Приватизація садової ділянки тільки один раз!

 

Друзі, на нашому сайті ви можете отримати юридичну консультацію безкоштовно.
Консультація з питання

“Приватизація садової ділянки”

питання задала Альона

.

Питання: Приватизація садової ділянки. Ось ми вже на наступному тижні отримаємо акт на право володіння землею – ділянка під забудову. Ну оскільки ми вже приватизували один будинок з ділянкою, то другий ділянку нам не дозволять приватизувати? А якщо на сина йому 18, то можна оформити?

І ще питання, ось земля майже наша, але оскільки у нас є свій дім і його ще до розуму доводити ого-го, і всі гроші зараз спрямовані на будинок в якому живе син і мати, а на ділянку поки немає можливості. Так от, якщо ділянка якийсь час буде без будівель то це не суперечить законам, обов’язково там відразу будувати чи ні?

 

Відповідь

Добрий день Олено!

Частиною першою Статті 121 Земельного Кодексу України передбачено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

• а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

• б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

• в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

• г) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

• д) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

• е) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Право на приватизацію може бути Вами використаний тільки один раз по кожному з шести вище перерахованих видів використання земельних ділянок.

Тому якщо Ви збираєтеся приватизувати другій садову ділянку з таким же цільовим призначенням, як і перший, то Ви цього зробити не зможете. Якщо син не брав участь у приватизації, то на нього можна приватизувати земельну ділянку.

Щодо будівництва будинку на земельній ділянці, то законом не передбачено терміни, в які Ви зобов’язані побудувати будинок на земельній ділянці.

Тетяна Чикова, адвокат

 

 

Друзі! На нашому сайті відкрито рубрику Безкоштовна юридична консультація онлайн Україна, де ви завжди зможете задати запитання та отримати юридичну консультацію безкоштовно! Завжди до ваших послуг, сайт “Свій будиночок в селі”

Соц закладки
Соц закладки