Чи можна продати частину будинку до оформлення спадщини?

Чи можна продати частину будинку до оформлення спадщини?

 

Право на спадщину будинку, незаконні споруди, як продати частку спадщини

 

Питання :
Доброго дня!Допоможіть розібратися.Моя бабуся померла 3 роки тому.Заповіт на будинок не залишила.Брат моєї мами відповідно по-хорошому ділитися не збирається.В судовому порядку мамі відсудили пів будинку.Але на ділянці є неузаконені споруди та БТІ ще не проводили точний розділ де чия чсть будинку.Своїми силами все узаконити ми не в силі,дуже дорого.Скажіть чи можемо ми зараз виставити на продаж ці пів будинку,а потім в рахунок передоплати покупців зайнятися оформленням документів? Юлія

 

Відповідь:

 

Юлія, доброго дня.

Ви не можете продавати те, що вам ще по суті не належить. Документально ви нічого не оформили. Для того, щоб почати процес продажу вашої частки власності вам необхідно спочатку узаконити ваші споруди, які є на ділянці. Якщо при зведенні будівель вами не були враховані норми СНиП, то таку споруду вам не узаконять і зобов’яжуть знести. На жаль, у своєму питанні ви нічого конкретного не написали про земельну ділянку (до якої категорії землі він відноситься), тому назвати точну СНиП, яким необхідно керуватися не представляється можливим. Можу лише припустити. Якщо ваша земля відносяться до території садівничих товариств, то вам варто застосовувати СП 53.13330.2011 «ПЛАНУВАННЯ І ЗАБУДОВА ТЕРИТОРІЙ САДІВНИЧИХ (ДАЧНИХ) ОБ’ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН, БУДІВЛІ ТА СПОРУДИ» (актуалізована редакція СНиП 30-02-97), якщо на території міських і сільських поселень, то – СНиП 2.07.01-89 «МІСТОБУДУВАННЯ. ПЛАНУВАННЯ І ЗАБУДОВА МІСЬКИХ І СІЛЬСЬКИХ ПОСЕЛЕНЬ».

Однак до моменту виставлення на продаж вашої частки спадщини вже в розділеному майні, вам необхідно зареєструвати вашу долю!

Крім того, без дотримання вимог ст. 24 ФЗ «ПРО ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ТА УГОД З НИМ» угоду з купівлі-продажу вам не зареєструють.

Ваша мама після оформлення права власності на свою частку повинна направити письмове повідомлення вашого дядька (брата) про намір продати свою частку спадщини. У повідомленні необхідно вказати вартість продажу. Якщо після закінчення 30 днів ваш дядько не відповість на це повідомлення або відповість відмовою, то тоді ви маєте право продати свою частку сторонній особі, але за ціну не нижче запропонованої вашому дядькові. В іншому випадку ваш дядько буде мати підстави для заперечування угоди у суді.

Повідомлення про продаж необхідно направляти з повідомленням про вручення про описом вкладення.

Також відмову від переважного права купівлі частки можна оформити у нотаріуса.

 

Христина Крученко, юрист

 

 

Друзі! На нашому сайті відкрито рубрику Безкоштовна юридична консультація онлайн , де ви завжди зможете задати запитання та отримати юридичну консультацію безкоштовно! Завжди до ваших послуг, сайт “Свій будиночок в селі”

 

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: