка. Але живе бабка недовго – 1,5-2 місяці.

У холод і негоду бабки, як і багато комахи, як би завмирають, сидять мляві де-небудь в затишних місцях. Не подобається їм і коли дуже жарко.

Бабки літають з величезною швидкістю – можуть літак обігнати. За це їх називають «небесними ковзанами» і «чортовими голками». Ще бабки можуть в польоті абсолютно раптово повернути в потрібну сторону, «включити» задній хід, зробити петлю або зигзаг, злетіти вертикально вгору як вертоліт або різко опуститися вниз.

– Давайте руками покажемо, як можуть літати бабки. (Діти за зразком вихователя і словесної інструкції виконують руками в повітрі повороти, петлі, зигзаги, «вертикальний зліт», «піку»).
В давні часи на нашій планеті жили гігантські бабки.

– Як ви розумієте слово «гігантський»? Дуже великий, величезний, від слова «гігант» – велетень.

Крила у цих бабок були такого розміру, як у мене руки. (Вихователь розводить руки в сторони).

У різних народів є свої прикмети і легенди, пов’язані з бабками. Японці вважають, що бабок не можна вбивати, так як їх поява віщує перемогу у війні. А в Америці бабок називали «зміїними слугами», тому що вважалося, що бабки попереджають змій про небезпеку і видобутку. Якщо хто уб’є бабку, того змія помститься.

Але ми-то з вами знаємо, що не можна вбивати бабок не тому, а тому, що вони живі істоти, і поїдають величезну кількість кусючих комах.

– А зараз давайте виліпив бабку з пластиліну. Бабка – це комаха. А у кожної комахи тіло складається з трьох частин: голова, груди, черевце. Розділіть шматочок пластиліну навпіл. З однієї половинки скачаємо «ковбаску» товстіший – це буде груди бабки. Залишився шматок пластиліну ще раз розділимо на дві рівні частини. З однієї зробимо кулька – голову бабки, а з іншого «ковбаску» потоньше – черевце. З’єднайте всі частини разом (голова, груди, черевце) і загніть черевце догори у самого кінчика.

– Чого не вистачає нашій бабці? Крила ми зробимо з насіння ясена, зібраних вами на прогулянці. У бабки дві пари крил, за два крила з кожної сторони. Скільки крил у бабки? Чотири. На голові у бабки пара вусиків. Пара – це скільки? Два. Зробимо вусики з соснових хвоїнок. Залишилося приробити лапки. У всіх комах по 6 лапок: 3 з одного боку і 3 з іншого. Зверніть увагу, що лапки ми прикріплюємо до грудей бабки, а не до черевця. Лапки ми теж зробимо з соснових хвоїнок.

– А зараз, бабки, летите і сідайте на цю гілку. (Діти несуть свої вироби і прикріплюють їх до гілки; вихователь дає оцінку роботам: «Твоя бабка як жива», «Ну зовсім як справжня»).

Питання:

1. Як бабки полюють? Чим живляться?
2. Що незвичайного в очах бабки?
3. Як називають бабок?
4. Як ростуть бабки?
5. Як вміють літати бабки?
6. Які бабки жили на нашій планеті в давнину?
7. Які нові слова ви сьогодні дізналися?
8. Які прикмети і легенди про бабок є у різних народів?

Поза заняття:

Спостереження за бабкою на прогулянці.

Загадка про бабку

Блакитний аэропланчик
Сів на білий кульбаба.
На ромашку біля воріт
Опустився вертоліт –
Золотисті очі.
Хто ж це?…
(Бабка)

Скачати конспект заняття «Бабка»

Поділитися з друзями:
Відповіді на питання