Безкоштовна юридична консультація онлайн Україна:Покупка будинку в селі

 

Друзі, на нашому сайті ви можете отримати юридичну консультацію безкоштовно.

 

Питання: Добрий день! Спасибі, що ведете такий прекрасний сайт, та ще й можливість отримати юр.консультацію є.

Ми збираємося купувати будинок в селі. Ситуація наступна-є 2 сусідні ділянки, один з будинком. На будинок є новий техпаспорт, а на ділянку власник тільки вступає в спадщину (ще не вступив, говорить нам, що чекає на довідку з архіву про те, що його бабця була матір’ю його мами(від якої, власне, він і отримує спадщину). Держакту немає.

Питання-чи можна оформити операцію через сільраду у вигляді відмови від ділянки продавцем (якому до цього потрібно вступити у спадок, я так розумію) і подальшим рішенням сільської ради про передачу ділянки у наше користування. А ми вже на себе робимо документи(держакт). Бо як держакт на себе продавець буде робити ще півроку мінімум.

Яку взагалі підкажете схему оформлення. І по 2-му ділянці (на нього є спадщину сестри продавця, в яке вона не вступила (хоча пройшло більше 6 місяців).

Як тут оформити угоду? (за домовленістю обидві ділянки «продає» наш продавець). Спасибі.Маріанна

 

Відповідь Добрий день Маріанна! Для оформлення угоди купівлі-продажу будинку та земельної ділянки Вам буде необхідно звернутися в нотаріальну контору за місцем знаходження будинку та земельної ділянки. Нотаріус вам вкаже перелік документів, які необхідні для оформлення угоди.

Для складання договору купівлі-продажу продавцю необхідно буде надати правовстановлюючі документи у даному випадку – свідоцтво про право на спадщину, яке зареєстровано у органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна(БТІ) та держакт або договір оренди на землю.

 

Без оформлення землі договір оформити неможливо, так як згідно ст. 377 Цивільного Кодексу України розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, які передбачають придбання права власності на ці об’єкти. Наявність тільки техпаспорта на будинок недостатньо для оформлення угоди.

Оформити операцію через сільраду неможливо, так як це не передбачено законодавством.

 

І єдиним правильним виходом в даній ситуації є-дочекатися, поки продавець оформить всі документи, і після цього Вам укласти договір купівлі-продажу через нотаріальну контору, це буде доцільно і по грошах і по часу.

По другій ділянці також необхідно, щоб спадкоємець(сестра) оформив спадщину, і тільки після цього укладати договір.

Тетяна Чикова

 

 

Друзі! На нашому сайті відкрито рубрику Безкоштовна юридична консультація онлайн Україна, де ви завжди зможете задати запитання та отримати юридичну консультацію безкоштовно! Завжди до ваших послуг, сайт “Свій будиночок в селі”

Соц закладки
Соц закладки