Конспект заняття з математики, тема заняття: «Стоїть в полі теремок»

Автор заняття: Саламатіна Ганна Олегівна.

Цілі:

Вправляти у рахунку до п’яти. Формувати вміння співвідносити кількість предметів з числом. Вчити розрізняти геометричні фігури. Закріплювати поняття «довгий-короткий». Вчити порівнювати кількість предметів, закріплювати кольори, розвивати увагу, пам’ять, фантазію.

Обладнання:

Іграшки тварин: мишка, жабка, зайчик, лисиця, ведмідь; теремок, прапорці різного кольору, роздатковий матеріал: смужки різної довжини, геометричні фігури, смужки для викладання предметів, картонні ялинки і грибочки, мишки.

Хід заняття:

Діти сидять за столами, перед ними на столі стоїть хатинка.

Вихователь (дістаючи іграшкову мишку):

Стоїть у полі теремок-теремок
Він не низький, не високий.
Як по полю мишка бігла,
Теремок побачила.

– А до терему 2 доріжки ведуть, одна довга, а інша коротка. Мишка заплуталася, за якою доріжці їй швидше дістатися до теремка по довгій доріжці або по короткій? Хлопці, як ви думаєте? Так, хлопці правильно, по короткій доріжці швидше мишці добігти до будиночка, а тепер нам потрібно правильно вказати їй, де коротка доріжка. У вас на столах, у кожного лежать 2 смужки, «доріжки», вони різні по довжині, давайте ми їх і порівняємо на коротку смужку покладемо мишку, яка лежить у вас на підносі. (Діти порівнюють смужки).

-Молодці хлопці, ви правильно вказали коротку доріжку, ось і мишка дісталася до теремка, і стала там жити поживати, та пісні співати. Скільки звіряток сало жити в будиночку? (1)

Вихователь (дістаючи іграшкову жабу):

Стоїть у полі теремок-теремок.
Жаба скаче по болоту.
В теремку їй жити хочеться.

– Поки жаба скакала, намисто втратила. Плаче бідна: « Лихо! Допоможіть, дітвора!»

– Ну що, діти, допоможемо жабі? Подивіться, у вас на підносах лежать геометричні фігури, от з них ми і викладемо намисто для жаби. Ви уважно слухайте, яку фігуру я буду називати, таку фігуру ви і викладайте у себе на столі. (Діти викладають намисто, після порівнюють із зразком.)
Ну що ж, з цим завданням ви впоралися, молодці, жаба дуже рада які красиві намиста вийшли, але на жаль жаба. кольори все забула і просить ,щоб ви їй нагадали, вона буде називати колір , а ви покажіть фігуру з таким кольором, будь ті обережні. (Діти виконують завдання). Тепер жаба задоволена пострибала прямо до терему, і стала там жити разом з мишкою. Скільки тепер звіряток в будиночку. (2)

– Тут на галявину вискочив зайчик (вихователь показує іграшкового зайця), а там ялинки стоять у ряд. Хлопці, у вас на підносах лежать ялинки , викладіть всі ялинки на смужку , на верхню лінійку, нагадую викладаємо ялинки ліва на право. А тепер, не вважаючи, скажіть, скільки ялинок на смужці? (Багато.) Стрибав, стрибав заєць біля ялинок і побачив під однією ялинкою грибок. Постав ті один грибок під ялинкою. Скільки грибів? (Один.)
А ялинок? (Багато.)
Чого більше грибів або ялинок? (Ялинок.) Потім заєць заглянув під всі ялинки і побачив, що під кожною ялинкою виросли грибочки. Виставив ті всі грибочки під кожну ялинку, скільки грибочків? (Стільки скільки і ялинок, порівну.)
А ви знаєте, що зайчик любить, коли з ним грають, давайте з ним погратися.

Физминутка «Зайчик»

«Зайчику холодно сидіти,треба лапочки погріти.
Лапки вгору, лапки вниз, на носочках підтягнись.
Ніжки ставимо на бочок, на носочках скок-скок-скок.

Прибіг зайчик до терему і його впустили, і стали він жити разом, скільки звіряток в будиночку? (3)

-Тихіше, тихіше тихіше, хтось до нас іде сюди. Ну звичайно ж лисиця (вихователь показує іграшкову лисицю). Попросилася вона ,то ж в теремок і її впустили. Лисичка вирішила прикрасити теремок прапорцями.(виставляє прапорці, діти запам’ятовують які прапорці виставлені, якого кольору) Настала ніч, всі закрили очі. (Забирається 1 прапорець.)
Вранці всі прокинулися, відкрили очі і побачили, що одного прапорця не вистачає. Якого? (Гра повторюється кілька разів). Скільки звіряток в теремку живе? (4)

А по лісі вже ведмідь йде (вихователь дістає іграшкового ведмедя). Раптом побачив теремок – як зареве: «Ви пустіть мене в теремок!» Злякалися звірі. Влізе чи ведмідь в теремок? (Ні.)
Чому? (Ведмідь дуже великий.)
Що ж робити? Адже мишка буде погано на вулиці жити! (Діти вирішують побудувати новий будинок, великий, щоб усім вистачило місця.)
А скільки звіряток буде жити в ньому? (5)

Побудуємо теремок після заняття. А зараз скажіть, у якій казці ви побували? Сподобалася вам казка? І ви мені сподобалися на занятті, були уважні, активні, молодці!

Скачати конспект заняття «Стоїть в полі теремок»

Схожі:
Соц закладки