Вступ у спадщину на квартиру-братам тільки холодильник!

Вступ у спадщину на квартиру братам тільки холодильник!

 

Вступ у спадщину на квартиру

Консультація з питання “Вступ у спадщину на квартиру”, задала питання Ірен.

 

Питання:
Вступ у спадщину на квартиру.
Добрий день, скажіть будь ласка,мій чоловік вступив у спадщину своєї матері за законом(на загальних підставах) на три квартири зі своїми 3 – ма братами (тобто всього їх четверо).

В одній з успадкованих квартир (на момент раптової смерті матері, нещасного випадку) в місці з нею були прописані і проживали двоє з братів (20-ти та 22 років), які стали стверджувати, що якщо вони там прописані, то вони успадковують цю квартиру на двох(на підставі того, що вони там просто прописані і це нібито грає вирішальну роль, але співвласниками з спадкодавцем за документами вони не є і не брали участь у приватизації т. к. квартира була куплена на гроші десь три роки тому, а вони просто вписані туди), а решта хочуть розділити порівну. Чи Так це, чи мають вони рацію?

 

Відповідь:

 

Добрий день Ірен!

Частиною Першою статті 1278 Цивільного кодексу України передбачено, що частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними, якщо спадкодавець у заповіті сам не розподілив спадщину між ними.

Тобто у Вашому випадку квартира, яка повністю належала на праві власності спадкодавцю (матері) і в якій проживали та прописані двоє спадкоємців (сині померлої) буде ділитись порівну між всіма спадкоємцями і переважного права на спадкування вказаної квартири прописані брати не мають.

Згідно частини першої статті 1279 Цивільного кодексу України спадкоємці, які протягом не менш як одного року до часу відкриття спадщини проживали разом із спадкодавцем однією сім’я сім’єю, мають переважне право перед іншими спадкоємцями на виділ їм у натурі предметів звичайної домашньої обстановки та вжитку та в

розмірі частки у спадщині, яка їм належить.

Виходячи з цього положення спадкоємці (двоє синів), які проживали разом з померлою мають переважне право лише на предмети вжитку(телевізор, холодильник і т. д.).

 

Тетяна Чикова, юрист

 

 

Друзі! На нашому сайті відкрито рубрику Безкоштовна юридична консультація онлайн , де ви завжди зможете задати запитання та отримати юридичну консультацію безкоштовно! Завжди до ваших послуг, сайт “Свій будиночок в селі”

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Залишити відповідь